ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
29 липня 2014 року
м. Київ
справа № 800/358/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Юрченко В.П.., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову ОСОБА_1 до Президента України Порошенка Петра Олексійовича, судді Андрушівського районного суду Житомирської області Карповця Віталія Володимировича про часткове скасування Указу Президента України № 79/2006 від 31 січня 2006 року (79/2006) «Про призначення суддів», -
ВСТАНОВИВ:
25 липня 2014 року до Вищого адміністративного суду України як до суду першої інстанції надійшов позов ОСОБА_1 до Президента України Порошенка Петра Олексійовича, судді Андрушівського районного суду Житомирської області Карповця Віталія Володимировича про скасування Указу Президента України № 79/2006 від 31 січня 2006 року (79/2006) «Про призначення суддів» в частині призначення на посаду судді Андрушівського районного суду Житомирської області Карповця Віталія Володимировича.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України (2747-15) ) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом (2747-15) або іншими законами.
Частиною другою статті 99 КАС України передбачено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається із позовної заяви, ОСОБА_1 оскаржує рішення суб'єкта владних повноважень - Указ Президента України від 31 січня 2006 року.
Отже, ОСОБА_1, враховуючи офіційний і публічний характер діяльності відповідача, висвітлення його діяльності в засобах масової інформації, публікації прийнятих ним рішень в пресі і на офіційному порталі в Інтернеті, мав можливість дізнатися про порушення своїх прав, свобод та інтересів саме 31 січня 2006 року.
З даним адміністративним позовом позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України 25 липня 2014 року, що підтверджується відтиском штемпелю вхідної кореспонденції суду.
З огляду на приписи частини другої статті 99 КАС України, позивачем пропущений встановлений законом процесуальний строк на звернення до адміністративного суду за заявленими позовними вимогами.
Частиною першою та другою статті 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовки чи судового розгляду справи.
Доводи позивача, що відлік строку звернення до суду рахується з 12 травня 2014 року, тобто з того дня, коли він вперше дізнався про видання зазначеного Указу Президента щодо призначення на посаду судді незаконно, не можуть бути визнаними обґрунтованими, оскільки, як вже зазначено, - для звернення до адміністративного суду встановлюється шестимісячний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Указ Президента України № 79/2006 від 31 січня 2006 року (79/2006) «Про призначення суддів» оприлюднено на офіційному веб-сайті Президента України 31 січня 2006 року, а тому позивач повинен був дізнатись про його видання.
Таким чином, аналіз положень статей 100, 107 КАС України дає підстави вважати, що у разі подання адміністративного позову після закінчення строків, установлених законом, і підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду не достатньо, суддя на стадії відкриття провадження у справі залишає позовну заяву без розгляду.
Враховуючи те, що позов ОСОБА_1 подано після закінчення строку для звернення до суду, позов підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 3, 99 - 103, 107, 165, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Президента України Порошенка Петра Олексійовича, судді Андрушівського районного суду Житомирської області Карповця Віталія Володимировича про часткове скасування Указу Президента України № 79/2006 від 31 січня 2006 року (79/2006) «Про призначення суддів».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про її перегляд Верховним Судом України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала підлягає перегляду Верховним Судом України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (2747-15) .
Заява про перегляд судового рішення може бути подана не пізніше 10 днів з дня ухвалення судового рішення безпосередньо до Верховного Суду України.
Суддя
В.П. Юрченко