ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 січня 2016 року м. Київ К/800/3347/15
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головчук С.В. (суддя-доповідач), Ліпського Д.В., Черпака Ю.К.,
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_4
на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2014 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року
у справі за позовом ОСОБА_4 до директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації ОСОБА_5 про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и л а:
У вересні 2014 року ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом про визнання неправомірними дій відповідача щодо ненадання інформації за запитами від 27 серпня 2014 року та від 05 вересня 2014 року і зобов'язання надати публічну інформацію за вказаними запитами. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідачем в порушення вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" (2939-17) не надано позивачу інформацію за запитами від 27 серпня 2014 року та від 05 вересня 2014 року.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2014 року, яку залишено без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року, у задоволенні позову відмовлено.
У касаційній скарзі ОСОБА_4 порушує питання про скасування рішень судів першої і апеляційної інстанцій і ухвалення нового судового рішення про задоволення позовних вимог. Зазначає, що судами порушено норми матеріального та процесуального права.
Перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судами встановлено, що ОСОБА_4 звернувся до директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації з запитами від 27 серпня 2014 року та від 05 вересня 2014 року щодо надання йому інформації та роз'яснення чи дійсно до суду за захистом своїх прав звернувся начальник управління праці та соціального захисту Богунської районної ради м. Житомира ОСОБА_6 про визнання неправомірними дії та бездіяльність Департаменту праці та соціального захисту Житомирської обласної державної адміністрації.
Листами Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації від 12 вересня 2014 року № 05Б-1376 та від 22 вересня 2014 року № Б-1446 за підписом директора департаменту ОСОБА_5 позивачу відмовлено у задоволенні запиту з посиланням на статтю 10 Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Вважаючи такі дії протиправними, ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом.
Порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес, врегульовано Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13 січня 2011 року № 2939-VI (2939-17) (далі - Закон № 2939-VI (2939-17) ).
Відповідно до статті 1 вказаного Закону публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.
Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним лише суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків.
Колегія суддів погоджується з висновками судів про те, що запитувана позивачем інформація не є публічною в розумінні статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" та не містить необхідних її ознак. Вказані інформаційні запити позивача за своїм змістом є зверненням громадян у розумінні Закону України "Про звернення громадян" (393/96-ВР) , а не інформаційним запитом у розумінні Закону України "Про доступ до публічної інформації" (2939-17) .
Відповідач, надаючи відповіді позивачу на запити від 27 серпня 2014 року та від 05 вересня 2014 року, не порушив вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" (2939-17) .
За таких обставин, підстав для задоволення позову не було.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення спору.
Відповідно до частини 1 статті 224 КАС України, якщо суд не допустив порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні оскаржуваного судового рішення, то суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2014 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року - без змін.
ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та оскарженню не підлягає.
Судді
С.В. Головчук
Д.В. Ліпський
Ю.К. Черпак