ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2017 року м. Київ К/800/28356/17
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі
суддів: Калашнікової О.В., Мороз Л.Л., Єрьоміна А.В.,
розглянувши у попередньому розгляді касаційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року у справі №876/5443/17 за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області про виплату недоплаченої грошової допомоги, -
в с т а н о в и л а :
У лютому 2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області, в якому просив: визнати протиправними дії управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації щодо недоплати учаснику бойових дій ОСОБА_1 щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2016 рік; зобов`язати управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації здійснити перерахунок та виплату щорічної разової грошової допомоги до 05 травня за 2016 рік учаснику бойових дій ОСОБА_1 відповідно до статті 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком, виходячи із розрахунку мінімальної пенсії за віком, визначеної частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на момент проведених виплат, з урахуванням проведених виплат, в сумі 4730 гривень.
Постановою Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року позовні вимоги задоволені.
Управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області 04 квітня 2017 року звернулось в суд з апеляційною скаргою на постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2017 року апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації на постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року залишено без руху, з підстав пропуску строку на апеляційне оскарження та надано термін протягом 30 днів з моменту отримання копії даної ухвали для усунення її недоліків.
Копію зазначеної ухвали апелянтом отримано 15 травня 2017 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
До Львівського апеляційного адміністративного суду 23 травня 2017 року надійшло клопотання управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження з тих підстав, що копія оскаржуваної постанови отримана апелянтом після закінчення строку, установленого КАС України (2747-15)
на її оскарження.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження на постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року.
Не погоджуючись з ухвалою суду апеляційної інстанції управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати вказане рішення та визнати поважними причини пропуску строку на апеляційне оскарження, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.
Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом норм процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 28 квітня 2017 року апеляційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації на постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року залишено без руху, з підстав пропуску строку на апеляційне оскарження та надано термін протягом 30 днів з моменту отримання копії даної ухвали для усунення її недоліків.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що копію зазначеної ухвали апелянтом отримано 15 травня 2017 року.
Згідно ч.2 ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Судом встановлено, що до Львівського апеляційного адміністративного суду 23 травня 2017 року надійшло клопотання управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Зазначене клопотання обґрунтоване тим, що копія постанови Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року була отримана апелянтом після закінчення строку, установленого КАС України (2747-15)
на її оскарження.
Копію оскаржуваної постанови управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації отримало 24 березня 2017 року, разом з тим апеляційну скаргу подано 04 квітня 2017 року.
Враховуючи встановлені судом обставини, колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції щодо відсутності поважних підстав для поновлення строку апеляційного оскарження.
Враховуючи викладене, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку про наявність підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області на постанову Бучацького районного суду Тернопільської області від 23 лютого 2017 року.
Згідно ч.3 ст. 220-1 КАС України суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Колегія суддів вважає, що доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.
З урахуванням викладеного, судом апеляційної інстанції винесене законне і обґрунтоване рішення, постановлене з дотриманням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування не вбачається.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу управління праці та соціального захисту населення Бучацької районної державної адміністрації Тернопільської області відхилити.
Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2017 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав передбачених ст.ст. 237- 239 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді