Справа №11-а- 524 2010 року
Головуючий у 1-ій інстанції –Бевз Ю.О.
Категорія - ст. 297 КК України
Доповідач у 2-ій інстанції - Борщ В.С.
Апеляційний суд Кіровоградської області
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області в складі:
Головуючого: Осетрова В.І.
Суддів: Нікітіна О.С., Борща В.С. З участю прокурора – Черниш Г.Р.
Засудженого: ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Кіровограді кримінальну справу за апеляцією прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції на вирок Бобринецького районного суду від 7 квітня 2010 року, яким ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженець АДРЕСА_1 українець,
громадянин України, навчається на 3-му курсі Бобринецького
ПТУ №32, не одружений, не військовозобов’язаний, мешка –
нець АДРЕСА_2
раніше судимий 10.06.2008 року за ч.3 ст. 185 КК України 185 КК України185 КК України
на 3 роки позбавлення волі із застосуванням ст.ст. 75, 76 КК України звільнений від відбування покарання строком на 1 рік
засуджений за ст. 297 КК України до штрафу у сумі 850 грн.
Суд визнав винним ОСОБА_3 в тім, що він 10.03.2009 року близько 18 годин за попередньою змовою з братом ОСОБА_4 з метою таємного викрадення предметів із місця поховання прибули на кладовище, розташоване біля села Чарівне Бобринецького району Кіровоградської області, підійшли до місця поховання громадянина ОСОБА_5 розбили надгробну плиту, частково розрили могилу та викрали металевий швелер, який служив опорою надгробної плити, яки продали за 35 грн.
В апеляції і доповненнях до неї прокурор, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції просить скасувати вирок відносно ОСОБА_3 через невідповідність висновків суду, викладених у вироку фактичним обставинам справи, неправильним застосуванням кримінального закону, у зв’язку з м’якістю призначеного покарання засудженому та постановити новий вирок і призначити покарання за ст. 297 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України частково приєднати покарання за попереднім вироком і остаточно призначити покарання у вигляді 3 років 1 місяця позбавлення волі.
Заслухавши доповідача, думку прокурора підтримавшого апеляцію, думку засудженого ОСОБА_3, який просив залишити вирок без змін, вивчивши матеріали справи та доводи апеляції, колегія суддів вважає, що апеляція не підлягає задоволенню.
Винність засудженого ОСОБА_3 ніким не оскаржується і підтверджується показами потерпілої ОСОБА_6, протоколами огляду місця події від 18.03.2009 року ( кладовища а.с. 7-9), ( домоволодіння ОСОБА_7 в якому виявлений та вилучений швелер а.с.11), та показами самого засудженого.
Суд вірно кваліфікував дії засудженого за ст. 297 КК України, як наруга над могилою, а також викрадення предметів, що знаходяться в місті поховання.
Колегія суддів не має можливості призначити покарання за ст. 297 КК України у вигляді 2 років позбавлення волі засудженому, тому, що вироком Бобринецького районного суду від 29 жовтня 2009 року, який був скасований ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області від 12 січня 2010 року у зв’язку з порушенням права на захист, а не у зв’язку з м’якістю призначеного покарання, йому було призначено покарання у вигляді штрафу в сумі 850 грн.
Згідно ст. 400 КПК України посилення покарання судом першої інстанції або апеляційним судом допускається тільки за умови, що вирок було скасовано за м’якістю призначеного покарання, а тому апеляція прокурора в цій частині не підлягає задоволенню.
Штраф і покарання призначене вироком Бобринецького районного суду від 10.06.2008 року у вигляді 3 років позбавлення волі з застосуванням ст. 75 КК України зі звільненням від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік повинні виконуватись окремо.
Керуючись ст.ст. 362, 366, КПК України (1001-05)
, колегія суддів, -
З А С У Д И Л А:
Апеляцію прокурора залишити без задоволення, а вирок Бобринецького районного суду від 7 квітня 2010 року відносно ОСОБА_3 без зміни.