ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.04.2015 р. м. Київ К/800/18480/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Чалого С.Я.
Гончар Л.Я.
Конюшка К.В.
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за касаційною ОСОБА_4 на постанову Залізничного районного суду м. Сімферополь від 23 жовтня 2012 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_4 до Сімферопольської міської ради Автономної Республіки Крим про визнання рішень протиправними та їх скасування,-
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати протиправним та скасувати рішення відповідача та зобов'язання провести виплату фінансової допомоги.
Постановою Залізничного районного суду м. Сімферополь від 23 жовтня 2012 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2013 року, в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, ОСОБА_4 звернулась з касаційною скаргою, у якій просить їх скасувати, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційних скарг, проаналізувавши правильність застосування судом першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судами та підтверджується наявними у справі матеріалами, рішенням 52-ої сесії V скликання Сімферопольської міської ради № 846 від 10.11.2009 "Про нагородження почесним нагрудним знаком "За заслуги перед Сімферополем" ОСОБА_4" за значний особистий вклад в розвиток торгівлі та сфери послуг, багаторічну сумлінну працю, активну участь у громадському житті міста, голова депутатської фракції "Блок Наталії Вітренко" Сімферопольської міської ради, ОСОБА_4 нагороджена почесним нагрудним знаком "За заслуги перед Сімферополем".
Рішенням 7-ої сесії VI скликання Сімферопольської міської ради № 45 від 30.12.2010 "Про Державний бюджет на 2011 рік", а саме пунктом 36 встановлено, що до стабілізації економічної ситуації в країні зупинена з 01.01.2011 дія пункту 4 рішення 40-ої сесії міської ради V скликання від 30.09.2008 № 627 "Про знаки відмінності Сімферопольської міської ради" (зі змінами та доповненнями) в частині надання фінансової допомоги громадянам, нагородженим почесним нагрудним знаком Сімферопольської міської ради "За заслуги перед Сімферополем", почесним громадянам м. Сімферополя, особам, які є депутатами міської ради двох або більше скликань.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суди попередніх інстанцій, прийшли до висновку, що оскаржувані пункти рішень Сімферопольської міської ради, прийняті радою на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією (254к/96-ВР)
та законами України, з використанням та у межах наданих їй повноважень.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновками судів попередніх інстанцій, з огляду на наступне.
Статтею 5 Регламенту Сімферопольської міської ради VI скликання передбачено, що рада правомочна розглядати та вирішувати питання, віднесені Конституцією України (254к/96-ВР)
, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР)
, ";Про статус депутатів місцевих рад" (93-15)
, іншими законами до її відання. Питання виключної компетенції ради визначаються статтею 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (стаття 6 Регламенту Сімферопольської міської ради VI скликання).
Так, пунктом 23 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються, зокрема, питання щодо затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; затвердження звіту про виконання відповідного бюджету.
Відповідно до частини 2 статті 62 цього ж Закону, мінімальні розміри місцевих бюджетів визначаються на основі фінансових нормативів бюджетної забезпеченості з урахуванням економічного, соціального, природного та екологічного стану відповідних територій, виходячи з рівня мінімальних соціальних потреб, встановленого законом. Об'єм фінансового ресурсу, доведений Міністерством фінансів України м. Сімферополю на 2011 та 2012 роки, не забезпечував мінімальну потребу установ бюджетної сфери міста у витратах на захисні та першочергові статті, а саме на заробітну плату, оплату комунальних послуг та енергоносіїв, харчування, медикаменти, а також інші витрати, пов'язані з функціонуванням установ.
Судами встановлено, що виплати позивачу, пов'язані з почесним нагрудним знаком "За заслуги перед Сімферополем", проводилися їй, виключно, на підставі рішень Сімферопольської міської ради та не передбачалися законами та іншими нормативно-правовими актами України, тобто Сімферопольська міська рада приймала рішення про надання фінансової підтримки вказаним вище категоріям громадян, виключно, за своєю ініціативою та виходячи з реальних фінансових можливостей бюджету м. Сімферополя. Більш того, зазначені виплати не передбачувалися бюджетами міської ради на відповідні роки (2011, 2012 роки).
За таких обставин судова колегія дійшла висновку, що судом першої та апеляційної інстанцій повно і правильно встановлені фактичні обставини справи, характер правовідносин сторін і вірно застосовані до них норми матеріального права. Доводи касаційних скарг висновків судів не спростовують.
Згідно з частиною першою статті 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст. ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 КАС України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_4 залишити без задоволення, а постанову Залізничного районного суду м. Сімферополь від 23 жовтня 2012 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 13 березня 2013 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і може бути переглянута з підстав, у строк та у порядку, визначених ст.ст. 235- 244-2 КАС України.
Судді: