У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого
|
Паневіна В.О.,
|
суддів
|
Косарєва В.І. і Прокопенка О.Б.
|
|
|
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 8 червня 2010 року кримінальну справу за касаційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 27 жовтня 2009 року,
встановила:
Постановою помічника прокурора Залізничного району м. Сімферополя від 10 жовтня 2008 року відмовлено в порушенні кримінальної справи щодо судді апеляційного суду Автономної Республіки Крим ОСОБА_2 за відсутністю в його діях ознак складу злочину, передбачених ст. 376 КК України.
На зазначену постанову помічника прокурора ОСОБА_1 подав скаргу до Залізничного районного суду м. Сімферополя.
Залізничний районний суд м. Сімферополя постановою від 17 березня 2009 року відмовив у задоволенні скарги ОСОБА_1 на зазначену постанову помічника прокурора.
Ухвалою Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 27 жовтня 2009 року апеляційна скарга ОСОБА_1 залишена без задоволення, а постанова суду від 17 березня 2009 року - без зміни.
У своїй касаційній скарзі ОСОБА_1 порушує питання про скасування ухвали апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 27 жовтня 2009 року у зв’язку з істотними порушеннями кримінально – процесуального закону та порушеннями вимог Закону України "Про судоустрій" (3018-14)
. Посилається на те, що апеляційний суд не забезпечив законність і об’єктивність розгляду справи, не забезпечив право на справедливий суд, не зазначаючи в чому це виразилося. Просить ухвалу апеляційного суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до ст. 2362 КПК України при розгляді скарги на постанову прокурора про відмову в порушенні кримінальної справи, суд перевіряє, чи були виконані при відмові у порушенні справи вимоги ст.ст. 97, 99 КПК України.
Як убачається із судових рішень, зазначені вимоги закону було дотримано, а судами перевірено, на підставі яких даних органи прокуратури дійшли висновку про відсутність в діях судді апеляційного суду Автономної Республіки Крим ОСОБА_2 втручання в діяльність судових органів, тобто складу злочину, передбаченого ст. 376 КК України, про що наведені відповідні мотиви.
Доводи у скарзі ОСОБА_1 щодо незабезпечення апеляційним судом законності і об’єктивності розгляду справи та допущення ним істотних порушень кримінально – процесуального закону, неконкретизовані.
Як видно із ухвали, апеляційний суд перевірив доводи апеляції ОСОБА_1, і визнав їх такими, що задоволенню не підлягають, про що в ухвалі апеляційного суду наведені відповідні мотиви прийняття такого рішення.
Із матеріалів перевірки заяви ОСОБА_1 про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 вбачається, що ОСОБА_1 двічі для дачі пояснень з приводу його заяви, в прокуратуру не з’явився (а.с.11).
Перевірка постанови прокурора Залізничного району м. Сімферополя від 10 жовтня 2008 року за скаргою ОСОБА_1, проведена судами на підставі наявних у матеріалах доказів.
Підстав до перегляду оскаржуваного судового рішення, з мотивів викладених у скарзі, не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а:
У задоволенні касаційної скарги ОСОБА_1 про перегляд ухвали Апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 27 жовтня 2009 року – відмовити.
Судді: Паневін В.О.
Косарєв В.І.
Прокопенко О.Б.