ЮРИДИЧНИЙ ХАРКІВ ПЛЮС
Законодавство України / нормативні документи / правова допомога / послуги юриста / адвоката
Головна
Список баз
Допомога
Законодавство України
КОНСУЛЬТАЦИИ
ПОШУК ПО ВСІЙ БАЗІ
Англійська мова за рахунок підприємства У зв'язку з характером діяльності підприємства (посередництво у зовнішньоекономічній діяльності) керівництво вирішило за рахунок коштів підприємства провести навчання працівників, що перебувають у трудових відносинах з ним, англійській мові. Чи потрібно включати вартість такого навчання до доходу працівників та утримувати прибутковий податок? Чи включається вартість такого навчання до валових витрат підприємства?
(01/09/2003)
Виготовлення коньяків та спиртів коньячних і плодових Юридична особа - підприємство з колективною формою власності займається виноградним та плодовим виноробством. Чи може воно отримати ліцензію на виготовлення коньяків та спиртів коньячних і плодових? (Одеська обл.)
(01/09/2003)
Видача майнових паїв (майна) членам реформованих колективних сільгосппідприємств Чи повинні обкладатися ПДВ майнові паї, які отримують члени сільськогосподарського кооперативу у разі їх виходу з числа членів кооперативу?
(01/09/2003)
Визначення порушень Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа займається роздрібною торгівлею - продажем алкогольних напоїв та тютюнових виробів. За результатами перевірки у червні 2003 р. працівниками відповідної регіональної інспекції застосовано штрафні санкції із посиланням на ст. 17 Закону N 481/95-ВР. Що саме є порушеннями, зазначеними у цій статті? (О.Шляпцев, Ворошиловський район, Донецька обл.)
(01/09/2003)
Виробництво вермутів Суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа займається первинним та вторинним виноградним виноробством, має технологічні умови для виготовлення вермутів. Чи має право такий суб'єкт отримати дозвіл на виготовлення вермутів для розливу на власних потужностях, а також на відвантаження іншим підприємствам розливу виноградних вин? (Л.Подоляка, АР Крим)
(01/09/2003)
Втрата товарів при транспортуванні Підприємство згідно з умовами договору купівлі-продажу перерахувало авансом на рахунок постачальника товару кошти. Постачальник товару за подією, що відбулася першою (попередньою оплатою), надав податкову накладну. Цей товар за дорученням отримано працівником, який зник. Товар на підприємство не надійшов, його було викрадено під час транспортування. За даним фактом порушено кримінальну справу. Чи має право підприємство включити до валових витрат та податкового кредиту цю суму?
(01/09/2003)
Відшкодування страховою компанією матеріального збитку при ДТП При складанні актів автотоварознавчих досліджень та експертиз про розмір матеріальних збитків, заподіяних власникам застрахованих автотранспортних засобів у результаті їх пошкодження при ДТП, експертами провадиться розрахунок розміру таких збитків. Чи підлягають відшкодуванню страховою компанією збитки в частині ПДВ, якщо застрахована особа вимагає провадити виплату стартового відшкодування і не бажає надавати підтверджуючі документи щодо оплати або факту виконання робіт, послуг з проведення відновлювального ремонтуі Чи не виникне подвійне відшкодування ПДВ (за рахунок бюджету та за рахунок страхової компанії), якщо застрахована особа - платник ПДВ включить вартість робіт з відновлення застрахованих автотранспортних засобів до складу податкового кредиту?
(01/09/2003)
Громадське харчування та продаж сухих вин Юридична особа - платник податків здійснює діяльність, пов'язану із харчуванням громадян за методом самообслуговування. Виробляє і продає продукцію власного виробництва та закупні товари. Чи має право таке підприємство здійснювати продаж сухих натуральних вин у бочках місткістю 150 л? (М.Бойко, Сквирський район, Київська обл.)
(01/09/2003)
Купівля-продаж іноземної валюти Підприємство отримало винагороду від комерційного банку згідно з агентською угодою щодо здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Чи підлягає оподаткуванню ПДВ отримана підприємством винагорода? (м. Луцьк)
(01/09/2003)
Надання безоплатної допомоги у вигляді ремонтних робіт Підприємство, активи якого перебувають у податковій заставі, надає безоплатну допомогу у вигляді ремонтних робіт неприбутковій установі. Чи потрібно узгоджувати з податковим органом цю операцію на загальну суму витрат за кошторисом або тільки на суму матеріальних витрат? (ВАТ "Енергомашспецсталь", м. Краматорськ)
(01/09/2003)
Невчасний черговий платіж за ліцензію Підприємство займається виробництвом плодово-ягідного вина, отримало відповідну ліцензію у 2001 р. У лютому поточного року, у зв'язку зі скрутним фінансовим становищем, сплатило черговий платіж на 47-й день від моменту призупинення ліцензії. Чи мав право у такому випадку орган, що видав ліцензію на виробництво зазначеної продукції, анулювати ліцензію? (Д.Осипчук, Вінницька обл.)
(01/09/2003)
Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку
(01/09/2003)
Оплата за навчання Громадянин здійснив оплату за навчання дочки у державному вищому закладі освіти (Київському державному торговельно-економічному університеті). Чи виключається сплачена сума з річного сукупного оподатковуваного доходу громадянина (відповідно до пп."с" п.1 ст. 5 Декрету N 13-92)?
(01/09/2003)
Оренда комунального майна Підприємству передано в оренду комунальне майно - цілісний майновий комплекс "Санаторій", і воно виступає за договором оренди правонаступником усіх його прав і обов'язків. Проте комплекс "Санаторій" має заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, коммунального податку та податку за спеціальне використання прісних водних ресурсів. Чи може підприємство погасити заборгованість комплексу "Санаторій" за рахунок наявної у нього суми ПДВ, заявленої до відшкодування? (ТОВ "Схід", м. Вільногірськ)
(01/09/2003)
Отримання додатка до ліцензії Суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа займається первинним виноградним виробництвом, має відповідну ліцензію, встановлює потужності по розливу вин. Чи має право таке підприємство отримати дозвіл (додаток до ліцензії) на розлив вина? (Миколаївська обл.)
(01/09/2003)
Передача кредитору своєї частки у статутному фонді юридичної особи Підприємство-дебітор у рахунок погашення заборгованості перед підприємством-кредитором погоджується передати кредитору свою частку у статутному фонді однієї з фірм. При цьому підприємство-кредитор уже має частку у статутному фонді цієї фірми. Чи виникають у такій ситуації у підприємств податкові зобов'язання з ПДВ?
(01/09/2003)
Платник фіксованого сільськогосподарського податку - платник ПДВ
(01/09/2003)
Придбання основних засобів Підприємство, активи якого перебувають у податковій заставі, планує придбати для власної господарської діяльності основні засоби. Чи потрібно підприємству узгоджувати з податковим органом таку операцію? (ВАТ "Енергомашспецсталь", м. Краматорськ)
(01/09/2003)
Придбання основних засобів переробним підприємством Як переробне підприємство повинно розподіляти суми ПДВ, що був нарахований (сплачений) при придбанні основних засобів, між окремою та бюджетною податковими деклараціями з ПДВ?
(01/09/2003)
Продаж основних фондів, збудованих до 01.10.97 р. Підприємство продає власні основні виробничі фонди. Що є базою оподаткування при здійсненні такої операції, якщо при будівництві цих основних фондів підприємство не отримало податкового кредиту (основні фонди збудовано до 01.10.97 р., а введено в експлуатацію у грудні 2001 р.)?
(01/09/2003)
Розлив вина та орендовані потужності Суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа має намір займатися розливом вин у другу зміну на потужностях, орендованих у власника, який з об'єктивних причин використовує власні потужності лише в одну зміну. Чи можна отримати ліцензію на виробництво алкогольних напоїв на орендованих потужностях та в приміщеннях? (Закарпатська обл.)
(01/09/2003)
Розлив вина у бочкову тару місткістю 450 л Підприємство первинного виноградного виноробства (обсяг переробки сировини - до 0,9 тис. тонн винограду) має можливість розливати продукцію власного виробництва (вина сухі та кріплені) у бочкову тару місткістю 450 л. Чи має право такий виробник отримати дозвіл на розлив вин у бочки? (с. Тарутине, Одеська обл.)
(01/09/2003)
Списання основних засобів з нульовою залишковою вартістю Чи потрібно підприємству, активи якого перебувають у податковій заставі, узгоджувати з податковим органом списання основних засобів із нульовою залишковою вартістю? Які штрафні санкції може застосувати до підприємства податковий орган у разі, якщо на проведення такої операції не було отримано згоди? (ВАТ "Енергомашспецсталь", м. Краматорськ)
(01/09/2003)
Стипендія та зарплата Студент отримує стипендію в університеті та працює на підприємстві, де прибутковий податок утримується за прогресивною шкалою. Який порядок оподаткування стипендії?
(01/09/2003)
Copyright © 1996 - 2025 by LICA