Ківерцівський районний суд Волинської області
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 серпня 2010 року
Справа №1-76/2010
( Додатково див. ухвалу Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (rs14978695) ) ( Додатково див. вирок Апеляційного суду Волинської області (rs11918551) )
Ківерцівський районний суд Волинської області
В складі головуючого судді - Костюкевича О.К.
при секретарі - Хмілевській І.О.
з участю прокурора - Гудкова М.В.
потерпілої - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ківерці кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя АДРЕСА_1, українця, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, інваліда ІІІ-ї групи, непрацюючого, раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, -
в с т а н о в и в :
13.01.2010 року близько 14 години, ОСОБА_2, керуючи технічно справним автомобілем "ВАЗ-21063", державний номерний знак НОМЕР_1, на автодорозі Луцьк-Ківерці-Маневичі-Любешів-КПП "Дольськ", на 36 км + 900 метрів в напрямку смт. Маневичі, проявив безпечність, не врахував дорожньої обстановки, та стану проїзної частини, не вибрав безпечну швидкість, внаслідок чого допустивши занос автомобіля, виїхав за межі прозної частини та допустив зіткнення з деревом.
Внаслідок порушення підсудним ОСОБА_2 вимог "Правил дорожнього руху" затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року № 1306 (1306-2001-п) зі змінами та доповненнями пасажири автомобіля ОСОБА_3 отримала тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми, субапоневротичного крововиливу лобної і правої скроневої ділянок голови, забій головного мозку з обширними субарахноїдальним крововиливом і крововиливом в шлунучкову систему головного мозку, від яких померла; ОСОБА_4 отримав тілесні ушкодження у вигляді черепно- мозкової травми, садна правої скроневої і правої половини лобної ділянок голови, злам кісток склепіння і основи черепа, забій головного мозку важкого ступеня, від яких помер; ОСОБА_1 отримала тілесні ушкодження у вигляді відкритого відламкового перелому обох кісток правого передпліччя зі зміщенням, закритий перелом сідничної кістки тазу справа, рани на ділянці правого передпліччя та променево-зп’ясного суглобу, часткова травматична ампутація нігтевої фаланги 4-го пальця правої кисті, струс головного мозку, які відносяться до категорії середнього ступеню тяжкості за ознакою довготривалого розладу здоров’я.
В прямому причинному зв’язку з виникненням дорожньо-транспортної пригоди і наступившими наслідками є грубе порушення водієм ОСОБА_2 наступних пунктів Правил дорожнього руху (1306-2001-п) :
п.п. 2.3(б), 12.1 під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним;
Допитаний в судовому засіданні по суті пред’явленого обвинувачення підсудний ОСОБА_2 свою вину в інкримінованому йому злочині визнав повністю, давши суду показання про те, що дійсно він 13.01.2010 року близько 14 години, керуючи автомобілем "ВАЗ" в напрямку смт. Маневичі, проявив безпечність, не врахував дорожньої обстановки, та стану проїзної частини, не вибрав безпечну швидкість, внаслідок чого допустив занос автомобіля, виїхав за межі прозної частини та допустив зіткнення з деревом.
Крім того, підсудний повідомив, що повністю погоджується з фактичними обставинами справи та не бажає їх оспорювати.
Враховуючи, що учасниками судового розгляду визнано недоцільним дослідження доказів стосовно фактичних обставин справи, суд постановив допитати підсудного, потерпілого та дослідити характеризуючі матеріали справи.
Допитана в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_1 суду показала, що 13.01.2010 року вона перебувала в салоні автомобіля "ВАЗ-2106", за кермом якого був її чоловік ОСОБА_2 В салоні ще перебували її син ОСОБА_5 та подруга ОСОБА_3 В період коли повернулась назад до сина, який сидів на задньому сидінні, та повернулась в попереднє положення відбувся занос машини та зіткнення з деревом. Пам’ятає тільки сильний удар. Потім втратила свідомість і отямилася лише в лікарні. На даний час претензій до підсудного не має . Просить не позбавляти волі ОСОБА_2
З урахуванням викладеного суд вважає доведеною вину підсудного ОСОБА_2 у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілій ОСОБА_1 тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості та призвело до загибелі ОСОБА_4, ОСОБА_3 і кваліфікує його дії за ч. 3 ст. 286 КК України.
При призначенні покарання ОСОБА_2 суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності, тяжкість вчиненого злочину, дані про особу.
Так, ОСОБА_2 за місцем проживання та роботи характеризується посередньо, раніше не судимий, 20.07.2010 року зареєстрував шлюб з гр.. ОСОБА_1, яка є вагітною та перебуває на його утриманні.
Обставинами, які згідно зі ст. 66 КК України пом’якшують покарання підсудного, суд вважає щире каяття, сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданих збитків.
Передбачених ст. 67 КК України обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не виявлено.
З урахуванням викладено, характеру і ступеня небезпеки скоєного злочину, який відносяться до категорії тяжких злочинів, особи підсудного, який по місцю проживання характеризується виключно посередньо, вперше притягується до кримінальної відповідальності, і беручи до уваги наявність кількох обставин, що в сукупності істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину і пом'якшують покарання, суд призначає ОСОБА_2 покарання, необхідне й достатнє для його виправлення, запобігання новим злочинам, і вважає можливим виправлення підсудного без відбування покарання у виді позбавлення волі, з обранням покарання в межах санкції статті, за якою він притягується до кримінальної відповідальності, на підставі ст. 75 КК України звільняє ОСОБА_2 від відбування покарання зі здійсненням за ним нагляду органами внутрішніх справ та покладенням на нього обов’язків, передбачених ст. 76 КК України .
В силу ст. 91 КПК України стягнути з ОСОБА_2 в доход держави витрати за проведення експертизи технічного стану автомобіля в сумі 600 грн. 96 коп.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд –
з а с у д и в :
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 286 КК України, призначивши покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п’ять) років без позбавлення права керування всіма видами транспортних засобів .
На підставі ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_2 від відбування призначеного покарання, якщо він протягом трьох років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього відповідно до ст. 76 КК України обов’язки:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально- виконавчої інспекції,
- повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи;
- періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально - виконавчої системи.
До вступу вироку в законну силу засудженому ОСОБА_2 міру запобіжного заходу залишити попередню – підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_2 в доход держави витрати за проведення експертизи в сумі 600 грн. 96 коп.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Волинської області протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя Ківерцівського районного суду
Костюкевич О.К