ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
10 листопада 2014 року справа № 800/486/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Ємельянова В.І., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Верховної Ради України про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування Постанови Верховної Ради України від 13 травня 2014 року № 1250-VII (1250-18)
"Про дострокове припинення повноважень народного депутата України ОСОБА_1.",
В С Т А Н О В И В:
7 листопада 2014 року ОСОБА_1 звернулась до Вищого адміністративного суду України з адміністративним позовом до Верховної Ради України, в якому просила визнати дії протиправними та визнати незаконною та скасувати Постанову Верховної Ради України від 13 травня 2014 року № 1250-VII (1250-18)
"Про дострокове припинення повноважень народного депутата України ОСОБА_1.".
Вивчивши зміст позовної заяви та додані до неї матеріали, суддя не знаходить підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними з урахуванням наступного.
Відповідно до частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України (2747-15)
) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 3 зазначеної статті визначено місячний строк для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження та звільнення з публічної служби, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За змістом статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 оскаржує постанову Верховної Ради України від 13 травня 2014 року, якою було припинено її повноваження як народного депутата на підставі поданої нею заяви про складення нею депутатських повноважень.
Про прийняте рішення від 13 травня 2014 року ОСОБА_1 знала, оскільки із стенограми пленарного засідання Верховної Ради України вбачається, що 13 травня 2014 року відповідачем розглядалась заява позивача про дострокове припинення депутатських повноважень у зв'язку з призначенням її на посаду голови Державної казначейської служби України. З урахуванням приписів, встановлених частиною 3 статті 99 КАС України, місячний строк звернення до суду за заявленими вимогами закінчився 14 червня 2014 року. Проте, адміністративний позов до суду подано лише 7 листопада 2014 року (згідно штампу вхідної кореспонденції), що свідчить про порушення строків, передбачених Законом.
Суд не знаходить підстав вважати, що такий строк пропущено з поважних причин.
Тому суддя, керуючись статтями 99, 100, 107, 165, 171-1 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Верховної Ради України про визнання дій протиправними, визнання незаконною та скасування Постанови Верховної Ради України від 13 травня 2014 року № 1250-VII (1250-18)
"Про дострокове припинення повноважень народного депутата України ОСОБА_1.", у зв'язку з порушенням строків звернення до адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.