Додаток  № 5

 

до рішення ХVІІІ сесії Харківської міської ради XXIV скликання "Про внесення змін до структури виконавчих органів Харківської міської ради XXIV скликання

від  24  грудня 2003 року № _________/03

 

 
Додд

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Управління у справах цивільної оборони міста Харкова

 

І. Загальні положення

 

 1.1. Управління у справах цивільної оборони міста Харкова (надалі  Управління) є виконавчим органом міської ради.

 

1.2. Управління створене на підставі рішення ХVІІІ сесії міської ради XXIV скликання від 24.12.2003 р. "Про внесення змін до структури виконавчих органів Харківської міської ради XXIV скликання".

 

1.3. Управління є самостійним виконавчим органом міської ради.

 

1.4. Управління підзвітне і підконтрольне міській раді, підпорядковане міському голові і виконавчому комітету.

 

1.5. У своїй діяльності Управління керується Конституцією України, законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, актами Харківської міської ради, Харківського міського голови, а також цим Положенням.

 

1.6. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням та штампи.

 

ІІ. Мета і задачі Управління

 

Метою діяльності Управління  є забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільної оборони.

Задачі Управління:

 

 2.1. Реалізація державної політики у сфері цивільної оборони в умовах мирного та воєнного часу.

 

2.2. Керівництво діяльністю органів управління системи цивільної оборони міста Харкова.

 

2.3. Розроблення і реалізація заходів щодо підтримання готовності органів управління і сил цивільної оборони до дій за призначенням у мирний час та в особливий період.

 

2.4. Забезпечення сталого функціонування системи цивільної оборони міста.

 

2.5. Здійснення інформаційного забезпечення, створення і впровадження сучасних інформаційних технологій та банків даних з питань цивільної оборони.

 

2.6. Підготовка і перепідготовка особового складу органів управління і сил цивільної оборони, організація навчання населення діям в умовах надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу.

 

ІІІ. Завдання  Управління

 

3.1. Організація розроблення і здійснення заходів щодо удосконалення системи цивільної оборони в умовах мирного часу та в особливий період.

 

3.2. Подання Міському голові пропозицій до проектів державних та місцевих програм і прогнозів щодо вдосконалення системи цивільної оборони, контроль виконання затверджених програм на місцевому рівні.

 

3.3. Подання Міському голові пропозицій щодо включення до проекту міського бюджету витрат на розвиток та функціонування органів управління і сил цивільної оборони, забезпечення цільового використання виділених бюджетних коштів.

 

3.4. Визначення в межах своєї компетенції рівня надзвичайної ситуації, забезпечення збирання, оброблення та аналізу інформації щодо загрози або виникнення надзвичайних ситуацій мирного часу та в особливий період від усіх оперативно-чергових та аварійно-диспетчерських служб на території міста для вжиття адекватних заходів, доповіді керівництву цивільною обороною міста, а також у разі необхідності доведення її до населення.

 

3.5. Організація робіт, пов'язаних з ліквідацією надзвичайних ситуацій мирного часу та в особливий період, контроль в межах своєї компетенції готовності органів управління і сил цивільної оборони до дій за призначенням.

 

3.6. Здійснення організаційно-методичного керівництва і координація робіт підрозділів виконкому міської ради та районних у місті Харкові рад з питань цивільної оборони.

 

3.7. Здійснення відповідно до законодавства державного нагляду і контролю за виконанням вимог цивільної оборони, за станом готовності сил і засобів цивільної оборони до проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у разі виникнення надзвичайних ситуацій мирного часу та особливого періоду на території міста.

 

3.8. Участь у проведенні державної експертизи містобудівної документації та проектів будівництва потенційно небезпечних об'єктів у частині додержання вимог цивільної оборони і техногенної безпеки.

 

3.9. Координація діяльності органів місцевого самоврядування, служб цивільної оборони, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і підпорядкування щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій мирного (при необхідності) та воєнного часу, проведення пошуково-рятувальних робіт.

 

3.10. Забезпечення оповіщення населення за розпорядженням начальника цивільної оборони міста про загрозу й виникнення надзвичайних ситуацій, контроль належного функціонування міської та об’єктових систем оповіщення.

 

3.11. Розроблення разом із заінтересованими організаціями прогнозів ймовірності виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період.

 

3.12. Організація в установленому порядку надання допомоги населенню, яке постраждало внаслідок надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу.

 

3.13. Визначення разом з органами місцевого самоврядування, керівниками об'єктів економіки місць розміщення, складу, обсягу та порядку оснащення сил і засобів системи цивільної оборони міста.

 

3.14. Забезпечення у встановленому порядку контролю за нагромадженням, збереженням та цільовим використанням фінансових резервів і матеріально-технічних ресурсів, призначених для ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків.

 

3.15. Сприяння застосуванню за призначенням спеціалізованих та невоєнізованих формувань цивільної оборони під час проведення пошуково-рятувальних робіт та робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій мирного часу та керівництво цими заходами у воєнний час.

 

3.16. Організація впровадження в практику досягнень науки і техніки з питань цивільної оборони, зменшення впливу негативних наслідків та проведення робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій.

 

3.17. Організація в установленому порядку фінансового та матеріально-технічного забезпечення діяльності системи цивільної оборони міста.

 

3.18. Розроблення, погодження та затвердження в межах своєї компетенції відповідних планів з цивільної оборони.

 

3.19. Організація підготовки органів управління і сил цивільної оборони та населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій мирного та воєнного часу.

 

3.20. Формування обсягів замовлень на матеріально-технічні засоби, необхідних для потреб органів управління і сил цивільної оборони міста.

 

3.21. Здійснення відповідно до законодавства комплексних та вибіркових перевірок стану цивільної оборони.

 

3.22. Організація в установленому порядку проведення навчань та тренувань з питань цивільної оборони та захисту населення, у тому числі підготовки учнів у загальних, професійно-технічних та інших навчальних закладах з питань безпеки життєдіяльності та цивільної оборони.

 

3.23. Участь у виконанні завдань з мобілізаційної підготовки та мобілізаційної готовності держави в межах повноважень, визначених законодавством.

 

3.24. Розроблення і реалізація заходів щодо участі підпорядкованих органів управління і сил цивільної оборони у виконанні завдань територіальної оборони.

 

3.25. Розроблення заходів щодо проведення тимчасового відселення та евакуації населення із зон надзвичайних ситуацій, зон можливих бойових дій на особливий період.

 

3.26. Організація та здійснення через засоби масової інформації інформування населення щодо законодавства з питань вимог цивільної оборони та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, заходів, які проводяться органами місцевого самоврядування з цих питань.

 

3.27. Загальна оцінка радіаційної обстановки, здійснення контролю за системою органів спостереження за радіаційним, хімічним та бактеріологічним зараженням на території міста.

 

3.28.  Сприяння органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам і організаціям незалежно від форми власності у створенні та веденні страхового фонду документації.

 

3.29. Погодження в установленому порядку питання добору і розстановки кадрів системи цивільної оборони міста.

 

3.30. Розроблення та подання в установленому порядку пропозицій щодо удосконалення нормативно-правових актів на розгляд міському голові.

 

3.31. Забезпечення в межах своєї компетенції реалізації державної політики стосовно державної таємниці та контроль за її збереженням.

 

3.32. Виконання інших функцій, що випливають із покладених на нього завдань.

 

3.33.  При виконанні завдань, передбачених цим Положенням, Управління в межах повноважень, визначених законодавством,  має право:

 

 одержувати безплатно від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і підпорядкування інформацію, необхідну для виконання покладених на нього завдань;

 

 заслуховувати інформацію посадових осіб структурних підрозділів органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і підпорядкування про хід виконання завдань і заходів у сфері цивільної оборони та в установленому законодавством порядку надавати їм обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог цивільної оборони;

 

користуватися страховим фондом документації для організації аварійно-рятувальних робіт при ліквідації надзвичайних ситуацій;

 

 у порядку, встановленому законодавством, залучати до проведення заходів, пов'язаних із цивільною обороною, органи управління у справах цивільної оборони, сили і засоби міських районів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності і підпорядкування, аварійно-рятувальні служби і формування міського підпорядкування згідно з планами взаємодії, а окремих спеціалістів - за погодженням з їх керівниками.

 

 

 

 

IV. Взаємовідносини і зв’язки

 

4.1. Управління при виконанні покладених на нього повноважень взаємодіє з органами виконавчої влади, з районними в місті радами і їх виконавчими комітетами, з головними управліннями та іншими виконавчими органами міської ради, підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян.

 

V. Структура Управління

 

5.1. До складу Управління входять:

- відділ планування та  підготовки  сил ЦО;

- відділ організації  заходів ЦО;

- відділ матеріально-технічного  забезпечення;

- сектор бухгалтерського обліку та звітності.

5.2. Діяльність Управління регламентується положенням, що затверджується сесією міської ради.

5.3. Посадових осіб Управління призначає на посаду на конкурсній основі або відповідно до іншої процедури, передбаченої законодавством України, і звільняє з посади міський голова.

5.4. Діяльність працівників Управління регламентується  посадовими обов’язками, що затверджуються начальником Управління.

 

VІ. Керівництво Управління

 

6.1. Начальник Управління:

- за посадою є заступником начальника Цивільної оборони міста;

- здійснює керівництво діяльністю Управління, несе персональну відповідальність за виконання покладених на Управління завдань та прийняті ним рішення, визначає ступінь відповідальності заступників начальника Управління, керівників структурних підрозділів Управління;

- організовує діяльність Управління та його підрозділів, спрямовану на розроблення і здійснення заходів, пов'язаних з цивільною обороною на території міста;

- видає у межах своєї компетенції накази, організовує та контролює їх виконання з питань цивільної оборони всіма органами місцевого самоврядування,  посадовими особами підприємств, установ і організацій;

- забезпечує в Управлінні виконання вимог законодавства щодо проходження служби в органах місцевого самоврядування, кодексу законів про працю та інших актів законодавства, які регламентують ці питання;

- затверджує положення про структурні підрозділи і посадові обов'язки працівників Управління;

- подає в установленому порядку пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади працівників Управління;

- в установленому порядку вирішує інші питання стосовно працівників Управління;

- розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторису витрат на утримання Управління;

- керує всіма видами підготовки підпорядкованих йому працівників для виконання в установлені терміни завдань, покладених на Управління;

- забезпечує підготовку у межах своєї компетенції розпоряджень міського голови та актів Харківської міської ради;

- звертається з поданням до органів місцевого самоврядування про прийняття рішень щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, винних у порушенні законодавства у сфері цивільної оборони та захисту населення;

- вносить в установленому порядку пропозиції щодо обмеження, а у разі потреби - припинення роботи підприємств, окремих виробництв, цехів, експлуатації робочих місць до усунення порушень у галузі цивільної оборони та захисту населення;

- бере участь у розгляді органами місцевого самоврядування питань, пов'язаних з діяльністю органів управління та сил, що створюються для вирішення завдань цивільної оборони;

- скликає в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції;

- здійснює інші повноваження покладені на нього відповідно до чинного законодавства України.

 

VІІ. Прикінцеві положення

 

7.1. Зміни і доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому для його прийняття.

7.2. Припинення роботи Управління здійснюється за рішенням міської ради або в установленому нею порядку, чи інших органів відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

Заступник міського голови  з питань діяльності

виконавчих органів ради - керуючий справами

виконкому міської ради                                                            О.Нечипоренко