ПОСТАНОВА
Іменем України
05 липня 2018 року
Київ
справа №279/8932/14-а
адміністративне провадження №К/9901/22648/18
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Мороз Л.Л.,
суддів: Бучик А.Ю., Гімона М.М.,
розглянувши у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у касаційній інстанції адміністративну справу № 279/8932/14-а
за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради міста Житомира про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату коштів, провадження по якій відкрито
за касаційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради міста Житомира на ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду, прийняту 20 листопада 2017 року у складі судді Франовської К.С.,
в с т а н о в и в :
Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 21 січня 2015 року частково задоволено позов ОСОБА_2, зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2 кошти, передбачені статтею 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", за період з 07 травня 2014 року по 03 серпня 2014 року. Позивачем виконавчий лист подано на виконання.
Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира звернулося із заявою до суду про зміну способу і порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату коштів, передбачених Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796-12)
.
Апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира на ухвалу Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 01 вересня 2017 року подана після закінчення визначених законом строків.
В порядку вимог частини 4 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2017 року апеляційну скаргу залишено без руху з наданням 30-денного строку з моменту отримання копії ухвали для зазначення підстав, що зумовили пропущення строку на апеляційне оскарження.
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 20 листопада 2017 року відмовлено у відкритті провадження за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира.
У касаційній скарзі відповідач заявив вимогу про скасування оскаржуваного судове рішення та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду.
В обґрунтування своїх вимог заявник посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Заперечень на касаційну скаргу до суду касаційної інстанції не подано.
Суд, переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, дійшов висновку про відмову у задоволенні касаційної скарги та залишення судового рішення без змін, оскільки відсутні підстави для його скасування.
Відповідно до частини 3 статті 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копію повного тексту ухвали від 01 вересня 2017 року отримано відповідачем 20 вересня 2017 року.
Отже, перебіг строку для апеляційного оскарження даної ухвали розпочався 21 вересня 2017 року і закінчився 25 вересня 2017 року.
Апеляційна скарга Управлінням праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира подана через Укрпошту 26 вересня 2017 року, тобто з пропуском встановленого законом строку.
Як вбачається зі змісту касаційної скарги, відповідач вважає, що датою отримання ним копії ухвали суду першої інстанції є 21 вересня 2017 року, а тому, подавши апеляційну скаргу 26 вересня 2017 року, строк ним не пропущено.
З таким твердженням відповідача суд погодитись не може, оскільки на підставі даних повідомлення про вручення поштового відправлення суд апеляційної інстанції встановив, що відповідач отримав копію ухвали суду першої інстанції 20 вересня 2017 року, а не 21 вересня 2017 року, як помилково вказує відповідач.
Враховуючи, що відповідач звернувся з апеляційною скаргою з пропуском строку на апеляційне оскарження без поважних причин для такого пропуску, суд апеляційної інстанції дійшов правильного висновку про відмову у відкритті апеляційного провадження у справі.
Суд апеляційної інстанції ухвалив судове рішення, правильно застосувавши норми матеріального права та не допустивши порушень норм процесуального права, тому касаційну скаргу належить залишити без задоволення, а рішення суду апеляційної інстанцій - без змін.
Керуючись статтями 345, 349, 350, 355, 356 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради міста Житомира без задоволення.
Ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду, прийняту 20 листопада 2017 року у справі № 279/8932/14-а залишити без змін.
Постанова суду касаційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та не може бути оскаржена.
...........................
...........................
...........................
Л.Л. Мороз
А.Ю. Бучик
М.М. Гімон,
Судді Верховного Суду