Додаток 2
до рішення 20 сесії Харківської міської ради 5 скликання «Про розгляд звернень Харківської міської ради»
від 03.03.2008р. №____/08
ЗВЕРНЕННЯ
до голови Вищої ради юстиції України
Шановна Лідія Павлівна!
Місцеве самоврядування є одним з атрибутів розвиненої в соціально-економічному, правовому та політичному аспектах держави. Матеріальна та фінансова основа територіальних громад передбачені, гарантуються та охороняються Конституцією та законами України на рівні з іншими найважливішими інститутами держави та суспільства.
Відповідно до ст. 143 Конституції України, ст.12 та перехідних положень Земельного кодексу України, ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження щодо розпорядження землями в межах населених пунктів відносяться до компетенції сільських, селищних, міських рад.
Набуття права власності та права оренди земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, згідно зі ст.ст.124,134,135 Земельного кодексу України здійснюється виключно на аукціонах.
Протягом тривалого часу в місті Харкові, з боку органів виконавчої влади в Харківському регіоні з використанням адміністративного ресурсу, перевищенням повноважень та застосуванням інших протиправних способів, впроваджується комплекс заходів, спрямованих на дискредитацію Харківської міської ради, її посадових осіб, на перешкоджання здійснення муніципальною владою закріплених законом повноважень та реалізації прав місцевого самоврядування.
29 лютого 2008 року в м. Харкові о 10:00 в сесійному залі Харківської міської ради проводилися земельні торги відповідно до Тимчасового положення про порядок продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та права їх оренди на конкурентних засадах.
За підсумками продажу до міського бюджету має надійти близько 57 млн. грн. В свою чергу, зазначені кошти мають бути спрямовані для вирішення соціально-економічних потреб членів територіальної громади м. Харкова.
Підготовка до земельних торгів тривала більше року. Проведення аукціону було обумовлено вимогами керівних органів держави щодо прозорого, неупередженого та із застосуванням конкурентних засад набуття права власності та права оренди на земельні ділянки.
Одним з інструментів незаконного впливу на Харківську міську раду є дії окремих представників органів судової влади України.
Так, ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 29 лютого 2008 року у складі судді Данилової М.В. вжито заходи забезпечення позову прокурора м. Харкова в інтересах держави в особі Державного комітету по земельних ресурсах України, Управління земельних ресурсів Харківської області, Управління з контролю за використанням та охороною земель в Харківській області, Харківської обласної державної адміністрації до Харківської міської ради, Департаменту містобудування, архітектури та земельних відносин Харківської міської ради, державного підприємства «Укрспецзем» в особі Харківської обласної філії, якою було заборонено Харківській міській раді та її виконавчим органам проводити земельні торги.
Згідно ст.117 кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або власною ініціативою може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Відповідно до ст.158 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
В ухвалі про вжиття заходів забезпечення позову зазначається, що вона була прийнята для захисту прав та законних інтересів позивачів щодо земельних ділянок, які будуть знаходитись в користуванні чи володінні інших фізичних або юридичних осіб.
З’ясовуючи питання про наявність очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивачів до ухвалення рішення в адміністративній справі, встановлюючи обставини спірних правовідносин щодо наявності у позивачів прав на відповідні земельні ділянки на підставі наданих доказів, суд зобов’язаний був застосувати ст.ст.12,83 та п.12 перехідних положень Земельного кодексу України, відповідно до яких всі землі в межах відповідних населених пунктів є комунальною власністю, розпорядження землями територіальної громади, надання земельних ділянок у власність та в користування з земель комунальної власності відноситься до виключних повноважень міської ради.
Вирішуючи питання щодо вжиття заходів забезпечення позову, суд мав виходити з того, що позивачі не є власниками або користувачами земельних ділянок, виставлених на земельні торги, та не були учасниками даних земельних торгів.
Таким чином, при винесенні зазначеної ухвали про забезпечення позову суддею Даниловою М.В. проігноровано вищевказані безспірні положення матеріального права та вимоги процесуального закону щодо обґрунтованості та законності судового рішення, безпідставно та з порушенням ст.117 КАС України була прийнята ухвала про забезпечення адміністративного позову. Дане судове рішення прямо порушує права та охоронювані законом інтереси територіальної громади міста Харкова щодо розпорядження земельними ділянками комунальної власності відповідно до закону та фактично спрямоване на завдання значної матеріальної шкоди майновим інтересам громади.
Упереджене відношення судді Харківського окружного адміністративного суду Данилової М.В. до Харківської міської ради, її органів та посадових осіб також проявляється при розгляді інших адміністративних справ.
Зокрема, Харківською міською радою оскаржено дії та вимоги Управління Служби безпеки України в Харківській області, виконання яких може позбавити Харківську міську раду, Харківського міського голову та секретаря Харківської міської ради можливості вжиття заходів оперативного реагування та координації діяльності із захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій, виконувати передбачені чинним законодавством обов’язки по забезпеченню організації охорони громадського порядку і громадської безпеки у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, екологічного, природного та воєнного характеру. Протягом часу понад чотирьох місяців суддя Данилова М.В. умисно, за надуманими підставами не розглядає справу по суті, що, в свою чергу, позбавляє Харківську міську раду поновити права, порушені незаконними діями УСБУ в Харківській області. Судом безпідставно порушуються вимоги ст.122 КАС України щодо розгляду адміністративних справ у строк, який не перевищує два місяці.
Крім зазначеного, суддею Даниловою М.В. при розгляді справи №2а-3173/08 про обмеження права на мирні зібрання шляхом заборони проведення безстрокової акції протесту ухвалою від 12.02.2008р. відмовлено Харківській міській раді в порушенні провадження по даній справі.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 21.02.2008р. апеляційну скаргу Харківської міської ради на вищезазначену ухвалу про відмову у відкритті провадження було задоволено.
Вищенаведені обставини свідчать про очевидну упередженість судді Харківського окружного адміністративного суду Данилової М.В. по відношенню до територіальної громади міста Харкова в особі Харківської міської ради, її органів та посадових осіб.
Нормами Конституції та законів України встановлено безспірні фундаментальні постулати діяльності судової влади в Україні.
Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону.
Відповідно до Закону України «Про судоустрій України» суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про статус суддів», судді зобов'язані, зокрема, при здійсненні правосуддя дотримуватися Конституції України та законів України, забезпечувати повний, всебічний та об'єктивний розгляд судових справ з дотриманням встановлених законом строків, не допускати вчинків та будь-яких дій, що порочать звання судді і можуть викликати сумнів у його об'єктивності, неупередженості та незалежності.
Вищенаведені факти дають змогу вбачати в діях судді Данилової М.В. порушення вимог законодавства України при розгляді судових справ, порушення обов’язків та, як наслідок, порушення присяги судді.
З урахуванням вищезазначеного, Харківська міська рада просить Вас розглянути викладені у зверненні обставини та вирішити питання щодо внесення у встановленому законом порядку відповідного подання про звільнення Данилової Мальвіни Володимирівни з посади судді Харківського окружного адміністративного суду.
Звернення схвалено рішенням 20 сесії
Харківської міської ради 5 скликання
від 03 березня 2008 року