ХАРКІВСЬКА МІСЬКА РАДА
НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ
ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
РІШЕННЯ
Від 24.07.1996 № 722
Про підсумки виконання бюджету м. Харкова за перше півріччя 1996 р.
Розглянувши підсумки виконання бюджету м. Харкова за перше півріччя 1996 р. виконком відмітив, що бюджет м. Харкова по доходах виконано на 48,9% до річного плану, у тому числі доходна частина Червонозаводського району виконана на 67,2%, Ленінського на 62,9%, Жовтневого на 54,5%, Київського на 51,1%, Московського на 50,8%, Дзержинського на 49,4%, Фрунзенського на 48,6%, Комінтернівського на 48,1%, міського на 45,1%., Орджонікідзевського на 47,2%.
Бюджетом міста недоодержано 1,6 трлн. крб., що пов'язано з нестабільною роботою підприємств, наявністю інфляції, розладом фінансово - кредитної системи, взаємо неплатежами.
Значні суми від запланованих по бюджету недопоступили від податку на добавлену вартість, податку на прибуток підприємств усіх форм власності.
Бюджет міста по видатках виконано на 43,6%. Московському району дотацію з міського бюджету профінансовано у сумі 311,2 млрд. крб.
Із-за невиконання доходної частини бюджету зросла заборгованість бюджету по соціально-культурних установах у зрівнянні з початком року і склала 9,3 млрд. крб., у т.ч. по заробітній платі 1,4 трл.крб.
Недобір платежів до бюджету за перше півріччя поточного року негативно відбивається на життєдіяльності міста, якості обслуговування населення, підтриманні і створенні матеріально-технічної бази комунального господарства міста, затримується виплата заробітної плати, не на належному рівні іде підготовка житлово-комунального господарства до роботи у осінньо-зимовий період.
Незважаючи на відсутність необхідних коштів для фінансування запланованих заходів, керівниками закладів допускається неефективне використання коштів.
Враховуючи вищевикладене виконком Харківської міської Ради народних депутатів
ВИРІШИВ:
1. Інформацію начальника Головного управління бюджету та фінансів Таукешевої Т.Д. прийняти до відома.
2. Враховуючи, що борг бюджету м. Харкова перед обласним бюджетом складає 1,8 трлн. крб. і доходна частина виконана по регульованим та власним доходам лише на 43,7% до річного плану, звернутися до обласної Ради народних депутатів з проханням передивитися нормативи відрахувань до бюджету міста від загальнодержавних доходних джерел у бік збільшення.
3. Звернути особливу увагу голів райвиконкомів на приоритетне фінансування структур, забезпечуючих життєдіяльність міста, при цьому до 80% надходжень спрямовувати на виплату заробітної плати та підготовку об'єктів міського господарства до осінньо-зимового періоду.
4. В зв'язку з наявністю недоїмки по платежах до бюджету у сумі 2 трлн. крб., у тому числі по податку на добавлену вартість 1,1 трлн. крб., податку на прибуток підприємств 0,6 трлн. крб., що негативно відбивається на фінансування планових видатків, керівникам податкових інспекцій м. Харкова здійснити дійові заходи до її ліквідації.
5. Відмітити незадовільне виконання керівниками головних управлінь міськвиконкому та головами райвиконкомів п.12 рішення XIV сесії міської Ради народних депутатів XXII скликання від 06.05.96.
6. Райвиконкомам, головним управлінням міськвиконкому не припускати відволікання бюджетних коштів у дебіторську заборгованість, посилити контроль за ефективним та цілеспрямованим використанням бюджетних коштів.
7. Керівникам райвиконкомів штати органів управління привести у відповідність з рекомендаціями міськвиконкому.
8. Створити постійно діючу нараду у складі фахівців головних управлінь бюджету та фінансів, економічного розвитку, контрольної інспекції міськвиконкому, податкової інспекції, контрольно-ревізійного відділу, правоохоронних органів для аналізу фінансової ситуації міста.
9. Контроль за виконанням даного рішення покласти на начальників головних управлінь міськвиконкому, голів райвиконкомів.
Голова міської Ради Є.П.Кушнарьов