ПОСТАНОВА
Іменем України
16 грудня 2019 року
Київ
справа №361/1220/16-а
адміністративне провадження №К/9901/10057/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
головуючого судді Стеценка С.Г.,
суддів Рибачука А. І., Тацій Л. В.,
провівши попередній розгляд адміністративної справи за позовом ОСОБА_1, треті особи без самостійних вимог на стороні позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 до Броварської міської ради Київської області, треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача: ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20 про визнання незаконним та скасування рішення, касаційне провадження в якій відкрито за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 09.06.2016 (головуючий суддя Шинкарь А. О.) та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11.08.2016 (головуючий суддя Мельничук В. П., судді: Лічівецький І. О., Мацедонська В. Е.),
В С Т А Н О В И В:
I. Короткий зміст позовних вимог
1. У березні 2016 року ОСОБА_1 (далі - позивач), треті особи без самостійних вимог на стороні позивача: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, звернулася з позовом до Броварської міської ради Київської області (далі - Броварська міськрада, відповідач), треті особи без самостійних вимог на стороні відповідача: ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, в якому просила: визнати незаконним та скасувати рішення Броварської міської ради Київської області від 25.12.2015 №52-04-07 "Про перейменування вулиць та провулків" (далі - спірне рішення).
2. В обґрунтуванні вимог позовної заяви ОСОБА_1 зазначала, що спірним рішенням було перейменовано 6 вулиць, жителі яких виразили свою волю залишити назви та додатково перейменовано ще 40 вулиць і провулків, назви яких в проекті рішення не було, а громадські слухання не проводились, чим, на її думку, порушено вимоги статті 4 Закону України від 21.05.1997 №280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон №280/97-ВР (280/97-ВР) ) та глави 2 "Планування роботи ради. Підготовка проектів рішень та інших документів сесії" Регламенту Броварської міської ради VІІ скликання (далі - Регламент) в частині розгляду проекту рішення без попереднього оприлюднення та громадського обговорення, а також частини третьої статті 5 Закону України від 24.05.2012 №4865-VI "Про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" (далі - Закон №4865-VI (4865-17) ) та Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності, які за ними закріплені, об`єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 24.10.2012 №989 (989-2012-п) (далі - Порядок №989) в частині організації та проведення громадського обговорення перейменування вулиць та провулків міста.
3. Окрім вказаного, позивач наполягала на тому, що питання про перейменування вулиць та провулків міста було включено в основний порядок денний 4-ої позачергової сесії Броварської міськради за поданням управління містобудування та архітектури Броварської міської ради від 23.11.2016, що суперечить вимогам статей 37, 52 Закону №280/97-ВР в частині необхідності попереднього рішення виконавчого комітету Броварської міськради, статті 7 Закону №4865-VI, згідно якої суб`єктом, який готує подання про присвоєння імені фізичної особи, ювілейної дати, назви чи історичної події вулицям, провулкам, площам, паркам є міський голова.
II. Короткий зміст рішень судів першої та апеляційної інстанцій
4. Постановою Броварського міськрайонного суду Київської області від 09.06.2016, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11.08.2016, відмовлено у задоволенні позову.
5. Ухвалюючи таке рішення, суд першої інстанції, з висновками якого погодився й апеляційний суд, виходив з того, що, питання про перейменування вулиць та провулків неодноразово виносилось на громадське обговорення шляхом розміщення відповідної інформації, зокрема, на офіційному веб-сайті відповідача, під час якого були подані пропозиції громадськості, які були оприлюднені, окрім іншого, у засобах масової інформації, були обговорені на пленарному засіданні місцевої ради, при цьому, спірне рішення прийнято Броварською міськрадою у межах її компетенції більшістю від загального складу ради, що відповідає Регламенту, а відтак відсутні підстави для його скасування.
III. Короткий зміст вимог касаційної скарги, узагальнені доводи особи, яка її подала, а також узагальнений виклад позиції інших учасників справи
6. Не погодившись із наведеними вище судовими рішеннями позивач подала касаційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального та порушення норм процесуального права, просить їх скасувати і задовольнити позов.
7. В обґрунтуванні касаційної скарги позивач, посилаючись на доводи, аналогічні викладеним у позовній заяві, наполягає на помилковості висновків судів попередніх інстанцій щодо відсутності підстав для задоволення позову, а відтак вказує на незаконність і необґрунтованість ухвалених ними судових рішень, які, на її думку, підлягають скасуванню.
8. У запереченні на касаційну скаргу третя особа - ОСОБА_14 просить відмовити у її задоволенні, а оскаржувані судові рішення залишити без змін, оскільки вважає, що такі ухвалені відповідно до норм законодавства, якими врегульовані спірні правовідносини, й судами попередніх інстанцій надано належну правову оцінку усім аргументам позивача і наявним у матеріалах справи доказам, дослідженим під час судового розгляду.
9. Решта учасників справи своїм правом на подання заперечень не скористались.
IV. Процесуальні дії у справі та клопотання учасників справи
10. Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.09.2016 відкрите касаційне провадження у справі за вказаною касаційною скаргою.
11. В подальшому справа передана до Верховного Суду як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до підпункту 4 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) (далі - КАС України (2747-15) ).
12. За правилами підпункту 4 пункту 1 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України (2747-15) касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
13. Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено колегію суддів для розгляду касаційної скарги у складі судді-доповідача Гімона М. М., суддів: Бучик А. І., Мороз Л. Л.
14. У зв`язку зі зміною спеціалізації та введенням до іншої судової палати судді-доповідача Гімона М. М. (Рішення зборів суддів Верховного Суду в Касаційному адміністративному суді від 20.05.2019 №14), на підставі розпорядження заступника керівника апарату Верховного Суду - керівника секретаріату Касаційного адміністративного суду, протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями визначено колегію суддів для розгляду касаційної скарги у складі судді-доповідача Стеценка С. Г., суддів: Рибачука А. І., Тацій Л. В.
15. Ухвалою Верховного Суду від 09.12.2019 постановлено провести попередній касаційний розгляд цієї справи 11.12.2019.
V. Стислий виклад обставин справи, встановлених судами першої та апеляційної інстанцій
16. Як встановлено судами попередніх інстанцій, 03.06.2015 на засіданні комісії Броварської міськради з питань найменувань та пам`ятних знаків (далі - Комісія) було вирішено створити робочу групу для підготування пропозицій щодо перейменування вулиць у м. Бровари (далі - робоча група).
17. 23.06.2015 Комісія ухвалила рішення виставити на сайт Броварської міської ради пропозиції робочої групи щодо перейменування 47 вулиць у м. Бровари для обговорення громадою, які були викладені на офіційному сайті Броварської міської ради 26.06.2015.
18. За зверненням виконавчого комітету Броварської міської ради від 11.06.2015, Інститутом історії України Національної академії наук України було надано експертну оцінку щодо перейменування вулиць, в тому числі рекомендації про надання нових назв вулицям міста Бровари, на виконання вимог Закону України від 09.04.2015 №317-VIII "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (317-19) (далі - Закон №317-VIII (317-19) ), згідно якої, рекомендовано до перейменування 75 вулиць та провулків міста Бровари.
19. 03.07.2015 експертна оцінка була оприлюднена на офіційному сайті Броварської міської ради.
20. Звернення від громадян та організацій щодо перейменування вулиць неодноразово розглядались на засіданнях комісії з питань найменувань та пам`ятних знаків, що підтверджується копіями протоколів від 13.08.2015 №18, 18.08.2015 №19, 27.08.2015 №20, 16.09.2015 №22.
21. На офіційному сайті Броварської міськради було створено окремий розділ по обговоренню по перейменуванню вулиць, де публікувались відповідні пропозиції громадян.
22. Пропозиції щодо перейменування вулиць у м. Бровари публікувались і в місцевих засобах масової інформації, зокрема, в інтернет-версії видання "Маєш право знати" 26.06.2015 опубліковано статтю "Пропозиції щодо перейменування вулиць у Броварах винесено на громадське обговорення", у якій викладено списки №№ 1, 2 пропозицій перейменування вулиць від робочої групи (у списку №1 - 45 пропозицій, у списку №2 - 25); 17.08.2015 було опубліковано статтю "Декомунізація у розпалі: у Броварах перейменують близько 40 вулиць", у якій викладено перелік із 45 варіантів перейменувань; у випуску комунальної газети "Нове життя" від 25.08.2015 опубліковано статтю "Про перейменування вулиць", у якій наведено перелік варіантів до перейменування, опублікованих 26 червня на офіційному сайті Броварської міської ради; у виданні "Громадський захист Київщини" від 18.08.2015 у статті "Чи бути вулиці Бандери?" надруковано частину пропозицій, проголосованих комісією; 11.09.2015 на Youtube-каналі телеканалу "Броварське громадське телебачення" вийшов сюжет "Бровари. Декомунізація", де озвучено декілька пропозицій щодо перейменування вулиць; у друкованому виданні "Київські обрії" №1(34), 2(35) жовтень 2015 року опубліковано 45 пропозицій щодо перейменування вулиць у Броварах, які 26.06.2015 були опубліковані на офіційному сайті Броварської міської ради.
23. 23.11.2015 управлінням містобудування та архітектури Броварської міськради внесено подання про включення до порядку денного засідання сесії Броварської міської ради питання про перейменування вулиць та провулків м. Бровари.
24. 26.11.2015 на сайті Броварської міськради було оприлюднено проект рішення "Про перейменування вулиць та провулків м. Бровари", згідно якого підлягало перейменуванню 24 вулиці та 6 вулиць залишенню без змін.
25. 25.12.2015 Броварська міськрада на позачерговому засіданні 4-ої сесії з урахуванням доповнень та пропозицій депутатів прийняла спірне рішення, яким було перейменовано 70 вулиць та провулків міста.
26. Не погодившись із вищезгаданим рішенням відповідача, позивач звернулась до суду з даним позовом.
VI. Позиція Верховного Суду
27. Так, відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
28. 21.05.2015 набрав чинності Закон №317-VIII (317-19) , яким засуджено комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні, визначено правові основи заборони пропаганди їх символіки та встановлено порядок ліквідації символів комуністичного тоталітарного режиму.
29. За визначенням підпункту "є" пункту 4 частини першої статті 1 Закону №317-VIII символіка комуністичного тоталітарного режиму - символіка, що включає назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об`єктів топоніміки населених пунктів, підприємств, установ, організацій, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, а також назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, назви, пов`язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з`їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім назв, пов`язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).
30. Пунктом 15 частини другої статті 7 "Прикінцеві та перехідні положення" цього ж Закону у Законі №4865-VI (4865-17) статтю 1 доповнено частиною четвертою такого змісту: "4. Питання, пов`язані з приведенням раніше присвоєних об`єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у відповідність з вимогами Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (317-19) , регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" (317-19) .
31. Абзацом першим частини шостої статті 7 Закону №317-VIII, окрім іншого, встановлено, що Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським, районним державним адміністраціям, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом в установленому порядку перейменувати райони у містах, сквери, бульвари, вулиці, провулки, узвози, проїзди, проспекти, площі, майдани, набережні, мости, інші об`єкти топоніміки населених пунктів, а також інші географічні об`єкти, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.
32. Колегія суддів зауважує, що названі вище приписи Закону №317-VIII (317-19) є імперативними і встановлюють обов`язок, зокрема, для органів місцевого самоврядування перейменувати в установленому порядку визначені законодавцем об`єкти.
33. В той же час, за приписами абзацу другого частини п`ятої статті 3 Закону №4865-VI Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій встановлюється Кабінетом Міністрів України.
34. На виконання зазначеної правової норми Закону №4865-VI (4865-17) Кабінет Міністрів України затвердив Порядок №989, яким визначено механізм проведення громадського обговорення та основні вимоги до його організації та розгляду узагальнених пропозицій (зауважень) під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об`єктам права власності, які за ними закріплені, об`єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) суспільно-політичних і громадських діячів, захисників Вітчизни, воєначальників, діячів науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій (далі - присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій).
35. За змістом пунктів 3, 4, 5, 8, 9 Порядку №989 організатори громадського обговорення самостійно визначають форми його проведення (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, Інтернет-конференція, електронна консультація) виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників та власних організаційних можливостей.
36. Громадське обговорення передбачає: 1) оприлюднення інформаційного повідомлення про проведення громадського обговорення, що містить відомості про: найменування організатора громадського обговорення; найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім`я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події; ім`я фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події, що пропонується присвоїти юридичній особі, та обґрунтування такої пропозиції; суб`єктів, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи, ювілейної чи святкової дати, назви або дати історичної події; строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, акредитації представників засобів масової інформації, реєстрації учасників; поштову адресу та (або) адресу електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень); місцезнаходження та (або) адресу електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення; прізвище та ім`я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення; строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення; 2) опрацювання організаторами громадського обговорення висловлених пропозицій (зауважень) щодо присвоєння юридичним особам імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій та проведення аналізу поданих пропозицій (зауважень); 3) узагальнення та оприлюднення результатів громадського обговорення.
37. Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення органами державної влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим оприлюднюється ними на власному офіційному веб-сайті.
38. Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення іншими суб`єктами оприлюднюється ними на власному офіційному веб-сайті або в інший прийнятний спосіб.
39. Для проведення громадського обговорення у формі електронної консультації використовується офіційний веб-сайт, на якому розміщуються відомості, передбачені абзацами другим - п`ятим, сьомим - десятим підпункту 1 пункту 4 цього Порядку.
40. Пропозиції (зауваження), отримані в ході проведення громадського обговорення, оприлюднюються у спосіб, за допомогою якого було оприлюднене інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення.
41. Судовим розглядом у цій справі встановлено, що усі 70 пропозицій стосовно перейменування вулиць та провулків міста Бровари, про які іде мова у спірному рішенні, були неодноразово опубліковані у засобах масової інформації та оприлюднені на офіційному веб - сайті Броварської міськради, де, також, було створено окремий розділ по обговоренню перейменування вулиць, де публікувались відповідні пропозиції громадян, при цьому, звернення від громадян та організацій щодо перейменування вказаних вулиць розглядались на засіданнях комісії з питань найменувань та пам`ятних знаків, про що були складені відповідні протоколи.
42. До того ж, на офіційному сайті Броварської міськради було опубліковано експертну оцінку, надану Інститутом історії України Національної академії наук України щодо перейменування вулиць, в тому числі рекомендації про надання нових назв вулицям міста Бровари.
43. Крім того, на четвертій позачерговій сесії Броварської міськради, на якій було прийнято спірне рішення, були присутні 33 депутати, Броварський міський голова, його заступники, п`ятеро запрошених осіб, три представники засобів масової інформації, представники громадських організацій і мешканці міста Бровари.
44. Проект рішення "Про перейменування вулиць та провулків м. Бровари" було оприлюднено 26.11.2015 на сайті Броварської міськради.
45. Під час засідання ради слухали питання про перейменування вулиць та провулків міста Бровари, на якому управлінням містобудування та архітектури Броварської міськради внесено подання про включення до порядку денного засідання сесії Броварської міської ради питання про перейменування 24 вулиць та провулків м. Бровари. Депутатом міської ради запропоновано включити до проекту рішення список із 46 вулиць, які опрацьовані робочою групою.
46. На цьому ж засіданні були обговорені пропозиції громадськості, вислухані присутні мешканці міста Бровари.
47. Проаналізувавши наведені положення законодавства в контексті встановлених судами попередніх інстанцій обставин цієї справи, колегія суддів не вбачає підстав для спростування висновку судів про те, що відповідачем, з дотриманням приписів Закону №4865-VI (4865-17) і Порядку №989, проведено громадське обговорення питання перейменування вулиць і провулків на виконання вимог Закону №317-VIII (317-19) у формі, визначеній організатором виходячи з власних можливостей, яка забезпечила залучення якомога більшої кількості заінтересованих учасників, надання ними відповідних пропозицій, їх обговорення і врахування при прийняття спірного рішення.
48. Поряд із цим, колегія суддів зазначає, що у розумінні статті 11 Закону №280/97-ВР виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи, до власних (самоврядних) повноважень яких, відповідно до статті 37 цього ж Закону, належить, зокрема, підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту.
49. Своєю чергою, згідно з положеннями частин другої, дев`ятої статті 49 Закону №280/97-ВР депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов`язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесії ради, або передані в письмовій формі головуючому на сесії, розглядаються радою чи за її дорученням постійними комісіями ради або надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним їй органам та посадовим особам, які зобов`язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про вжиті заходи повідомити депутатові та раді.
50. Згідно ж з частинами першою, другою статті 59 Закону №280/97-ВР рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень. Рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених цим Законом.
51. Також, у відповідності до статті 48 Регламенту, після прийняття проекту рішення за основу голосуються пропозиції про зміни та доповнення до проектів рішення. На голосування ставляться всі пропозиції і поправки депутатів в порядку їх надходження. Після їх прийняття чи відхилення ставиться на голосування питання про прийняття рішення в цілому.
52. Таким чином, зважаючи на вказані законодавчі приписи, управління містобудування та архітектури Броварської міськради, яке законом віднесене до виконавчих органів міської ради й наділена повноваженнями стосовно внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, а також депутати ради, є суб`єктами подання відповідних пропозицій на розгляд ради, що не суперечить нормам Закону №317-VIII (317-19) , який у даних правовідносинах є спеціальним.
53. Відтак, колегія суддів визнає обґрунтованим висновок судів першої та апеляційної інстанцій про те, що спірне рішення прийнято відповідачем в межах компетенції і більшістю від загального складу ради, й це відповідає положенням названих вище актів законодавства, Регламенту, а тому Броварська міськрада, приймаючи спірне рішення, діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, у зв`язку з чим відсутні підстави для його скасування.
54. Ураховуючи викладене, провівши касаційний розгляд справи у межах вимог і доводів касаційної скарги, згідно встановленого КАС України обсягу повноважень суду касаційної інстанції, Верховний Суд, в контексті встановлених судами обставин справи, не виявив неправильного застосування судами норм матеріального або порушень норм процесуального права, а відтак не вбачає наявності підстав для скасування оскаржуваних судових рішень, які ухвалені відповідно до закону.
55. За правилами частини першої статті 350 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили неправильного застосування норм матеріального права або порушень норм процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
56. Керуючись статтями 340, 341, 344, 349, 350, 355, 356 КАС України, Суд
П О С Т А Н О В И В:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Броварського міськрайонного суду Київської області від 09.06.2016 та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11.08.2016 - без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.
...........................
...........................
...........................
С. Г. Стеценко,
А. І. Рибачук,
Л. В. Тацій,
Судді Верховного Суду