ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2017 року м. Київ К/800/11220/17
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Голяшкіна О.В.,
Мороза В.Ф.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" на постанову Галицького районного суду м. Львова від 24.01.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління", про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а:
У листопаді 2016 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" звернулося до Галицького районного суду м. Львова з позовом до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління", в якому просило: визнати протиправним та скасувати рішення Департаменту економічної політики Львівської міської ради за від 09.11.2016 року № 2301-3618 щодо відмови у продовженні дозволу № 5-13-12-056, виданого Товариству з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" для розміщення спеціальної конструкції зовнішньої реклами за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 146 після 31.12.2016 року; зобов'язати Департамент економічної політики Львівської міської ради продовжити строк дії дозволу від 26.12.2013 року № 5-13-12-056 на розміщення зовнішньої реклами на п'ять років.
Постановою Галицького районного суду м. Львова від 24.01.2017 року, залишеною без змін ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2017 року, у задоволенні позову було відмовлено.
У касаційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи", не погоджуючись з рішеннями суду першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Галицького районного суду м. Львова від 24.01.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2017 року та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не надають підстав, які передбачені статтями 225 - 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.
Судами встановлено, що 07.08.2003 року Управлінням архітектури і містобудування Львівської міської ради видано Товариству з обмеженою відповідальністю "Ультра-спорт" дозвіл № 5-03-08-078 на розміщення об'єкту зовнішньої реклами за адресою м. Львів, вул. Личаківська, 146.
01.08.2005 року Львівською міською радою було видано Приватному рекламному агентству "Арт-Медіа" дозвіл № 5-05-08-026 на розміщення зовнішньої реклами за адресою м. Львів, вул. Личаківська, 146 (продовження дозволу № 5-03-08-078).
27.11.2013 року між Приватним підприємством рекламним агентством "Арт-Медіа" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" укладено договір купівлі-продажу № 27/11, відповідно до якого останній набув у власність спеціальні рекламні конструкції зовнішньої реклами, в тому числі на одноярусний, односторонній щит просто неба на газоні розміром 6,0 м - 3,0 м, адреса та місце прив'язки: м. Львів, вул. Личаківська, 146, трамв. колія № 2, перех. Пасічна - Личаківська, виїзд на Винники.
Згідно із актом приймання-передачі товару за договором купівлі-продажу від 01.12.2013 року № 27/11, Товариство з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" прийняло товар, у тому числі, рекламний щит по вул. Личаківській, 146 у м. Львові.
26.12.2013 року здійснено переоформлення дозволу від 01.08.2005 року № 5-05-08-026. Львівською міською радою надано дозвіл № 5-13-12-056 на розміщення зовнішньої реклами Товариством з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи", а саме одностороннього рекламного щита просто неба на газоні, розміром 3х6 м., строком дії до 21.05.2014 року. Строк дії дозволу неодноразово продовжувався, востаннє до 31.12.2016 року.
В листі Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради від 23.01.2017 року № 4-0004-26 зазначено, що вулиця Личаківська, 146 у місті Львові перебуває на території історичного ареалу міста Львові, межі якого встановлені рішенням виконкому Львівської міської ради від 09.12.2005 року № 1311 "Про затвердження меж історичного ареалу та зони регулювання забудови міста Львова".
Рішенням Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010 року затверджено Правила розміщення зовнішньої реклами у місті Львові. Відповідно до додатку 6 до цих правил вулиця Личаківська з прилеглою забудовою (будинки № 148, № 179) у межах ділянок відноситься до зони 2 ( зони історичного ареалу).
Додатком 6 до Правил розміщення зовнішньої реклами є рекламно-містобудівне зонування м. Львова, згідно із пунктом 2 якого до Зони 2 (зона історичного ареалу (за винятком зони 1) входить територія забудови ХІІ - поч. ХХ ст.ст. у межах, зокрема: вулиця Личаківська з прилеглою забудовою (будинки № 148, № 179) у межах ділянок.
Додатком 5 до Правил розміщення зовнішньої реклами є Класифікатор рекламних засобів, встановлення яких дозволяється в м. Львові.
Відповідно до пункту 1 зазначеного Додатку, дозволені зони розміщення щитової конструкції розмірами 6х3 м. та 3х4.
Згідно із пунктом 45 Типових правил розміщення зовнішньої реклами затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 р. № 2067 (2067-2003-п) контроль за додержанням цих Правил здійснюють виконавчі органи сільських, селищних, міських рад та інші органи відповідно до законодавства. Пунктом 46 та 47 вище зазначених правил визначено, що у разі порушення порядку розповсюдження та розміщення реклами уповноважена особа органу, який здійснює контроль за додержанням цих Правил, звертається до розповсюджувача зовнішньої реклами з вимогою про усунення порушень у визначений строк. У разі невиконання цієї вимоги орган, який здійснює контроль, подає інформацію спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Розповсюджувач зовнішньої реклами, винний у порушенні цих Правил, несе відповідальність згідно із законодавством.
Враховуючи, що вулиця Личаківська, 146 у м. Львові віднесена до історичного ареалу міста Львова та входить до зони 2 відповідно до класифікатора, затвердженого рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 21.05.2010 року № 569, відповідно до якого розміщення щитових конструкцій розміром 6мх3м у зоні 2 не передбачено, суди дійшли вірного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що рішення судів першої та апеляційної інстанцій, є законними і не підлягають скасуванню, оскільки суди, всебічно перевіривши обставини справи, вирішили спір у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин; в них повно відображені обставини, що мають значення для справи, висновки судів щодо встановлених обставин і правові наслідки є правильними, а доводи касаційної скарги їх не спростовують.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись статтями 220, - 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" - залишити без задоволення, а постанову Галицького районного суду м. Львова від 24.01.2017 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 22.03.2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Українські перспективи" до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, третя особа - Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління", про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України в порядку, передбаченому статтями 235 - 244 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді:
О.Є. Донець
О.В. Голяшкін
В.Ф. Мороз