ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
Харків


від 29 вересня 2009 року
№ 527


Про підготовку господарського
комплексу та об'єктів соціальної
сфери області до сталого функціонування
в осінньо-зимовий період 2009-2010 років


З метою підготовку господарського комплексу та об'єктів соціальної сфери області до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2009 - 2010 років, ураховуючи рішення колегії облдержадміністрації від 21 вересня 2009 року:

1. Головам райдержадміністрацій, начальникам управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації забезпечити своєчасне і в повному обсязі використання коштів державного, обласного та місцевих бюджетів.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

2. Головам райдержадміністрацій, галузевим управлінням облдержадміністрації вжити невідкладних заходів щодо:

- повного погашення комунальними підприємствами заборгованості за спожитий природний газ та забезпечення стовідсоткового рівня оплати за його поточне споживання;

- забезпечення своєчасного укладення теплопостачальними підприємствами договорів на постачання природного газу на опалювальний сезон 2009-2010 років;

- забезпечення накопичення необхідного обсягу вугілля для котелень;

- якісної підготовки внутрішньобудинкових систем опалення житлових будинків та об'єктів соціальної сфери;

- поліпшення стану розрахунків споживачів за отримані житлово-комунальні послуги;

- продовження роботи щодо приведення тарифів на житлово-комунальні послуги у відповідність до економічно обґрунтованого рівня;

- скорочення втрат і зниження питомих витрат енергоресурсів через запровадження на підприємствах житлово-комунального господарства заходів з енергозбереження.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

3. Головному управлінню з питань внутрішньої політики, взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи
облдержадміністрації:

3.1. Сприяти вирішенню питання щодо підготовки до опалювального сезону двох житлових будинків військового містечка №2 Міністерства оборони України.

3.2. Контролювати виконання робіт із забезпечення теплопостачання житлових будинків по вул. Куйбишева у м. Балаклія.

4. Головному управлінню житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури облдержадміністрації:

4.1. До 29 вересня 2009 року підготувати проект звернення до Кабінету Міністрів України щодо відшкодування теплопостачальним підприємствам різниці між вартістю природного газу, використаного на теплопостачання установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, госпрозрахункових та Інших споживачів, і вартістю, яку закладено при розрахунку встановлених тарифів на теплопостачання для цих споживачів.

4.2.Своєчасно підготувати проект розпорядження голови облдержадміністрації про початок опалювального сезону.

5.Управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації:

5.1. Спільно з ВАТ "Харківська ТЕІД-5" і ЗАТ "ТЕЦ-3" вжити заходи щодо забезпечення взаєморозрахунків і погашення заборгованості за використаний природний газ перед ДК "Газ України".

5.2.Тримати на контролі роботу обладнання, інженерних мереж і споруд для сталого забезпечення споживачів електричною енергією та природним газом в опалювальний сезон.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

6. Управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації та управлінню капітального будівництва облдержадміністрації, рай держадміністраціям:

6.1. Забезпечити контроль за ходом робіт із будівництва об'єктів газифікації.

6.2. Сприяти введенню в експлуатацію збудованих об'єктів газифікації.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

7. Управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, територіальному управлінню Державної інспекції з енергозбереження по Харківській області, райдержадміністраціям разом із керівниками промислових підприємств:

7.1. Посилити контроль та сприяти виконанню організаційно-технічних заходів щодо раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів і води.

7.2. Постійно тримати на контролі та сприяти організації робіт щодо розробки та ведення підприємствами енергетичних паспортів, розробки та затвердження ними питомих норм витрат паливно-енергетичних ресурсів і води.

7.3. Передбачити своєчасне накопичення резервних видів палива.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

8. Управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації спільно з ВАТ "Харківгаз" І виконавчими органами місцевих рад міст Валки, Ізюм і смт Есхар розглянути питання забезпечення сталого газопостачання відповідних населених пунктів в опалювальному сезоні 2009-2010 років.

9. Рекомендувати територіальному управлінню Державної інспекції з енергозбереження по Харківській області разом із керівниками підприємств установ та організацій, які мають на балансі електричні мережі, через які здійснюється транзитне живлення побутових абонентів та об'єктів, що мають соціальне значення:

9.1. Вжити невідкладних заходів із приведення енергетичних об'єктів у відповідність до вимог діючої нормативно-технічної документації.

9.2. Постійно тримати на контролі стан роботи з приведення у відповідність до вимог діючої нормативно-технічної документації електричних мереж, через які здійснюється живлення побутових абонентів і об'єктів, що мають соціальне значення.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

10. Райдержадміністраціям до 25 жовтня 2009 року опрацювати питання про виготовлення та використання для опалення закладів соціальної сфери та населення альтернативних видів твердого палива: брикетів, пелетів, вироблених із відходів сільськогосподарського виробництва та лісозаготівельної промисловості.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

11. Райдержадміністраціям, галузевим управлінням облдержадміністрації тримати на контролі розрахунки за спожиті енергоносії та погашення заборгованості минулих періодів.

12. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно з Харківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства до 5 жовтня 2009 року надати інформацію управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації щодо можливих обсягів сировини для виготовлення полетів, брикетів по районах області та містах обласного значення.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

13. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв'язку облдержадміністрації до 5 жовтня 2009 року провести моніторинг можливостей промислових підприємств області з питання випуску котельного обладнання, що працює на пелетах і брикетах, та обладнання для
виробництва зазначених видів палива.

14. Управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації до 30 жовтня 2009 року підготувати узагальнену аналітичну інформацію щодо запровадження проектів з використання альтернативних джерел енергії.

15. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв'язку облдержадміністрації та райдержадміністраціям сприяти вирішенню питання
щодо:

15.1. Укладення прямих договорів між відповідними дистанціями колій Донецької, Придніпровської, Південної залізниць за їх замовленнями та підприємствами районів області про виділення робочої сили та автотранспорту для очищення колій під час снігопадів, снігових заметів і ожеледиці згідно з чинним законодавством.

15.2. Надання підприємствами та організаціями району снігоочисної техніки в допомогу районним філіям ДП "Харківський облавтодор", закріплення за цими механізмами ділянки автомобільних доріг загального користування.

15.3. Заготівлі районними філіями ДП "Харківський облавтодор" піску для приготування протиожеледних матеріалів.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

16. Головному управлінню промисловості, транспорту і зв'язку облдержадміністрації, управлінню паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації, Зміївській райдержадміністрації спільно з ДП"Хімпром" та АК"Харківобленерго" опрацювати питання належності мережної трансформаторної підстанції у Зміївському районі, що
експлуатується ДП "Хімпром", і надати пропозиції щодо її подальшого функціонування.

17. Головному управлінню агропромислового розвитку облдержадміністрації, райдержадміністраціям:

17.1. Забезпечити завершення до 1 жовтня 2009 року підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2009-2010 років усіх об'єктів соціальної сфери та житлового фонду, що перебувають на балансі сільгосппідприємств, наукових та учбових закладів аграрного профілю, а також тваринницьких приміщень, інших виробничих об'єктів, внутрішніх електромереж і резервних дизельних електростанцій.

17.2. Забезпечити своєчасне переведення з літніх таборів у зимові приміщення всього наявного поголів'я худоби та птиці в сільськогосподарських підприємствах, раціональне витрачання всіх наявних кормів, включаючи відходи харчової і переробної промисловості, нарощування чисельності сільськогосподарських тварин і обсягів виробництва тваринницької продукції в зимовий період 2009 - 2010 років.

18. Головному управлінню охорони здоров'я облдержадміністрації вжити заходів щодо обладнання стаціонарів медичних закладів, пологових будинків резервними джерелами тепло-, електропостачання.

19. Ізюмській райдержадміністрації вирішити питання теплозабезпечення Бугаївської та Довжанської амбулаторій сімейного лікаря.

20. Головам райдержадміністрацій, начальникам головних управлінь облдержадміністрації: фінансового, освіти і науки, охорони здоров'я, управління культури і туризму облдержадміністрації взяти під контроль питання забезпечення твердим паливом закладів соціальної сфери.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

21. Головам Харківської, Вовчанської, Куп'янської та Краснокутської райдержадміністрацій вирішити питання щодо переводу в інші приміщення
фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій сімейного лікаря, які розташовані в приміщеннях із незадовільним технічним станом.

22. Райдержадміністраціям вжити всіх необхідних заходів щодо забезпечення соціального захисту в осінньо-зимовий період найбільш вразливих верств населення, зокрема інвалідів, одиноких непрацездатних та бездомних громадян, створивши з цією метою пункти обігріву, роздачі їжі, теплого одягу тощо.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

23. Райдержадміністраціям, Головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації забезпечити залучення населення до програми житлових субсидій шляхом проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи та активізації роботи комісій з призначення допомог та субсидій, як виняток, та реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

24. Галузевим управління облдержадміністрації спільно з керівниками підприємств, організацій, установ забезпечити завершення робіт із підготовки до сталого функціонування в осінньо-зимовий період виробничих приміщень, адміністративних корпусів і будівель.

Запропонувати виконавчим органам міських рад міст обласного значення здійснити аналогічні заходи.

25. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації В.М.Бабаєва.

Голова обласної державної адміністрації

А.АВАКОВ