ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО АВТОМОБІЛЬНИХ ДОРІГ УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.07.2020 № 327

Про Положення про колегію Державного агентства автомобільних доріг України

З метою приведення у відповідність до вимог Типового положення про колегію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади і місцевої державної адміністрації (1569-2003-п) , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 № 1569, та змін до нього НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про колегію Державного агентства автомобільних доріг України (далі - Положення), що додається.
2. Заступникам Голови, керівникам самостійних структурних підрозділів Державного агентства автомобільних доріг України, які приймають участь в засіданнях колегії, дотримуватись вимог Положення.
3. Завідувачу Сектору по роботі зі ЗМІ та громадськістю (Кришка Н.) розмістити цей наказ на офіційному веб-сайті Державного агентства автомобільних доріг України.
4. Визнати таким що втратив чинність, наказ Укравтодору від 07.11.2003 № 674 "Про затвердження Положення про колегію Державної служби автомобільних доріг України".
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Голова
О. Кубраков
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства
автомобільних доріг України
24.07.2020 № 327

ПОЛОЖЕННЯ

про колегію Державного агентства автомобільних доріг України

I. Загальні положення

1. Це Положення визначає загальні засади утворення і діяльності колегії Державного агентства автомобільних доріг України (далі - колегія Укравтодору).
2. Колегія Укравтодору є консультативно-дорадчим органом і утворюється для підготовки рекомендацій щодо виконання Укравтодором своїх завдань, погодженого вирішення питань, що належать до його компетенції, та для колективного і вільного обговорення найважливіших напрямів їх діяльності.
3. У своїй роботі колегія Укравтодору керується Конституцією (254к/96-ВР) та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, наказами Укравтодору, а також дорученнями Прем'єр-міністра України та Голови Укравтодору.
4. Колегію Укравтодору утворено на підставі Положення про Державне агентство автомобільних доріг України (439-2014-п) , затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 10.09.2014 № 439, та постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типового положення про колегію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади і місцевої державної адміністрації" від 02.10.2003 № 1569 (1569-2003-п) (зі змінами).
5. Рішення про утворення чи ліквідацію колегії, інших постійних або тимчасових консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, їх кількісний та персональний склад, положення про них затверджує Голова Укравтодору.

II. Функції колегії

6. Колегія Укравтодору:
1) обговорює і приймає рішення щодо перспектив і найважливіших напрямів діяльності Укравтодору;
2) погоджує та сприяє вирішенню ряд питань, що належить до компетенції Укравтодору;
3) обговорення найважливіших напрямів діяльності Укравтодору;
4) розглядає пропозиції щодо:
удосконалення законодавства;
забезпечення співпраці з іншими державними органами, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, тимчасовими консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, утвореними Кабінетом Міністрів України, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, громадськими спілками, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, профспілками та організаціями роботодавців, а також підприємствами, установами і організаціями.
розширення міжнародного співробітництва у дорожній галузі;
формування та реалізації державної політики у сфері дорожнього господарства та здійснення державного управління автомобільними дорогами загального користування державного значення;
здійснення у межах повноважень, передбачених законом, державного управління у сфері безпеки автомобільних доріг;
здійснення управління об'єктами державної власності;
5) обговорює прогнози і програми соціально-економічного розвитку дорожньої галузі, інші державні програми та визначає шляхи їх реалізації;
6) розглядає питання про стан дотримання фінансової, бюджетної дисципліни, збереження та використання державного майна, здійснення внутрішнього фінансового контролю та усунення виявлених порушень;
7) розробляє пропозиції щодо вдосконалення діяльності Укравтодору та підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління;
8) розглядає результати роботи Укравтодору, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління;
9) аналізує стан дотримання законодавства з питань державної служби, організаційно-кадрової роботи та виконавської дисципліни;
10) розглядає інші питання, пов'язані з реалізацією завдань, покладених на Укравтодор.

III. Склад колегії

7. До складу колегії Укравтодору входять:
Голова (голова колегії), заступники голови (за посадою), посадові особи Міністерства інфраструктури України, визначені міністром, можуть входити керівники самостійних структурних підрозділів Укравтодору та керівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укравтодору.
8. Кількісний та персональний склад колегії затверджує Голова Укравтодору.

IV. Організація роботи колегії

9. Організаційною формою роботи колегії є засідання. Періодичність проведення засідань колегії визначається її головою.
У разі потреби можуть проводитися розширені, виїзні засідання колегії, а також спільні засідання з колегіями інших органів виконавчої влади.
10. Робота колегії проводиться відповідно до затвердженого її головою плану засідань на півріччя (рік), в якому зазначаються питання, що необхідно розглянути, строк подання матеріалів, особи, відповідальні за підготовку і подання матеріалів на засідання колегії, орієнтовна дата проведення засідань колегії.
11. Затверджений план засідань колегії Укравтодору розсилається не пізніше ніж за два тижні до початку півріччя (року) членам колегії, керівникам структурних підрозділів Укравтодору, підприємствам, установам та організацій, що належать до сфери управління Укравтодору.
12. Додаткові питання до затвердженого плану засідань колегії Укравтодору можуть бути включені до порядку денного засідання колегії за рішенням її голови не пізніше ніж за десять днів до чергового засідання.
13. Дата, час, місце проведення та порядок денний засідання колегії визначаються головою колегії.
14. Підготовка проекту порядку денного засідання колегії згідно із затвердженим планом засідань та з урахуванням внесених пропозицій здійснюється визначеним Головою Укравтодору структурним підрозділом (окремим працівником), який не пізніше ніж за десять днів до засідання подає його голові колегії для погодження.
15. На розгляд колегії подаються:
1) проект порядку денного засідання колегії з визначенням доповідача з кожного питання;
2) довідка з питань порядку денного засідання колегії з викладенням обґрунтованих висновків і пропозицій;
3) проект рішення колегії;
4) список членів колегії;
5) список запрошених осіб, яка виявили бажання взяти участь в обговоренні питань порядку денного засідання колегії, із зазначенням їх прізвищ, імен та по батькові, місця роботи та займаних посад;
6) довідкові матеріали (розрахунки, статистичні матеріали, звіти, діаграми, таблиці тощо), які безпосередньо стосуються порядку денного.
16. Членам колегії матеріали надаються не пізніше ніж за три дні до засідання, а у разі проведення позачергового засідання - не пізніше ніж за один день до засідання.
17. Особи, відповідальні за підготовку та подання матеріалів на засідання колегії, надають матеріали структурному підрозділу (окремому працівнику), визначеному Головою Укравтодору не пізніше ніж за сім днів до чергового засідання. Визначений структурний підрозділ або окремий працівник контролює своєчасність подання матеріалів, перевіряє правильність їх оформлення.
18. Керівники структурних підрозділів Укравтодору відповідальні за підготовку питань, що розглядаються на засіданні колегії, узгоджують та координують роботу інших структурних підрозділів та органів виконавчої влади, залучених до підготовки необхідних матеріалів.

V. Порядок проведення засідання колегії

19. Засідання колегії веде її Голова, а у разі його відсутності - особа, на яку покладено виконання обов'язків Голови.
20. Засідання колегії проводиться у разі, коли у ньому беруть участь не менше ніж дві третини загальної кількості членів колегії.
21. Члени колегії беруть участь у засіданнях колегії особисто.
Якщо член колегії не може бути присутнім на засіданні, він має право попередньо подати голові колегії відповідні пропозиції у письмовій формі.
22. Порядок денний засідання і рішення колегії затверджуються членами колегії шляхом голосування.
23. Члени колегії, які беруть участь у її засіданні, реєструються.
Особи, запрошені на засідання колегії для розгляду окремих питань, можуть бути присутніми під час розгляду інших питань лише з дозволу голови колегії.
24. Члени колегії і особи, запрошені для участі у розгляді окремих питань, беруть участь в їх обговоренні, вносять пропозиції, дають необхідні пояснення.
25. Головуючий на засіданні колегії може прийняти рішення про закритий розгляд питань порядку денного.
Під час закритих засідань колегії (закритого обговорення окремих питань) підготовка матеріалів, оформлення рішень, що приймаються, здійснюється відповідно до законодавства.
26. Рішення колегії приймаються з кожного питання порядку денного відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на засіданні членів колегії.
За рішенням головуючого може застосовуватися процедура таємного голосування.
Думка відсутнього члена колегії з питань порядку денного засідання, подана у письмовій формі, розглядається на засіданні колегії і враховується під час голосування.
27. У разі проведення спільних засідань колегій двох і більше органів виконавчої влади приймається спільне рішення.
Голова колегії приймає рішення щодо присутності в залі під час засідання колегії представників засобів масової інформації та проведення кіно-, відео-, фотозйомки і звукозапису.
28. Після засідання колегії структурний підрозділ (окремий працівник), відповідальний за підготовку питань, доопрацьовує протягом десяти днів (якщо головою колегії не встановлено інший строк) проект рішення колегії з урахуванням зауважень і пропозицій, висловлених під час обговорення питань порядку денного, погоджує із керівниками структурних підрозділів Укравтодору, членами колегії, іншими особами і подає на розгляд голови колегії.
29. Рішення колегії можуть бути реалізовані шляхом видання відповідного наказу Укравтодору.
Рішення колегії з процедурних і контрольних питань вносяться до протоколу засідання (без видання наказу або розпорядження).
30. Рішення колегії оформляються протоколами, які підписуються головуючим на засіданні та працівником, який веде протокол.
Рішення спільних засідань колегії оформляються протоколами, які підписуються головами відповідних колегій органів виконавчої влади та працівником, який веде протокол.
31. Рішення колегії доводяться до відома членів колегії, керівників структурних підрозділів Укравтодору, а також керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Укравтодору, в частині, що їх стосується.
32. Стенографування (технічний запис) засідань колегії Укравтодору забезпечує підрозділ (окремий працівник), визначений Головою колегії.
33. Матеріали засідань колегії зберігаються в установленому порядку у структурному підрозділі (окремого працівника), визначеному Головою колегії.
34. Матеріально-технічне забезпечення засідань колегії здійснюється Укравтодором.

VI. Контроль за виконанням рішень колегії

35. Контроль за виконанням рішень колегії здійснює структурний підрозділ (окремий працівник), визначений Головою Укравтодору.
36. Колегія розглядає на своїх засіданнях стан виконання прийнятих нею рішень.
Начальник Відділу
правового забезпечення
В. Машненкова
( Текст взято з сайту Укравтодору http://www.ukravtodor.gov.ua )