ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
07 квітня 2017 року м. Київ К/800/7575/17
|
Суддя Вищого адміністративного суду України Рецебуринський Ю.Й. перевіривши касаційну скаргу Головного управління Національної поліції у м.Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 7 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м. Києві, Атестаційної комісії № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві, треті особи: Деснянське управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, Професійна спілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України, про визнання протиправними висновку та наказу, поновлення на посаді та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу,-
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 14 березня 2017 року касаційну скаргу Головного управління Національної поліції у м. Києві, в порядку, передбаченому частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, було залишено без руху та надано термін для усунення виявлених в ній недоліків.
Відповідачу необхідно було надати документ про сплату судового збору.
31 березня 2017 року Головне управління Національної поліції у м. Києві надіслало клопотання про відстрочення від сплати судового збору, у якій посилається на відсутність коштів.
Вказане клопотання скаржника є необґрунтованим, враховуючи наступне.
Частиною першою статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення суб'єкта владних повноважень від такої сплати.
Крім того, згідно з пунктом 2 Перехідних положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (484-19)
, який набрав чинності з 1 вересня 2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Наведені в клопотанні відповідача доводи не свідчать про такий майновий стан Головного управління Національної поліції у м. Києві, за якого воно позбавлене можливості сплатити судовий збір і не є підставою для звільнення від його сплати.
За правилами частин першої та третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення її без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.
Таким чином, зазначені в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 2017 року недоліки заявником не усунуті, касаційна скарга підлягає поверненню.
Керуючись статтями 108, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Головного управління Національної поліції у м. Києві про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Повернути касаційну скаргу Головного управління Національної поліції у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 7 листопада 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у м. Києві, Атестаційної комісії № 1 Головного управління Національної поліції у м. Києві, треті особи: Деснянське управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, Професійна спілка атестованих працівників органів внутрішніх справ України, Міністерство внутрішніх справ України, про визнання протиправними висновку та наказу, поновлення на посаді та стягнення грошового забезпечення за час вимушеного прогулу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.
Суддя
|
Ю.Й. Рецебуринський
|