ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 квітня 2017 року м. Київ К/800/2382/17
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Суддів:Черпіцької Л.Т. Гончар Л.Я. Шведа Е.Ю.
провівши попередній розгляд адміністративної справи за касаційною скаргою Міністерства аграрної політики та продовольства України на ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 03 січня 2017 року у справі № 821/1556/16 за позовом Агрофірми радгосп "Бєлозерський" до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Управління агропромислового розвитку Білозерської районної державної адміністрації Херсонської області, Державної казначейської служби України про визнання бездіяльності протиправною та стягнення коштів, -
ВСТАНОВИЛА:
У жовтні 2016 року Агрофірма радгосп "Бєлозерський" звернулася в суд з позовом до Міністерства аграрної політики та продовольства України, Управління агропромислового розвитку Білозерської районної державної адміністрації Херсонської області, Державної казначейської служби України, в якому просила:
- визнати протиправною бездіяльність Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо не спрямування бюджетних коштів на погашення бюджетної кредиторської заборгованості в розмірі 5943600,00 грн., зареєстрованої в органах Казначейства, за програмою "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників та нагляд за ними" для перерахування на рахунки Агрофірми радгосп "Білозерський";
- визнати протиправною бездіяльність Управління агропромислового розвитку Білозерської районної державної адміністрації Херсонської області щодо невиконання бюджетної програми "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників та нагляд за ними" та невиплати коштів в сумі 5943600,00 грн, згідно наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27 грудня 2013 року № 772;
- стягнути з Державного бюджету України на користь Агрофірми радгосп "Білозерський" (вул. Центральна, буд.3, с. Дніпровське, Білозерський район, Херсонська область, 75003, код ЄДРПОУ 00413506) компенсацію за бюджетною програмою 2801350 "Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників та нагляд за ними" і не отримані ним в повному обсязі кошти в розмірі 5943600,00 грн., шляхом списання з наявних бюджетних програм Міністерства аграрної політики та продовольства України з перерахуванням суми заборгованості, враховуючи індексацію за весь період кредиторської заборгованості, починаючи з 27 грудня 2013 року.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 02.12.2016 року позов задоволено частково.
Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції Міністерства аграрної політики та продовольства України звернулося до суду апеляційної інстанції.
Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 03 січня 2017 року залишено без руху апеляційну скаргу Міністерства аграрної політики та продовольства України на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року у справі № 821/1556/16.
Не погоджуючись з ухваленим по справі рішенням суду апеляційної інстанції Міністерство аграрної політики та продовольства України звернулося до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду апеляційної інстанцій та направити справу до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права.
Перевіривши правову оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши матеріали касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судом апеляційної інстанції норм процесуального права колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Залишаючи без руху апеляційну скаргу Міністерства аграрної політики та продовольства України на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 02 грудня 2016 року суд апеляційної інстанції виходив з того, що подана апеляційна скарга Міністерства аграрної політики та продовольства України не відповідає вимогам ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: не сплачено судовий збір. Оскільки з 01 вересня 2015 року набрали законної сили зміни до Закону України "Про судовий збір" (3674-17)
, відповідно до яких за подачу апеляційної скарги на постанову суду, судовий збір сплачується у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при подачі позову.
Суд апеляційної інстанції зазначив, що ставка судового збору за подачу апеляційної скарги в даному випадку становить 101 101 грн.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів апеляційної інстанцій виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Розміри та ставки судового збору в даному випадку встановлюються згідно із ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та розраховуються відповідно до встановленого розміру мінімальної заробітної плати, станом на 1 січня календарного року. Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25 грудня 2015 року № 928-VIII (928-19)
мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року визначена у розмірі 1378,00 гривень.
У ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами необхідно сплатити 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч. 3 ст. 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу (залишення без руху).
Як вбачається з матеріалів справи Агрофірма радгосп "Бєлозерський" при подачі позовної заяви сплатила судовий збір в розмірі 91 910,00 грн. (а.с.3).
Отже ставка судового збору при подачі апеляційної скарги складає 110 відсотків від суми, що підлягала сплаті при подачі позову (91 910,00 * 110 / 100 = 101 101,00 грн.).
Колегія суддів зазначає, що судом апеляційної інстанції в оскаржуваній ухвалі вірно визначено суму судового збору що підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги - 101 101,00 грн., що обраховано за правилами ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", проте помилково вказано суму (90532 грн.) яка була сплачена при подачі позову та з якої повинно бути обраховано судовий збір при подачі апеляційної скарги.
Отже, зазначення в оскаржуваній ухвалі Одеського апеляційного адміністративного суду від 03 січня 2017 року ставки судового збору, що була сплачена при подачі позовної заяви - 90532 грн. не відповідає дійсності та є опискою, яка може бути виправлена за правилами ст. 169 КАС України.
Таким чином суд апеляційної інстанції вірно вказав суму в розмірі 101 101 грн., що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, а помилкове зазначення суми судового збору, що була сплачена до суду першої інстанцій при подачі позову не є підставою для її скасування, оскільки сума судового збору, що повинна бути сплачена за подання апеляційної скарги обрахована вірно.
Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Міністерства аграрної політики та продовольства України відхилити, а ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 03 січня 2017 року у справі № 821/1556/16 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута в порядку ст.ст. 235- 239-1 Кодексу адміністративного судочинства України.