ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2009 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
суддів: Григор’євої Л.І.,
Луспеника Д.Д., Барсукової В.М., -
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом кредитної спілки "Народний кредит" до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором, за касаційною скаргою кредитної спілки "Народний кредит" на рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 10 лютого 2009 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 7 травня 2009 року,
встановила:
У грудні 2008 року кредитна спілка "Народний кредит" звернулась в суд із позовом до ОСОБА_1., ОСОБА_3., ОСОБА_2 про стягнення суми заборгованості за кредитним договором.
Свій позов позивач мотивував тим, що 9 жовтня 2007 року між ним та ОСОБА_1. укладено кредитний договір за № 10-71009/н, яким останній отримав кредит в сумі 3500 грн. терміном до 28 вересня 2009 року на умовах виплати 0,18% за кожен календарний день користування кредитом з його погашенням за графіком згідно із п. 2.2 договору. Також позивач зазначав, що одночасно з кредитним договором були укладені договори поруки з ОСОБА_3. та ОСОБА_2
Посилаючись на те, що оскільки з 9 жовтня 2007 року по 9 грудня 2008 року ОСОБА_1 погашав кредит з порушенням умов договору, невчасно і не в повному обсязі, позивач просив стягнути з ОСОБА_1. та поручителів – ОСОБА_3., ОСОБА_2 на його користь солідарно 3500 грн. заборгованості за кредитом, стягнути відсотки за користування кредитом в сумі 11045 грн. та судові витрати.
Рішенням Солом’янського районного суду м. Києва від 10 лютого 2009 року, залишеним без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 7 травня 2009 року, позов кредитної спілки "Народний кредит" задоволено частково. Розірвано кредитний договір № 10-71009-н від 9 жовтня 2007 року укладений між кредитною спілкою "Народний кредит" та ОСОБА_1. Стягнуто солідарно з ОСОБА_1., ОСОБА_2, ОСОБА_3. на користь позивача заборгованість за кредитом в сумі 3500 грн., неустойку в розмірі 3500 грн., судові витрати в сумі 175,45 грн. В решті позову відмовлено.
У поданій до Верховного Суду України касаційній скарзі кредитна спілка "Народний кредит" просить скасувати рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 10 лютого 2009 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 7 травня 2009 року і ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України суд касаційної інстанції перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або (та) вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні суду, чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Оскільки доводи касаційної скарги та матеріали справи не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального права або порушення норм процесуального права, а отже, відсутні передбачені ст. ст. 338 - 341 ЦПК України підстави для скасування вказаних судових рішень, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.
Керуючись ст. ст. 331, 332, 337 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України
ухвалила:
Касаційну скаргу кредитної спілки "Народний кредит" відхилити.
Рішення Солом’янського районного суду м. Києва від 10 лютого 2009 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 7 травня 2009 року залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: Л.І. Григор’єва Д.Д. Луспеник В.М. Барсукова