ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
|
30 листопада 2016 року м. Київ К/800/2062/14
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Суддів Рецебуринського Ю.Й. (доповідач),
Олексієнка М.М.,
Штульман І.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом державного підприємства "Проектно-конструкторський технологічний інститут "Львівхарчпроект" (далі - ДП ПКТІ "Львівхарчпроект") до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова (далі - УПФУ в Галицькому районі м. Львова) про скасування рішення про застосування фінансових санкцій,
за касаційною скаргою УПФУ в Галицькому районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2013 року,
В С Т А Н О В И Л А:
У жовтні 2010 року ДП ПКТІ "Львівхарчпроект" звернулося до суду з позовом до УПФУ в Галицькому районі м. Львова про скасування рішення про застосування фінансових санкцій.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2013 року, позов задоволено частково.
Визнано протиправним та скасовано рішення УПФУ в Галицькому районі м. Львова про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 1477 від 27 вересня 2010 року в сумі 41160,70 грн. Застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 464,80 грн. визнано правомірним.
У касаційній скарзі УПФУ в Галицькому районі м. Львова, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, просить скасувати ухвалені ними судові рішення та винести нове рішення про відмову у задоволенні позову.
З'ясувавши обставини справи, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права згідно статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів приходить до висновку про відмову у задоволенні касаційної скарги з врахуванням наступного.
Задовольняючи позов, суди першої та апеляційної інстанцій дійшли висновку, що рішення відповідача про застосування фінансових санкцій є протиправним, оскільки не відповідає акту перевірки, на підставі якого воно було прийняте.
Як встановлено судами попередніх інстанцій та вбачається з акту перевірки від 22 вересня 2010 року, проведеної УПФУ в Галицькому районі м. Львова, під час сплати авансових платежів страхових внесків, передбачених ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058 від 9 липня 2003 року (далі - Закон № 1058) в редакції, яка діяла до 1 січня 2011 року, одночасно з видачею заробітної плати, спеціалістом пенсійного фонду виявлено несплату позивачем авансових платежів на суму 929,60 грн.
Рішенням відповідача № 1477 до ДП ПКТІ "Львівхарчпроект" застосовано фінансові санкції за несплату авансових платежів із страхових внесків у вигляді штрафу в розмірі 50 % сум несплачених авансових платежів, а саме - 41625,50 грн.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 20 Закону № 1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Абзацем 1 підпункту 5.1.4 пункту 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 1 грудня 2003 року (z0064-04)
, (далі - Інструкція № 21-1), нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Згідно з вимогами п. 7 ч. 9 ст. 106 Закону № 1058 за несплату, неповну або несвоєчасну сплату авансових платежів із страхових внесків, передбачених цим Законом виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників штраф у розмірі 50 відсотків сум несплачених або своєчасно не сплачених авансових платежів.
При цьому, як зазначено у п. 9.3.7 Інструкції № 21-1 (z0064-04)
розрахунок зазначеної фінансової санкції здійснюється за даними акта документальної перевірки.
В акті перевірки УПФУ в Галицькому районі м. Львова № 173 від 22 вересня 2010 року зафіксовано порушення позивачем вимог п. 6 ст. 20 Закону № 1058, що полягало у несвоєчасній сплаті авансових платежів в сумі 929,60 грн. і є підставою для застосування фінансових санкці (50% від несвоєчасно сплаченої суми) та сума штрафу повинна становити 464,80 грн. Натомість, відповідачем прийнято рішення про накладення на позивача штрафу в сумі 41625,50 грн.
Суди першої та апеляційної інстанцій повно і всебічно встановили обставини справи, дали їм належну юридичну оцінку, правильно застосували норми матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування або зміни прийнятих ними рішень.
Керуючись статтями 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
У Х В А Л И ЛА:
Касаційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова залишити без задоволення.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2010 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 14 листопада 2013 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута у порядку і з підстав, передбачених статтями 235- 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
|
Судді
|
Ю.Й. Рецебуринський
М.М. Олексієнко
І.В. Штульман
|