ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
07 лютого 2017 року м. Київ справа № 800/8/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Єрьомін А.В., розглянувши матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Верховної Ради України про скасування постанови в частині, стягнення шкоди в сумі 1000000 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2017 року позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України як до суду першої інстанції з вказаним позовом, в якому просив: скасувати постанову Верховної Ради України від 22 вересня 2016 року № 1599-VIII (1599-19) в частині призначення позачергових виборів Романівського сільського голови Бердичівського району Житомирської області.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 5 січня 2017 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням положень статті 171-1 цього Кодексу, а саме, у позовні заяві не було викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, не зазначено, в чому полягає протиправність постанови Верховної Ради України від 22 вересня 2016 року в частині призначення позачергових виборів Романівського сільського голови, відсутні будь-які доводи стосовно допущення суб'єктом владних повноважень порушень закону під час здійснення владних управлінських функцій щодо позивача, не зазначено у чому полягає порушення прав позивача, свобод та інтересів відповідним суб'єктом.
20 січня 2017 року від позивача надійшла уточнена позовна заява, в якій позивач також просить стягнути з відповідача кошти в сумі 1000000 грн. на відшкодування шкоди завданої йому в результаті бездіяльності відповідача.
Ухвалою суду від 23 січня 2017 року вказана позовна заява була залишена без руху, оскільки позивачем до позовної заяви не був наданий документ про сплату судового збору та не підписана позовна заява від 19 січня 2017 року.
На виконання вищезазначеної ухвали про усунення недоліків позивачем 6 лютого 2017 року надана заява про незгоду з ухвалою суду від 23 січня 2017 року.
З 1 вересня 2015 року набрав чинності Закон України від 22 травня 2015 року № 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" (484-19) .
Відповідно до Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (3674-17) із змінами і доповненнями, внесеними Законами України, за подання фізичною особою до суду позову майнового характеру справляється судовий збір 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму.
Таким чином, позивачу необхідно додати документ про сплату судового збору в розмірі 8000 грн. та підписати уточнену позовну заяву
Позивачем не усунені недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі від 23 січня 2017 року, а тому вважаю за необхідне повернути позовну заяву позивачеві.
Відповідно до пункту першого частини третьої статті 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку було залишено без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 108 та 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Верховної Ради України про скасування постанови в частині, стягнення шкоди в сумі 1000000 грн. повернути позивачу.
Роз'яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала є остаточною та не підлягає перегляду в апеляційному та касаційному порядку.
Суддя
А.В. Єрьомін