ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" жовтня 2013 р. м. Київ К/800/37748/13
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого судді-доповідача Голубєвої Г.К.
Суддів Карася О.В.
Борисенко І.В.
при секретарі судового засідання: Мосійчук І.М.,
розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2013 року
по справі № 826/1651/13-а
за позовом Впроваджувально-виробничого товариства з обмеженою відповідальністю "Ватек"
до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Впроваджувально-виробниче товариство з обмеженою відповідальністю "Ватек" звернулось до суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення 19.09.2012 року № 0009182209, яким збільшено суму ПДВ в розмірі 6 920 281,00 грн., в тому числі основний платіж 5 536 225,00 грн. та штрафні санкції 1 384 056,00 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 04.04.2013 року в задоволенні адміністративного відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2013 року скасовано рішення суду першої інстанції та прийнято нове рішення про задоволення позову з мотивів обґрунтованості позовних вимог.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, в якій просить його скасувати та залишити в силі рішення суду першої інстанції, оскільки вважає, що постанову суду апеляційної інстанції було прийнято з порушенням норм матеріального права та без належного врахування всіх обставин справи.
Перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що податковий орган прийшов до висновку про порушення позивачем п. 201.10 статті 201 ПК України, що призвело до заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду на суму 5 536 225,00 грн. за серпень 2011 року, у зв'язку з тим, що в оригіналах податкових накладних № 5 від 22 серпня 2011 року та № 2 від 04 серпня 2011 року в верхній лівій частині в полі "Включено до ЄРПН" постачальником не зроблена відмітка (виділено поміткою "Х").
Задовольняючи позов, суд апеляційної інстанції виходив з наступних мотивів, з чим погоджується суд касаційної інстанції.
У відповідності до Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Державної податкової адміністрації України від 21 грудня 2010 року № 969, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 року за № 1401/18696 (z1401-10) , податкова накладна складається у двох примірниках (оригінал і копія) у день виникнення податкових зобов'язань. При цьому, у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (потрібне виділяється поміткою "X"). Оригінал податкової накладної надається покупцю (отримувачу) товарів/послуг на його вимогу. Податкова накладна, яка відповідно до пункту 11 підрозділу 2 розділу XX ПК України (2755-17) підлягає реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних, надається покупцю тільки після такої реєстрації. При цьому, у верхній лівій частині податкової накладної робляться відповідні відмітки (виділяється поміткою "X").
Згідно п. 11 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень ПК України (2755-17) реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість - продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 1 мільйон гривень - з 1 січня 2011 року.
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними - (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Відповідно до п. 201.10 ПК України (2755-17) , при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1246 (1246-2010-п) , визначає механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку - покупцям товарів (послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Реєстрі.
Відповідно до п. 201.10. статті 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до Державної податкової адміністрації України є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні та/або розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених відповідно пунктом 201.1 статті 201 та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, протягом операційного дня продавцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що позивач отримав від ПП "Тріол - Сервіс" податкові накладні № 2 від 04 серпня 2011 року та № 5 від 22 серпня 2011 року, оформлені у відповідності з вимогами чинного законодавства та зареєстровані у ЄРПН, що підтверджується наявними у матеріалах справи первинними документами, а саме - наданими ПП "Тріол - Сервіс" повідомленням про отримання звітності від 12 серпня 2011 року (доказ направлення податкової накладної № 2 від 04 серпня 2011 року) та повідомленням про отримання звітності від 25 серпня 2011 року (доказ направлення податкової накладної № 5 від 22 серпня 2011 року), податковими накладними № 5 від 22 серпня 2011 року та № 2 від 04 серпня 2011 року, які у верхній лівій частині у графі податкових накладних "Включено до ЄРПН" містять відповідну відмітку "X", яка свідчить про включення податкових накладних в ЄРПН, реєстром виданих податкових накладних за серпень 2011 року в якому за Впроваджувально-виробничим ТОВ "Ватек" відображені податкові накладні № 5 від 22 серпня 2011 року та № 2 від 04 серпня 2011 року, податковою декларацією з податку на додану вартість за серпень 2011 року від 19 вересня 2011 року (реєстраційний номер документа № 9007749927), у якій в рядку 1 "операції на митній території України, що оподатковуються за основною ставкою, крім імпорту товарів" відображено обсяг постачання (без ПДВ) 28 207 178,00 грн. та суму ПДВ 5 641 436,00 грн., квитанцією № 2 від 19 вересня 2011 року та додатком № 5 до декларації по ПДВ, який містить підтвердження щодо обсягу постачання (без ПДВ) по позивачу в сумі 27687161,59 грн. та суму ПДВ 5 537 432,31 грн., який було прийнято та зареєстровано у ЄРПН (реєстраційний номер документа №9007750889).
За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов вірного висновку щодо наявності підстав для задоволення позову.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанції не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Отже, колегія суддів вважає, що в межах касаційної скарги порушень судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права при вирішенні цієї справи не допущено. Правова оцінка обставин у справі дана вірно, а тому касаційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін.
Керуючись ст.ст. 210 - 232 Кодексу адміністративного судочинства України (2747-15) , суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва Державної податкової служби залишити без задоволення.
Постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2013 року по справі № 826/1651/13-а залишити без змін.
Справу повернути до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути переглянута Верховним Судом України з підстав та в порядку, передбачених статтями 236- 239 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий
Судді
підпис Голубєва Г.К.
підпис Карась О.В.
підпис Борисенко І.В.