Київський районний суд м. Сімферополя
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2012 року м. Сімферополь
Справа № 2/0109/3419/2012
|
Київський районний суд м. Сімферополя
під головуванням судді Сенька М.Ф.,
при секретарі Жолуденко С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги,
ВСТАНОВИВ:
Представник Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» у вересні 2012 року заявив позов про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за надані послуги з теплостачання та підігріву води в сумі 4 092 грн. 40 коп., що виникла за період з вересня 2009 року по лютий 2012 року, включно.
Представник позивача Чернов О.І. в судовому засіданні на вимогах позову наполягав за підстав, викладених у заяві.
Представник відповідача ОСОБА_3 заперечила проти позову і просила в його задоволенні відмовити за підстав того, що ОСОБА_1 не користується послугами позивача.
Судом встановлено таке.
ОП «Кримтеплокомуненерго» є централізованим надавачом послуг теплової енергії в м. Сімферополі, в тому числі і АДРЕСА_1
ОСОБА_1 облікований в ОП «Кримтеплокомуненерго», як споживач послуг за адресою: АДРЕСА_1.
ОСОБА_3 не заперечувала, що відповідач проживає за вказаною адресою.
За період з вересня 2009 року по лютий 2012 року, за ОСОБА_1 в ОП «Кримтеплокомуненерго» рахується заборгованість за надані послуги в сумі 4092 грн. 40 коп.
З розрахунку видно, що ОСОБА_1 з вересня 2009 року сплачував надані послуги не в повному обсязі, а з січня 2011 року зовсім припинив сплату.
Представник відповідача в судовому засіданні пояснила, що в жовтні 2010 року ОСОБА_1 в установленному порядку відключився, від централізованої системи постачання тепла та гарячої води, і встановив автономний двухконтурний газовий котел підігріву води, пославшись при цьому на акт про відключення споживача від централізованих мереж оппалення та гарячого водопостачання від 21.10.2010 року та інші документи щодо погодження такого відключення.
Проте, питання відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (630-2005-п)
(далі Правила), які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.
Згідно з п. 26 Правил ( у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року № 1268 (1268-2007-п)
) відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена схемою теплопостачання, затвердженою органами місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання», за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Пунктом 25 Правил визначено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.
Відповідно порядку, яким передбачено відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (z1478-05)
і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758, встановлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.
Цим же порядком зобов'язано споживача узгодити проект з усіма організаціями, які видавали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо будинкових мереж теплопостачання виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з теплопостачання та власника приміщення. По закінченні робіт складається акт про відключення, який подається на затвердження Комісії. Після затвердження акту сторони переглядають умови договору з централізованого теплопостачання.
Відповідачем не надано суду угоди між сторонами про припинення централізованого теплопостачання.
До того ж позивачем заперечується факт укладення такої угоди.
Тому, суд вважає, що ОСОБА_1 самовільно відключився від мереж централізованого теплопостачання.
Згідно зі ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Тому, не зважаючи на те, що між сторонами не укладено відповідного спору договору, суд вважає, між сторонами є певні забов`язання.
Відповідно ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач - це фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу.
Згідно ч.3 ст. 20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. ст. 67- 68 ЖК України плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Таким чином, суд вважає, що заборгованість відповідача перед ОП «Кримтеплокомуненерго» у розмірі 4 092, 40 грн. підлягає стягненню з нього у повному обсязі.
За такого висновку, судові витрати понесені позивачем, відповідно до ст. 88 ЦПК України, мають бути компенсовані йому відповідачем.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 212, 214, 215, ЦПК України (1618-15)
, суд
ВИРІШИВ:
Позов Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Орендного підприємства «Кримтеплокомуненерго» 4092 (чотири тисячі дев'яносто дві) грн. 40 коп. на погашення заборгованості, та 214 (двісті чотирнадцять) грн. 60 коп. у відшкодування судового збору.
рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим через Київський районний суд м. Сімферополя АР Крим шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту його проголошення.