ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

Харків



28.04. 2009
№ 247


Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Харківській області 12 травня 2009 Ñ€. № 21/1051


Про затвердження Регламенту
проведення конкурсу з перевезення
пасажирів на міжміських та приміських
автобусних маршрутах загального
користування, які не виходять
за межі території Харківської області


Відповідно до статей 6 та 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", пунктів 4 та 11 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування":

1. Затвердити Регламент проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Харківської області, що додається.

2. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації В.М. Бабаєва.

3. Це розпорядження набирає чинності в установленому порядку.

Перший заступник голови обласної
державної адміністрації

В.БАБАЄВ


Регламент
проведення конкурсу з перевезення пасажирів на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Харківської області


1. Загальні положення


1.1. Цей Регламент розроблено відповідно до Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081 (далі – Порядок проведення конкурсу).

1.2. Цей Регламент визначає порядок підготовки, організації та проведення конкурсів з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування та встановлює особливості процедури відбору перевізника для здійснення перевезень пасажирів.

1.3. Терміни, що вживаються у цьому регламенті, мають такі значення:

конкурсна пропозиція – умови обслуговування пасажирів, що пропонуються перевізником-претендентом, можливість забезпечення яких підтверджується документально;

конкурсний комітет – постійний або тимчасовий орган, утворений організатором для розгляду конкурсних пропозицій та прийняття рішення про визначення переможця конкурсу на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території Харківської області (внутрішньообласні маршрути);

організатор – обласна державна адміністрація, яка реалізує повноваження з організації пасажирських перевезень на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, через галузеве управління;

галузеве управління – структурний підрозділ обласної державної адміністрації, на який покладені функції з організації пасажирських перевезень на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території області.

перевізник-претендент – автомобільний перевізник, який в установленому порядку подав заяву та документи для участі в конкурсі;

робочий орган – підприємство (організація), що має фахівців у галузі автомобільного транспорту, матеріальні ресурси та технології, а також досвід роботи не менш як три роки з питань організації пасажирських перевезень, залучене організатором на договірних умовах для організації забезпечення роботи конкурсного комітету;

умови конкурсу - встановлені організатором умови перевезень пасажирів, які повинні виконувати автомобільні перевізники, визначені на відповідному об'єкті конкурсу.

1.4. Організацію проведення конкурсу (самостійно або із залученням робочого органу) забезпечує організатор.

1.5. Метою визначення автомобільного перевізника на конкурсних засадах є:

реалізація основних напрямів розвитку галузі автомобільного транспорту;

створення безпечних умов для перевезення пасажирів автомобільним транспортом;

покращення якості пасажирських перевезень;

створення конкурентного середовища;

забезпечення оновлення рухомого складу;

підвищення рівня безпеки перевезень пасажирів;

забезпечення виконання соціально значущих перевезень.

1.6. Об'єктом конкурсу може бути:

маршрут (кілька маршрутів) та/або оборотний рейс (кілька оборотних рейсів) міжміського автобусного сполучення;

маршрут (кілька маршрутів) міського або приміського автобусного сполучення;

поєднання маршрутів та оборотних рейсів різних видів сполучення.

1.7. Об'єкт конкурсу визначається організатором.

1.8. У конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують сертифіковані автобуси відповідного класу і відповідають наступним вимогам:

виконують вимоги Закону України "Про автомобільний транспорт" та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів;

утримують транспортні засоби в належному технічному і санітарному стані та забезпечують їх зберігання відповідно до вимог статті 21 Закону України "Про автомобільний транспорт";

забезпечують контроль технічного і санітарного стану транспортних засобів перед виїздом на маршрут;

забезпечують проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв;

організовують проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод;

забезпечують умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства;

забезпечують проведення стажування та інструктажу водіїв у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань автомобільного транспорту;

забезпечують безпеку дорожнього руху;

забезпечують водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Крім того, перевізники – претенденти повинні мати достатню загальну кількість рухомого складу відповідного класу, яка дозволяє їм в разі перемоги забезпечити виконання перевезень на автобусних маршрутах, що вже обслуговує перевізник на законних підставах, та на автобусних маршрутах, на яких перевізника-претендента може бути визнано переможцем конкурсу.

1.9. Організатор затверджує умови конкурсу, до яких повинні бути включені обґрунтована структура парку автобусів, що працюватимуть у межах визначеного об'єкта конкурсу, за пасажиромісткістю, класом, технічними та екологічними показниками та державні соціальні нормативи у сфері транспортного обслуговування пасажирів (регулярність руху, питання диспетчерського контролю та управління перевезеннями тощо). Організатор визначає режим руху ("звичайний", "експресний" або "маршрутне таксі") для приміського або порядок здійснення ("самостійно", "паритет" і "через день") для міжміського перевезення.

1.10. До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які:

а) визнані банкрутами або щодо яких порушено процедуру банкрутства (за винятком тих, стосовно яких проводиться процедура санації), або які проходять процедуру ліквідації як суб'єкти господарювання;

б) подали на розгляд документи не в повному обсязі або такі, що містять недостовірну інформацію;

в) не відповідають вимогам статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт";

г) пропонують використовувати автобуси, переобладнані з вантажних автомобілів;

д) мають несплачені штрафні санкції, неоскаржені в судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу).

1.11. Організатор залучає робочий орган, на який покладаються функції з підготовки матеріалів для проведення конкурсу, приймання документів на конкурс, перевірки достовірності одержаної від перевізника-претендента інформації, їх аналізу та оцінки відповідності конкурсних пропозицій перевізника-претендента умовам конкурсу, підготовки паспортів автобусних маршрутів та матеріалів для подальшого встановлення відносин між організатором та автомобільним перевізником - переможцем конкурсу.

Робочий орган визначається на конкурсних засадах відповідно до вимог Закону України "Про автомобільний транспорт" та Порядку проведення конкурсу.

2. Основні засади діяльності конкурсного комітету з визначення
автомобільних перевізників. Оголошення про проведення конкурсу
на визначення автомобільного перевізника


2.1. Персональний склад конкурсного комітету у кількості 10 осіб затверджується розпорядженням голови обласної державної адміністрації, яким призначається голова, його заступник та секретар.

Представники громадських організацій залучаються до складу конкурсного комітету по заявницькому принципу в порядку подачі документів.

2.2. Вимоги до складу конкурсного комітету та повноваження його членів визначаються відповідно до пунктів 23, 24 та 27 Порядку проведення конкурсу.

Члени конкурсного комітету не можуть бути представлені іншою особою, у тому числі за дорученням організації, від якої їх делеговано. Право свого голосу член конкурсного комітету не може делегувати іншому члену конкурсного комітету.

2.3. Конкурсний комітет проводить свої зібрання у формі засідань, які плануються з урахуванням строків закінчення договорів з автоперевізниками на перевезення пасажирів автомобільним транспортом та в міру необхідності.

2.4. За результатами своїх засідань конкурсний комітет приймає рішення, що оформлюються протоколом, який підписує голова, заступник голови, секретар та члени конкурсного комітету.

Рішення про переможця конкурсу приймається конкурсним комітетом. Рішення конкурсного комітету обов'язкове для виконання організатором, крім випадків, передбачених пунктом 54 Порядку проведення конкурсу.

2.5. Члени конкурсного комітету зобов’язані:

неупереджено розглядати пропозиції перевізників-претендентів;

не розголошувати будь-яку інформацію, отриману з документів, поданих перевізниками на участь у конкурсі, а також не розголошувати найменування та кількість претендентів на об’єкти конкурсу;

не надавати перевізникам інформацію, яка може бути використана ними для отримання переваги перед іншими перевізниками.

2.6. Члени конкурсного комітету мають право:

ознайомлюватися з матеріалами, що надійшли на участь у конкурсі після завершення терміну їх прийому;

брати участь в обговоренні конкурсних пропозицій, перевірці оцінок за бальною системою та зіставленні конкурсних пропозицій перевізників-претендентів;

ставити додаткові питання представникам перевізників-претендентів, що стосуються їх діяльності та можуть підтвердити їхні конкурсні пропозиції;

надавати пропозиції щодо визнання (у разі, якщо на об’єкті конкурсу бере участь один претендент) переможця конкурсу.

2.7. До участі в засіданні конкурсного комітету, на якому визначається автомобільний перевізник для роботи на міжміському та приміському автобусних маршрутах, які не виходять за межі території району, запрошуються представники відповідної районної державної адміністрації.

2.8. Організатор і робочий орган можуть для здійснення своїх повноважень залучати відповідних фахівців та експертів за їх згодою.

2.9. Організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації та офіційному WEB-сайті Харківської обласної державної адміністрації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс, яке повинне містити інформацію визначену пунктом 28 Порядку проведення конкурсу.

3. Подання та обробка документів для участі в конкурсі


3.1. Для участі в конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу окремо заяву за формою, визначеною згідно з додатком 2 до Порядку проведення конкурсу, і такі документи:

а) копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;

б) нотаріально завірену копію ліцензії на право надання послуг із перевезень пасажирів (може подаватися в одному примірнику, якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні);

в) перелік транспортних засобів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті;

г) копії ліцензійних карток на кожний автобус, який пропонується до використання на автобусному маршруті;

ґ) документ, що підтверджує внесення плати за участь у конкурсі;

д) копії свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів або тимчасових реєстраційних талонів автобусів, що пропонуються до використання на маршруті;

е) копію документа, що підтверджує проведення процедури санації (за умови проведення санації);

є) письмову інформацію про наявність або відсутність транспортних засобів, що пристосовані для перевезення осіб з особливими потребами;

ж) анкету за формою згідно з додатком до Регламенту;

з) довідку про відповідність технічного стану автобусів перевізника-претендента умовам перевезень, що, зокрема, повинна містити відмітку про відсутність переобладнання з вантажного транспортного засобу та висновок про відповідність роботи перевізника-претендента вимогам нормативно-правових актів у сфері безпеки дорожнього руху, які надаються органами Державтоінспекції за місцем реєстрації перевізників-претендентів протягом 10 днів із дня звернення до таких органів.

Перевізники – претенденти несуть відповідальність за надання достовірної інформації. В разі надання недостовірної інформації перевізники – претенденти до конкурсу не допускаються.
Подані документи перевіряються в міру їх надходження організатором або робочим органом.

3.2. Крім документів, визначених у пункті 3.1 цього Регламенту, перевізник-претендент подає конкурсні пропозиції, які включають:

а) інвестиційний проект-зобов'язання щодо оновлення парку автобусів (обов'язково в разі невідповідності транспортних засобів умовам конкурсу);

б) дані про рівень тарифів (або вартості проїзду), зниження вартості проїзду для окремих груп пасажирів;

в) відомості про додаткові сервісні послуги пасажирам під час перевезення;

г) інші документи, що на думку перевізника-претендента можуть мати значення під час конкурсу (за бажанням перевізника-претендента).

Конкурсні пропозиції можуть подаватися в закритому конверті.
Конверт, який містить конкурсні пропозиції, визначені цим пунктом, відкривається під час проведення конкурсу.

3.3. Документи, що безпосередньо стосуються конкурсу, які надійшли до організатора в зазначений у оголошенні про проведення конкурсу строк від підприємств, установ та організацій, які не є перевізниками-претендентами, подаються на розгляд конкурсного комітету.

3.4. Документи, які надійшли до організатора або робочого органу після встановленого строку, не розглядаються, крім випадків подання перевізником-претендентом додаткових конкурсних пропозицій, які можуть подаватися конкурсному комітетові безпосередньо під час проведення конкурсу.

3.5. Якщо перевізник-претендент бере участь у кількох конкурсах, які проводяться на одному засіданні конкурсного комітету, а подані ним пропозиції достатні для виконання перевезень тільки на частині об'єктів конкурсів, він повинен визначити пріоритети щодо визнання його переможцем у конкурсах, про що робиться запис у розділі IV заяви (згідно з додатком 2 до Порядку проведення конкурсу), і в разі визнання його переможцем у конкурсі (конкурсах) з вищим пріоритетом до участі в інших конкурсах він не допускається. При цьому плата за участь у конкурсах не повертається.

3.6. За роз'ясненнями щодо оформлення документів для участі в конкурсі перевізник-претендент має право звернутися до організатора або робочого органу, які зобов'язані надати їх в усній чи письмовій формі (за вибором перевізника-претендента) протягом трьох днів.

3.7. Будь-яка інформація про зміни умов конкурсу повинна бути доведена до відома всіх перевізників-претендентів не менш як за 20 днів до дати проведення конкурсу.

3.8. Достовірність інформації, викладеної в заяві та документах, визначених пунктом 3.1 Регламенту, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу.

3.9. Під час приймання документів організатор або робочий орган повинен створити умови для одержання перевізником-претендентом детальної інформації про характеристики об'єкта конкурсу.

3.10. Подані на конкурс документи реєструються організатором або робочим органом у журналі обліку. Документи, подані не в повному обсязі або несвоєчасно, не реєструються і повертаються автомобільному перевізнику із зазначенням причин у письмовому вигляді.

3.11. Після закінчення терміну прийому документів до оголошення результатів конкурсу перевізники-претенденти не можуть вносити або заявляти зміни до запропонованого ними тарифу або плати за перевезення пасажирів.

3.12. Транспортні засоби, що пристосовані для перевезення осіб з особливими потребами та подаються перевізником – претендентом для участі на об’єкті конкурсу, повинні відповідати іншим умовам конкурсу, зокрема вимогам щодо класності автобусів.

3.13. Працівникам, які задіяні у процесах підготовки та проведення конкурсу, забороняється розголошувати будь-яку інформацію щодо проведення конкурсу (крім інформації, зазначеної в пунктах 3.6 та 3.7 Регламенту).

3.14. Не пізніше ніж через 2 робочі дні після закінчення терміну прийому документів інформація про перевізників-претендентів для отримання даних щодо кількості порушень ліцензійних умов та дорожньо-транспортних пригод із вини водіїв перевізника-претендента надсилається до територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Харківській області (далі – територіальне управління Головавтотрансінспекції), а для отримання даних щодо порушень вимог безпеки дорожнього руху – до Управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області (далі – управління Державтоінспекції).

3.15. Дані щодо кількості порушень ліцензійних умов, вимог безпеки дорожнього руху та дорожньо-транспортних пригод із вини водіїв перевізника-претендента територіальне управління Головавтотрансінспекції та управління Державтоінспекції зобов’язані надати протягом трьох робочих днів із моменту отримання звернення організатора або робочого органу. Одночасно територіальне управління Головавтотрансінспекції надає інформацію щодо наявності та суми несплачених штрафних санкцій у перевізників-претендентів, не оскаржених у судовому порядку (що були накладені не пізніше ніж за 20 днів до дати проведення конкурсу).


3.16. Дані щодо регулярності перевезення пасажирів перевізниками на регулярних автобусних маршрутах надаються власниками автобусних станцій організатору щомісяця.

3.17. Інформація чи звернення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та громадян, що стосуються проведення конкретного конкурсу на перевезення пасажирів автобусними маршрутами загального користування, приймаються до розгляду в разі, коли дата їх вхідної реєстрації в галузевому управлінні, є не пізнішою останнього дня терміну прийому заяв про участь у конкурсі.

4. Проведення конкурсу, порядок нарахування балів, визначення
переможця конкурсу, оформлення результатів проведення конкурсу та внесення змін до дозвільних документів переможця конкурсу


4.1. Під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками:

наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання);

наявність (у кількості не менше від нормативу згідно з додатком 3 до Порядку проведення конкурсу), характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу;

наявність транспортних засобів, призначених для перевезення осіб з особливими потребами;

наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення);

строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації);
наявність сертифіката відповідності послуг із перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам;

наявність виробничої бази;

умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу;

умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом;

умови виконання регламентних робіт із технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

досвід роботи перевізника-претендента, пов'язаної з відповідним видом перевезення;

наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов;

якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору, укладеного на підставі попереднього конкурсу);

запропонований рівень тарифів або вартості послуг;

наявність інвестицій (кредитів) на придбання нового рухомого складу.

4.2. Під час проведення конкурсу представники організатора та органів державного контролю, які входять до складу конкурсного комітету, відповідно до їх компетенції надають характеристику діяльності перевізника-претендента.

4.3. Конкурсні пропозиції всіх перевізників – претендентів, що подали зави та документи на відповідний об’єкт конкурсу, розглядаються в їх присутності (присутності їх представників) після чого члени конкурсного комітету продовжують обговорення рішення по об’єкту конкурсу на закритому засіданні.

4.4. Рішення про недопущення претендента-перевізника до участі в конкурсі (при наявності причин, що зазначені в пункті 1.10 цього Регламенту) приймається до моменту проведення закритого засідання конкурсного комітету, на якому відбувається визначення переможця.

4.5. Якщо в конкурсі взяв участь тільки один перевізник-претендент, його може бути визнано переможцем конкурсу. У цьому разі конкурсний комітет шляхом голосування може приймати рішення про надання права перевізнику-претенденту здійснювати перевезення пасажирів на об'єкті конкурсу.

4.6. У разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів:

4.6.1. За здійснення щоденного контролю за технічним станом транспортних засобів власними силами та засобами нараховується 10 балів.

4.6.2. За проведення щоденного огляду стану здоров’я водіїв штатним медичним працівником у спеціально облаштованому медичному пункті підприємства нараховується 6 балів.

4.6.3. За здійснення документального контролю за режимом роботи та відпочинку водіїв на маршруті нараховується 3 бали за умови наявності та ведення оформлених відповідним чином графіка роботи та відпочинку водіїв, журналу обліку робочого часу та часу відпочинку водіїв, журналу щозмінної передрейсової та післярейсової перевірки технічного стану рухомого складу.

4.6.4. За забезпечення зберігання транспортних засобів під охороною нараховується 5 балів.

4.6.5. За строк експлуатації автобусів нараховуються бали за умов:

а) строк експлуатації до одного року – 20 балів;

б) строк експлуатації від одного до трьох років – 15 балів;

в) строк експлуатації від трьох до семи років – 10 балів;

г) строк експлуатації від семи до десяти років – 2 бали;

д) строк експлуатації більше 10 років – 0 балів.

У разі подання перевізником-претендентом на участь у конкурсі на одному об’єкті автобусів із різним строком експлуатації кількість балів по пункту 2 Переліку показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів (додаток 4 до Порядку проведення конкурсу), розраховується за формулою:


, де

Кекспл – кількість балів за строк експлуатації автобусів, які пропонуються до використання на автобусному маршруті;

Кекспл1 , Кекспл2 , КексплN – бал за термін експлуатації автобуса, який заявлений як конкурсна пропозиція, за списком;

N – загальна кількість автобусів, які заявлені як конкурсні пропозиції на об’єкт конкурсу, з урахуванням мінімальної кількості резерву автобусів, визначеної додатком 3 до Порядку проведення конкурсу.

4.6.6. За досвід роботи перевізника-претендента, пов’язаної з відповідним видом перевезень, нараховуються бали:

а) до одного року – 0 балів;

б) від одного до трьох років – 2 бали;

в) понад три роки – 5 балів.

Досвід роботи перевізника-претендента нараховується з моменту початку безпосередньої діяльності з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах за видом сполучення.

4.6.7. За перевищення більше ніж на 0,1 (до дня опублікування оголошення про проведення конкурсу на визначення автомобільного перевізника) відношення кількості порушень ліцензійних умов, які впливають на безпеку перевезень, або невиконаних приписів про усунення порушень ліцензійних умов протягом одного року до кількості автобусів перевізника – претендента (за інформацією територіального управління Головавтотрансінспекції) віднімається 10 балів.

Кількість автобусів перевізника-претендента у цьому та іншому випадках визначається як кількість діючих ліцензійних карток до ліцензії на право надання послуг відповідного виду діяльності, отриманої претендентом, на момент публікації оголошення про проведення конкурсу на визначення автомобільного перевізника.

4.6.8. За перевищення більше ніж на 0,1 відношення кількості дорожньо-транспортних пригод з вини водія перевізника-претендента протягом одного року до кількості автобусів перевізника – претендента (за інформацією територіального управління Головавтотрансінспекції) віднімається 10 балів.

4.6.9. За перевищення більше ніж на 0,5 відношення кількості порушень вимог безпеки дорожнього руху (Правил дорожнього руху, норм і стандартів з безпеки дорожнього руху) протягом одного року до кількості автобусів перевізника – претендента (за інформацією управління Державтоінспекції) віднімається 5 балів.

4.6.10. За наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності нараховуються бали за умов:

а) автобус атестований за класом "чотири зірки" – 8 балів;

б) автобус атестований за класом "три зірки" – 6 балів;

в) автобус атестований за класом "дві зірки" – 4 бали.

У разі подання перевізником-претендентом на участь у конкурсі на одному об’єкті автобусів із різними класами комфортності кількість балів по пункту 5 Переліку показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів, визначеним додатком 4 до Порядку проведення конкурсу, розраховується за формулою:


, де

Ккомф – кількість балів перевізника-претендента за наявність автобусів, які мають свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності та пропонуються до використання на автобусному маршруті;

КАвтСв1 , КАвтСв2 , КАвтСвN – бали за кожний автобус, що має свідоцтво відповідності, та заявлений як конкурсна пропозиція, за списком;

N – загальна кількість автобусів, які заявлені як конкурсні пропозиції на об’єкт конкурсу, з урахуванням мінімальної кількості резерву автобусів, визначеної додатком 3 до Порядку проведення конкурсу.

4.6.11. За наявність протягом року фактів порушення умов договору на відповідному маршруті, зокрема в частині невиконання запланованої кількості рейсів (менш як 95 відсотків), претенденту віднімається 5 балів.

4.6.12. У разі, якщо один із перевізників-претендентів запропонував тариф або вартість послуг із перевезення пасажирів на об’єкті конкурсу нижче ніж інші претенденти, такому претенденту нараховуються 3 бали.

4.6.13. У разі, якщо перевізником-претендентом пропонується використовувати на об’єкті конкурсу нові автобуси відповідного класу, які придбані протягом року, що передує даті проведення конкурсу, за рахунок власних коштів або із залученням інвестицій (кредитів) нараховуються 3 бали.

4.7. Сумарна кількість балів, одержаних перевізниками-претендентами згідно з додатком 4 до Порядку проведення конкурсу, є підставою для визначення переможця конкурсу.

4.8. Під час проведення конкурсу запрошуються всі перевізники-претенденти, що беруть участь у конкурсі, у присутності яких оголошуються конкурсні пропозиції. Претендентам надається право на обґрунтування запропонованих ними та внесення додаткових конкурсних пропозицій в письмовому вигляді.

4.9. У разі відсутності керівника перевізника-претендента на конкурсі його інтереси може представляти особа, яка має довіреність, видану перевізником-претендентом.

4.10. У разі відсутності на конкурсі представника перевізника-претендента конкурсний комітет розглядає конкурсні пропозиції, викладені в поданих претендентом документах.

4.11. Переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів.

Претендентом, який посів друге місце, визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників – претендентів без урахування показника переможця конкурсу.

У разі, коли учасники конкурсу набрали однакову кількість балів під час визначення переможця конкурсу та перевізника-претендента, який посів друге місце, перевагу має той перевізник-претендент, що подав конкурсному комітетові сертифікат відповідності послуг із перевезення пасажирів ліцензійним умовам, а також (для міжміського автобусного маршруту) свідоцтво відповідності автобуса параметрам комфортності, а в разі неподання таких документів або подання їх кількома перевізниками-претендентами, що набрали однакову кількість балів, переможець визначається шляхом голосування.

4.12. Рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів.

У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсного комітету (або за його відсутності голос заступника голови конкурсного комітету).

4.13. У разі надходження під час проведення конкурсу додаткових даних, що потребують перевірки, та за неможливості перевірити їх одразу конкурсний комітет може не прийняти рішення про результати конкурсу та перенести прийняття рішення на одне з наступних засідань, однак не пізніше ніж протягом 30 календарних днів. У цьому разі додаткова оплата перевізниками-претендентами не здійснюється і додаткові документи від них не приймаються.

4.14. Рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу, а також перевізника-претендента, який за результатами розгляду посів друге місце, оголошується перевізникам-претендентам під час конкурсу, у 10-денний строк оформляється протоколом, який підписують голова, секретар та члени конкурсного комітету, і подається організатору.

4.15. Протокол засідання конкурсного комітету повинен містити інформацію про:

номери та назви об'єктів конкурсу;

найменування перевізників-претендентів;

додаткові конкурсні пропозиції перевізників-претендентів, що пропонувалися ними під час конкурсу і не містилися в поданих ними на конкурс у встановлений строк документах;

результати голосування членів конкурсного комітету або результати, отримані за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів;

рішення конкурсного комітету про визначення переможця конкурсу та перевізника-претендента, який за результатами розгляду посів друге місце.

4.16. Рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу вводяться в дію наказом організатора протягом не більш як 30 робочих днів із дня проведення конкурсу, якщо результати конкурсу не оскаржувались.

4.17. Витяги з протоколу засідання конкурсного комітету надаються на підставі письмової заяви перевізника-претендента організатором або робочим органом у 20-денний строк з дня проведення конкурсу.

4.18. Організатор укладає з переможцем конкурсу договір згідно з умовами проведеного конкурсу.

У разі письмової відмови перевізника-претендента, який став переможцем конкурсу, від укладення з організатором договору, договір укладається з перевізником-претендентом, який посів друге місце.

У договорі визначаються умови перевезень на рейсі (рейсах) та/або маршруті (маршрутах) відповідно до визначеного об'єкта конкурсу.

Якщо перевізник-претендент брав участь і визнаний переможцем у кількох конкурсах, договір укладається на кожний об'єкт конкурсу окремо.

Строк дії договору, який укладається, за результатами конкурсу, становить п'ять років.

Дія договору не може бути достроково припинена в частині відносин щодо обслуговування окремих маршрутів та/або виконання окремих рейсів, а тільки на весь об'єкт конкурсу.

Строк дії договору не може бути продовжено, а рейси (маршрути) включаються до об'єкта іншого конкурсу.

4.19. Організатор має право не вводити в дію рішення конкурсного комітету стосовно окремих конкурсів у разі виявлення та підтвердження фактів подання перевізником-претендентом, який за результатами конкурсу визнаний переможцем конкурсу, недостовірної інформації. У такому разі перевізнику-претенденту, який подав недостовірну інформацію, не повертається плата за участь у конкурсі, а надсилається відповідне повідомлення протягом 30 днів із дня проведення конкурсу.

4.20. Організатор має право:

а) провести конкурс до моменту закінчення строку дії договору, однак не раніше ніж за три місяці до цього. У такому разі дія договору, укладеного за результатами конкурсу, починається після закінчення строку дії чинних документів на перевезення;

б) достроково розірвати договір автомобільного перевізника в разі порушення ним умов договору і укласти договір з автомобільним перевізником, який брав участь у відповідному конкурсі і посів друге місце, та/або іншого, який уже працює на відповідному напрямі, один раз на строк до трьох місяців до проведення конкурсу;

в) у разі відкриття нового автобусного маршруту або рейсу укласти договір з автомобільним перевізником один раз на строк до трьох місяців, після чого за результатами роботи на маршруті приймати рішення щодо подальшого функціонування маршруту та необхідності проведення конкурсу. Включення до об'єкта конкурсу нового автобусного маршруту проводиться після погодження конкурсним комітетом техніко-економічного обґрунтування;

г) у разі відмови перевізника-претендента, який визнаний переможцем конкурсу, та перевізника-претендента, який посів друге місце, від укладення договору укласти договір з автомобільним перевізником один раз на строк до трьох місяців до проведення конкурсу;

ґ) у разі визнання недійсним, зупинення чи скасування судом рішення конкурсного комітету чи договору укласти договір один раз на строк до трьох місяців з автомобільним перевізником для здійснення перевезень, обумовлених об'єктом конкурсу.

4.21. Контроль за виконанням умов договору здійснює організатор та інші органи виконавчої влади згідно з компетенцією, за наявності відповідного звернення або доручення організатора.

4.22. Рухомий склад, що пропонується внести до документів, якими надано право на перевезення пасажирів за регулярними автобусними маршрутами загального користування, має відповідати умовам конкурсу, що проводився на даний об’єкт, а також клас автобусів, клас комфортності та пасажиромісткість мають бути не меншою ніж у конкурсних пропозиціях переможця.

5. Фінансування проведення конкурсу та розгляд спорів

5.1. Фінансування проведення конкурсу здійснюється відповідно до пунктів 57, 58, 60, 61 Порядку проведення конкурсу.

5.2. Розмір плати за участь у конкурсі встановлюється організатором на підставі кошторису витрат і не може перевищувати 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на дату подання заяви про участь у конкурсі.

5.3. Перевізник-претендент, який бере участь у кількох конкурсах, вносить плату за участь у кожному конкурсі окремо.

5.4. Плата за участь у конкурсі вноситься перевізником-претендентом на рахунок організатора.

5.5. Кошти, сплачені за участь у конкурсі, повертаються повністю в разі, коли конкурс не відбувся, або переможця не було визначено з вини організатора (робочого органу), а також перевізникам-претендентам, які подали достовірну інформацію, за настання обставин, визначених пунктом 54 Порядку проведення конкурсу.

5.6. Перевізникам-претендентам, які не стали переможцями конкурсу, плата за участь у конкурсі не повертається і використовується на покриття витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням конкурсу.

5.7. У разі коли перевізник-претендент до початку проведення конкурсу офіційно відмовився від участі в конкурсі, йому повертається частина суми, сплаченої за участь у конкурсі:
за умови відкликання заяви до завершення приймання документів - 80 відсотків плати;
за умови відкликання заяви після завершення приймання документів, але до проведення конкурсу - 60 відсотків.

5.8. Скарги за результатами конкурсу можуть подаватися протягом 10 днів із дати його проведення та розглядатися організатором протягом 30 днів із дня надходження скарги від перевізника-претендента. Неврегульовані організатором спори розв'язуються в установленому порядку.


Заступник голови – керівник апарату
обласної державної адміністрації

Л.Лучанінова