ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
06.03.12 Справа № Б-23/95
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючого-судді Михалюк О.В.
суддів Новосад Д.Ф.
Мельник Г.І.
розглянув апеляційну скаргу ДПІ у м.Івано-Франківську
на ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 23.12.2011р.
у справі № Б-23/95
за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВІТ-5", м.Ізюм
до Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", м.Івано-Франківськ
про визнання банкрутом,
з участю представників :
від скаржника –Ковтун Н.О.
від ініціюючого кредитора –не з"явився
від боржника – не з"явився
арбітражний керуючий –ОСОБА_3
В ході судового засідання сторонам права і обов"язки, передбачені ст. 22 ГПК України роз"яснені, заперечень щодо складу суду не поступало.
В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Сторони належним чином були повідомлені про день та час слухання справи, однак повноважних представників в засідання не скерували, в зв"язку з чим колегія вважає за можливе розглянути апеляційну скаргу за наявними у справі доказами.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 23.12.2011р. у справі № Б-23/95 (суддя Рочняк О.В.) про банкрутство Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", м.Івано-Франківськ затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута, боржника ліквідовано та припинено провадження у справі про банкрутство.
Не погоджуючись з даною ухвалою кредитор – ДПІ у м.Івано-Франківську подав до Львівського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу, в якій просить скасувати згадану ухвалу, посилаючись, зокрема, на те, що вона є незаконна, винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права, в порушення статті 43 ГПК України господарський суд не вжив заходів, спрямованих на всебічне, повне і об"єктивне встановлення всіх обставин справи, оскільки на розгляді Львівського апеляційного адміністративного суду знаходиться справа за позовом Івано-Франківського ОКП "Медтехніка"до ДПІ у м.Івано-Франківську про скасування податкових повідомлень-рішень, винесених на підставі акту перевірки від 19.02.2009р. № 2261/23-1/03568451, а відтак суд першої інстанції був позбавлений права перейти до іншої судової процедури банкрутства боржника без завершення розгляду даної справи.
Наводить скаржник і інші доводи, що є на його думку підставою для скасування оскаржуваної ухвали.
Колегія суддів Львівського апеляційного господарського суду, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши наявні матеріали, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В провадженні господарського суду Івано-Франківської області знаходилась справа № Б-23/95 про банкрутство Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", м.Івано-Франківськ, порушена за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "ІНВІТ-5", м.Ізюм в порядку статті 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою господарського суду від 09.03.2010р. затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.
Постановою господарського суду Івано-Франківської області від 12.10.2010р. припинено процедуру розпорядження майном Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", боржника - Івано-Франківське обласне колективне підприємство "Медтехніка" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру щодо боржника, призначено ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_3, визначено строк ліквідаційної процедури три місяці, зобов'язано ліквідатора боржника подати до офіційних друкованих органів оголошення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури і до 11.01.2011р. подати суду ліквідаційний баланс та звіт про виконану ним роботу.
Ухвалою від 08.12.2011р. продовжено строк ліквідаційної процедури Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка" та повноваження ліквідатора ОСОБА_3 до 23.12.2011р.
На виконання вимог суду ліквідатором повідомлено кредиторів про судове засідання по затвердженню звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", про що свідчать поштові квитанції, що знаходяться в матеріалах справи.
Розглянувши 23.12.2011р. в відкритому судовому засіданні поданий ліквідатором ОСОБА_3 звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс та додані до них матеріали у справі про банкрутство Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", заслухавши ліквідатора та кредиторів у справі, суд першої інстанції встановив, що відповідно до затвердженого ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 09.03.10 реєстру вимог кредиторів Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", кредиторські вимоги до боржника становлять:
- ТзОВ "Інвіт-5", м.Ізюм, Харківська область в розмірі 321 грн., як вимоги першої черги та в розмірі 706801 грн., як вимоги четвертої черги;
- Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Ізюм, Харківська область в розмірі 321 грн., як вимоги першої черги та в розмірі 219730 грн. 45 коп., як вимоги четвертої черги;
- Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, м.Ізюм, Харківська область в розмірі 321 грн., як вимоги першої черги та в розмірі 706602 грн., як вимоги четвертої черги;
- Івано-Франківського обласного центру зайнятості, м.Івано-Франківськ, в розмірі 706 грн. 45 коп., як вимоги другої черги;
- Управління Пенсійного Фонду України в м.Івано-Франківську в розмірі 13024 грн. 60 коп, як вимоги другої черги;
- ДПІ в м.Івано-Франківську в розмірі 633978 грн.93 коп, як вимоги третьої черги.
Обліковано в шосту чергу вимог кредиторів вимоги ДПІ в м.Івано-Франківську в розмірі 16902 грн. 38 коп. (пеня).
Всього грошових вимог на суму 2298708 грн. 81 коп.
Заборгованість із заробітної плати працівників Івано-Франківського ОКП "Медтехніка" - 25269 грн. 83 коп., як вимоги 2 черги.
В процедурі банкрутства заявлено додаткові вимоги, а саме: поточні вимоги ДПІ в м.Івано-Франківську в сумі 170 грн., які визнані та включені до реєстру вимог кредиторів Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка", як вимоги шостої черги.
Згідно поданого ліквідатором ОСОБА_3 звіту, в ході ліквідаційної процедури проведена інвентаризація майна Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка" та сформовано ліквідаційну масу, до якої увійшло майно боржника на загальну суму 26592 грн. 17 коп., про що свідчить звіт про незалежну оцінку вартості майна, яке належить Івано-Франківському обласному колективному підприємству "Медтехніка".
За період ліквідаційної процедури на рахунок Івано-Франківського обласного колективного підприємства "Медтехніка" надійшло 21341 грн. 82 коп., про що свідчить довідка про надходження грошових коштів та їх витрачання за час проведення ліквідаційних заходів на Івано-Франківському ОКП "Медтехніка".
Вищевказані кошти використано у відповідності до ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника та визнання його банкрутом", а саме здійснено наступні витрати:
перша черга:
- погашення реєстрової заборгованості перед кредиторами (перша черга) в сумі 963 грн.;
- послуги банку в сумі 360 грн. 29 коп.;
- оплата послуг ліквідатора в сумі 9809 грн. 29 коп.
друга черга:
- погашення реєстрової заборгованості з заробітної плати в сумі 7600 грн.;
- погашення реєстрової заборгованості перед УПФУ в м.Івано-Франківську в сумі 11043 грн. 03 коп.;
- погашення реєстрової заборгованості перед Івано-Франківським обласним центром зайнятості в сумі 455 грн. 38 коп.;
- погашення реєстрової заборгованості перед Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасник випадків на виробництві та проф.захворювань в м.Івано-Франківську в сумі 34 грн. 21 коп.
Згідно звіту про оплату послуг, додаткової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_3 при проведенні ліквідаційних заходів на Івано-Франківському ОКП "Медтехніка" від 05.12.11, оплата послуг за період з моменту порушення провадження по справі встановленої протоколами засідання комітету кредиторів боржника №1 від 31.03.10 та №2 від 20.08.10 склала 40886 грн. Додаткова винагорода ліквідатора склала 710 грн. 92 коп. Непогашена заборгованість по полаті послуг арбітражного керуючого з врахуванням часткової оплати становить 31787 грн. 63 коп.
22.11.10 по акту прийому-передачі у колишнього керівника Івано-Франківського ОКП "Медтехніка" ліквідатором прийнято печатку, штамп та документацію боржника, які знищені ліквідатором, про що свідчить акт знищення печатки та штампу Івано-Франківського ОКП "Медтехніка" від 08.12.11.
Також, 22.11.10 відбулося засідання комітету кредиторів Івано-Франківського ОКП "Медтехніка" про виконану роботу, затверджені результати інвентаризації майна боржника та списано дебіторську заборгованість Івано-Франківського ОКП "Медтехніка" на загальну суму 114849 грн. 64 коп., як таку, що неможлива до стягнення. Крім того, у відповідності до протоколу засідання комітету кредиторів Івано-Франківського ОКП "Медтехніка" списана дебіторська заборгованість на загальну 3832735 грн. 88 коп.
У зв'язку з відсутністю майнових активів підприємства-банкрута, зважаючи на приписи п.6 ст. 31 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", вимоги кредиторів не задоволені за недостатністю майна боржника вважаються погашеними.
Згідно ч.12 ст. 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затверджується господарським судом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи.
В зв"язку з чим, судом підставно затверджено звіт про оплату послуг, додаткової винагороди арбітражного керуючого ОСОБА_3 при проведенні ліквідаційних заходів на Івано-Франківському ОКП "Медтехніка" від 05.12.11.
Відповідно до частини 2 статті 41 Господарського процесуального кодексу України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом, з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (2343-12) , норми якого, як спеціальні норми права, превалюють у застосуванні над загальними нормами Господарського процесуального кодексу України (1798-12) .
Ліквідація банкрута та здійснення ліквідатором заходів у ліквідаційній процедурі чітко визначаються Законом (2343-12) та спрямовані на задоволення визначених судом вимог кредиторів за рахунок продажу майна збанкрутілого суб"єкта підприємницької діяльності.
Згідно з статтею 25 Закону з дня свого призначення ліквідатор виконує повноваження керівника боржника банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством.
Відтак, обов'язком ліквідатора є належне виконанням ним усіх повноважень в ході ліквідаційної процедури, зокрема, встановлення майна та майнових прав (обтяжень) боржника, його потенційних кредиторів шляхом надіслання запитів до державних реєстрів майнових прав та обтяжень (заборон відчуження), надіслання повідомлень до державних органів, які контролюють сплату загальнообов'язкових податків та зборів, витребування в органах державної виконавчої служби виконавчих проваджень.
Відповідно до частини 1 статті 32 Закону після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, звіт ліквідатора та поданий ним ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх заходів ліквідаційної процедури, повне вчинення ним дій по виявленню кредиторів та активів боржника, за результатом розгляду яких суд приймає рішення про можливість відновлення платоспроможності боржника або встановлює неможливість задоволення вимог конкретних кредиторів та приймає рішення про його ліквідацію та припинення провадження у справі. Ухвала про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу приймається за наслідком проведення судового засідання, заслуховування думки сторін у справі, в тому числі кредиторів боржника.
В контексті викладеного, суд першої інстанції підставно дійшов висновку, що ліквідатором вжито усіх необхідних заходів по виявленню майнових активів та можливих кредиторів банкрута, в зв"язку з чим звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягає затвердженню.
За таких обставин, доводи скаржника зазначені в апеляційній скарзі, апеляційним судом не визнаються такими, що можуть бути підставою згідно ст. 104 ГПК України для скасування чи зміни оскаржуваної ухвали.
На підставі наведеного та відповідно до вимог ст.ст. 91, 101- 106 ГПК України,-
Львівський апеляційний господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 23.12.2011р. у справі № Б-23/95 залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення.
Головуючий суддя Михалюк О.В. суддя Новосад Д.Ф. суддя Мельник Г.І.