У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого
Міщенка С.М.,
суддів
Косарєва В.І. і Школярова В.Ф.,
за участю прокурора
Апанаскович Л.В.
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 25 травня 2010 року кримінальну справу за касаційним поданням заступника прокурора Житомирської області на постанову Народицького районного суду Житомирської області від 21 липня 2009 року,
встановила:
постановою Народицького районного суду Житомирської області від 21 липня 2009 року,
ОСОБА_5,
ІНФОРМАЦІЯ_1,
громадянина України,
раніше не судимого,
- звільнено від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 249 КК України на підставі ст. 47 КК України та ст. 10 КПК України і передано на поруки трудовому колективу ТОВ "Універсал", а справу провадженням закрито.
В апеляційному порядку постанова суду не переглядалась.
ОСОБА_5 обвинувачувався у тому, що він, 19.05.2009р., знаходячись на березі річки Уж в с.м.т. Народичі, за допомогою електричного пристрою, здійснював незаконний вилов риби способом масового знищення, заподіявши державі істотну шкоду на загальну суму 2 420 грн. 80 коп.
Звільняючи ОСОБА_5 від кримінальної відповідальності на підставі ст. 47 КК України суд вказав, що злочин вчинений ним вперше і відноситься до злочинів середньої тяжкості, що він щиро покаявся, визнав вину в повному обсязі, позитивно характеризується за місцем роботи, і колектив, де він працює, бере його на поруки.
У касаційному поданні заступник прокурора Житомирської області, просить постанову суду щодо ОСОБА_5 скасувати у зв’язку з неправильним застосуванням кримінального закону при звільненні його від кримінальної відповідальності, а матеріали справи направити на новий судовий розгляд. Посилається на те, що суд не врахував вимог ст. 47 КК України і не вказав термін передачі ОСОБА_5 на поруки, що унеможливлює виконання судового рішення.
Заслухавши доповідача, думку прокурора, який підтримав касаційне подання, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційного подання, колегія суддів вважає, що подання задоволенню не підлягає з таких підстав.
Відповідно до ст. 47 КК України, особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості та щиро покаялася, може бути передано на поруки колективу підприємства, установи чи організації за їхнім клопотанням, за умови, що вона протягом року з дня передачі її на поруки виправдає довіру колективу, не ухилятиметься від заходів виховного характеру та не порушуватиме громадського порядку.
Суд, закриваючи справу на підставі ст. 47 КК України та передаючи ОСОБА_5 на поруки, дотримався вимог цього закону і це рішення суду у поданні не заперечується.
Те, що суд не вказав за яких умов і на який строк передає колективу ОСОБА_5 на поруки, не є істотним порушенням, яке впливає на правильність судового рішення, оскільки ці умови і строк на який передається особа, зазначені у самому законі.
Доводи подання, що постанова суду не може бути виконана, не ґрунтуються на законі. Відповідно до ст. 13 КПК України, відновлення справи з підстав відмови колективу від поручительства, проводиться відповідно до глави 31 КПК України (1001-05) , тобто у касаційному порядку.
Керуючись ст. 394- 396 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Касаційне подання заступника прокурора Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Народицького районного суду Житомирської області від 21 липня 2009 року щодо ОСОБА_5 – без зміни.
Судді: Міщенко С.М. Косарєв В.І. Школяров В.Ф.