Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 травня 2011 року
м. Київ
( Додатково див. рішення апеляційного суду Одеської області (rs13405940) )
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі:
Головуючого Дем’яносова М.В.,
Суддів: Кузнєцова В.О.,
Мартинюка В.І.,-
розглянувши в попередньому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4, яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_5, ОСОБА_6, яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_7, третя особа – відділ опіки та піклування Приморської районної адміністрації, про визнання договору дарування недійсним, виключення майна із спадкового майна та визнання права власності за касаційною скаргою ОСОБА_2 на рішення апеляційного суду Одеської області від 24 грудня 2010 року,
в с т а н о в и л а:
У листопаді 2006 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_5, ОСОБА_6, яка діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_7, третя особа – відділ опіки та піклування Приморської районної адміністрації, про визнання договору дарування недійсним, виключення майна із спадкового майна та визнання права власності.
Рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 13 серпня 2009 року позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено.
Рішенням апеляційного суду Одеської області від 24 грудня 2010 року рішення Приморського районного суду м. Одеси від 13 серпня 2009 року скасовано, ухвалено нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_2 просить скасувати рішення апеляційного суду, мотивуючи свою вимогу порушенням судом норм процесуального права та неправильним застосуванням норм матеріального права, й залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи касаційної скарги, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вважає, що касаційна скарга підлягає відхиленню з огляду на наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального чи порушення норм процесуального права.
Відповідно до вимог ст. 335 ЦПК України під час розгляду справи в касаційному порядку суд перевіряє в межах касаційної скарги правильність застосування судом першої або апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права і не може встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені в рішенні чи відкинуті ним, вирішувати питання про достовірність або недостовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими.
Встановлено й це вбачається з матеріалів справи, що рішення апеляційного суду Одеської області від 24 грудня 2010 року ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ч. 3 ст. 332 ЦПК України, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 відхилити, рішення апеляційного суду Одеської області від 24 грудня 2010 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючи:
Судді:
М.В. Дем’яносов
В.О. Кузнєцов
В.І. Мартинюк