ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
03 жовтня 2014 року м. Київ П/ 800/423/14
|
Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., вирішуючи питання про прийняття позовної заяви Громадської організації "Скадовськ наш дім" до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента,
в с т а н о в и в :
30 вересня 2014 року Громадська організація "Скадовськ наш дім" звернулась в суд з адміністративним позовом до Президента України, в якому просить визнати протиправним та скасувати Указ Президента України від 11 грудня 2009 року №1045/2009 "Про створення національного природного парку "Джарилгацький" (1045/2009)
.
В поданій заяві позивач просить визнати поважними причини пропуску строку звернення до адміністративного суду та поновити його.
В обґрунтування поважності причин пропуску такого строку, Громадська організація "Скадовськ наш дім" вказує на те, що 15.08.2014 р. до неї звернувся громадянин ОСОБА_1, який повідомив про видання спірного Указу (1045/2009)
Президента та просив допомогти у відновленні порушеного права мешканців Скадовського району, проте, Громадська організація "Скадовськ наш дім" створена лише 01.08.2014 р., а тому не мала можливості звернутися раніше до суду з вказаним позовом.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України (2747-15)
) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно зі статтею 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Указ № 1045/2009 (1045/2009)
опублікований на офіційному веб-порталі Президента України (http://www.president.gov.ua/documents/10183.html) 11 грудня 2009 року.
Однак, з вказаним адміністративним позовом Громадська організація "Скадовськ наш дім" звернулась до суду лише 30.09.2014 р.(згідно дати на конверті поштового зв'язку).
Відповідно до частини першої статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.
Вказані позивачем причини пропуску строку звернення до суду не є поважними та не можуть бути підставою для поновлення зазначеного строку.
Враховуючи, що адміністративний позов подано позивачем після закінчення строку, установленого законом, і відсутні підстави для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, 107, 160, 165, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
Адміністративний позов Громадської організації "Скадовськ наш дім" до Президента України про визнання протиправним та скасування Указу Президента залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України
|
Пасічник С.С.
|