ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
15 липня 2014 року
м. Київ
|
справа № 800/351/14
|
Суддя Вищого адміністративного суду України Швед Е.Ю., перевіривши на предмет відповідності вимогам чинного законодавства матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Президента України про скасування розпорядження,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Президента України, в якому просив скасувати розпорядження виконуючого обов'язки Президента України «Про звільнення ОСОБА_1 з посади голови Олександрівської районної державної адміністрації Донецької області» від 13 травня 2014 року № 845/2014-рп (845/2014-рп)
(далі - Розпорядження).
Дослідивши позовну заяву в частині заявлених вимог, суд приходить до наступного.
Частиною другою статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України (2747-15)
) передбачено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з нормами статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом (2747-15)
або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом (2747-15)
та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Виходячи зі змісту наведених норм, початок перебігу строку звернення до адміністративного суду законодавець пов'язує з днем, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно з Розпорядженням «Про звільнення ОСОБА_1 з посади голови Олександрівської районної державної адміністрації Донецької області» від 13 травня 2014 року № 845/2014-рп (845/2014-рп)
відповідно до статті 112 та частини четвертої статті 118 Конституції України звільнено ОСОБА_1 з посади голови Олександрівської районної державної адміністрації Донецької області та опубліковано зазначену інформацію на офіційному веб-порталі Президента України.
Також Розпорядження опубліковано в Офіційному віснику Президента України, 2014, № 20 від 19 травня 2014 року.
Позивач пов'язує початок перебігу строку звернення до суду з даним адміністративним позовом з дня його виходу на роботу після лікарняного, тобто 12 червня 2014 року.
Проте, з огляду на офіційне опублікування Розпорядження на веб-порталі Президента України та в Офіційному віснику Президента України, позивач повинен був дізнатись про нього принаймні в травні 2014 року.
З урахуванням того, що позивач звернувся до суду з позовом 09 липня 2014 року, а початок перебігу строку звернення до суду почався у травні 2014 року, позивач пропустив місячний строк звернення до суду.
При цьому, суд не приймає до уваги посилання позивача на перебування його на лікарняному, як на підставу поважності причин пропуску строку звернення до суду, з огляду на те, що позивач з 16 травня 2014 року по 12 червня 2014 року перебав саме на амбулаторному лікуванні згідно з копією листка непрацездатності, наданого суду позивачем. Така обставина, на переконання суду, не може вважатись поважною, так як не позбавляла позивача можливості знати про оскаржуване Розпорядження.
Згідно з нормою статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Таким чином, дослідивши матеріали позову, суд не вбачає підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.
За таких обставин, позов ОСОБА_1 до Президента України про визнання дій протиправними, незаконним акту та його скасування підлягає залишенню без розгляду.
Керуючись статтями 99, 100, 107, 160, 165, 1711 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Визнати неповажними причини пропуску строку звернення до суду ОСОБА_1.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Президента України про скасування розпорядження залишити без розгляду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про її перегляд Верховним Судом України, якщо таку скаргу не було подано та підлягає перегляду Верховним Судом України у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України (2747-15)
.