ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
20 листопада 2017 року м. Київ К/800/36983/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Головного управління Національної поліції в Черкаській області на постанову Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 01 серпня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії,
встановив :
Постановою Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 01 серпня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2017 року, позов задоволено частково. Визнано протиправним рішення Головного управління Національної поліції в Черкаській області, оформлене висновком про результати перевірки звернення ОСОБА_1, затвердженим тимчасово виконуючим обов'язки начальника Головного управління Національної поліції в Черкаській області 19 жовтня 2016 року та листом Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 19 жовтня 2016 року № 29/Т-131 про відмову здійснити позивачу виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, у зв'язку із встановленням інвалідності II групи внаслідок травми, отриманої під час виконання службових обов'язків. Зобов'язано Головне управління Національної поліції в Черкаській області здійснити ОСОБА_1 виплату одноразової грошової допомоги в розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму (виходячи із розміру прожиткового мінімуму на 01 січня 2017 року), встановленого законом для працездатних осіб, як інваліду II групи. В решті позову відмовлено.
У касаційній скарзі Головне управління Національної поліції в Черкаській області посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати вказані судові рішення та ухвалити нове судове рішення про відмову у задоволенні позову.
В порушення частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
При цьому, до касаційної скарги відповідач додав клопотання про відстрочення сплати судового збору з тих підстав, що Головне управління Національної поліції в Черкаській області може проводити виплати лише відповідно до кошторису бюджетних призначень, однак станом на серпень 2017 року кошти по загальному фонду Головного управління Національної поліції в Черкаській області (КЕКВ 2800 Інші видатки) відсутні.
Пунктом 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-УШ (484-19)
, зі змінами згідно із Законом України від 20 вересня 2016 року № 1533-VIII (1533-19)
, який набрав чинності з 01 січня 2017 року) встановлено, що за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до вимог статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на час подання позову) при зверненні до адміністративного суду необхідно було сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за вимоги немайнового характеру, що становило 640,00 грн (1600 грн х 0,4).
Виходячи з цього, Головне управління Національної поліції в Черкаській області за подання касаційної скарги має сплатити 768,00 грн (640,00 грн х 120%) як за одну самостійну вимогу немайнового характеру про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії.
Згідно з частиною 1 статті 88 КАС України, статтею 8 Закону України Про судовий збір суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень, відстрочення чи розстрочення такої сплати.
Згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-УШ (484-19)
, який набрав чинності з 01 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Отже, звільнення, відстрочення та розстрочення суб'єкту владних повноважень сплати судового збору буде суперечити завданню та меті Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору в частині надходження до спеціального фонду Державного бюджету України коштів від сплати судового збору, а також може розцінюватися, як надання державним органам певних процесуальних переваг перед іншими учасниками судового процесу - юридичними та фізичними особами, які зобов'язані сплачувати відповідний збір.
Наведені у клопотанні відповідача аргументи не свідчать про такий майновий стан Головного управління Національної поліції в Черкаській області, за якого воно позбавлене можливості сплатити 768,00 грн судового збору і не є підставою для відстрочення сплати судового збору, оскільки не підтверджені жодними належними доказами.
Судовий збір повинно бути внесено або перераховано за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок 31210255700007, отримувач коштів: УДКCУ у Печерському р-ні, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030105 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу: "101; судовий збір, Вищий адміністративний суд України".
Документ про сплату судового збору подається до суду в оригіналі.
Таким чином, касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 КАС України, тому вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка її подала, достатнього терміну для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 108, 213, 214 КАС України,
ухвалив:
1. Відмовити Головному управлінню Національної поліції України в Черкаській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2. Касаційну скаргу Головного управління Національної поліції в Черкаській області на постанову Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 01 серпня 2017 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Черкаській області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити дії - залишити без руху.
3. Надати Головному управлінню Національної поліції України в Черкаській області строк до 15 грудня 2017 року для сплати судового збору в розмірі 768,00 грн.
4. Роз'яснити, що у разі неусунення зазначених недоліків, касаційна скарга повертається особі, яка її подала.
5. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.К. Черпак