ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2013 року м. Київ К/800/10639/13
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Логвиненка А.О.,
Мороза В.Ф.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Краснолуцького міського суду Луганської області від 07.12.2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.02.2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження,
в с т а н о в и л а:
У листопаді 2012 року ОСОБА_2 звернувся до Краснолуцького міського суду Луганської області з позовом до управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження.
Постановою Краснолуцького міського суду Луганської області від 07.12.2012 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 було відмовлено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.02.2013 року апеляційну скаргу ОСОБА_2 було залишено без задоволення, а постанову Краснолуцького міського суду Луганської області від 07.12.2012 року - без змін.
У касаційній скарзі ОСОБА_2, не погоджуючись з даними рішеннями, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Краснолуцького міського суду Луганської області від 07.12.2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.02.2013 року та ухвалити нову постанову, якою задовольнити його позовні вимоги.
Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ОСОБА_2 задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225- 229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_2 є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, що підтверджується посвідченням громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи серії НОМЕР_1 від 18.11.2008 року, перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області та отримує пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796-12)
.
Постановою Краснолуцького міського суду Луганської області від 02.10.2009 року управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області зобов'язано здійснити позивачу перерахунок розміру державної пенсії, як інваліду II групи, в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком у відповідності до вимог статті 54 Закону України "Про статус і соціальний Захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, затверджених на 2009 рік, та здійснити позивачу перерахунок розміру щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, як особі, віднесеній до 1 категорії, інваліду II групи, в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком у відповідності до вимог статті 50 Закону України "По статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виходячи з розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, затверджених на 2009 рік.
Виплата пенсії ОСОБА_2, відповідно до постанови Краснолуцького міського суду Луганської області від 02.10.2009 року, здійснювалась управлінням Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області до 01.11.2011 року.
Статтею 7 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" установлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (796-12)
, статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік.
На виконання вимог Закону України від 14.06.2011 року "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" (3491-17)
06.07.2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 745 "Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" (745-2011-п)
, яка набрала чинності 23.07.2011 року.
Рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011 року № 20-рп/2011 (v020p710-11)
визнано таким, що відповідає Конституції України (254к/96-ВР)
(є конституційним ), пункт 4 розділу VII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" (2857-17)
з наступними змінами.
Пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" (4282-17)
установлено, що у 2012 році норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської Катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного Фонду України на 2012 рік.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року № 1210 (1210-2011-п)
"Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", встановлено розміри та порядок нарахувань пенсій, грошових допомог та інших виплат особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Враховуючи вищевикладене колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що обчислення і виплата основної та додаткової пенсії ОСОБА_2 здійснюється відповідно до норм чинного законодавства, якими регулюються дані правовідносини, а саме: Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" (3491-17)
, Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" (4282-17)
, постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року № 745 (745-2011-п)
та від 23.11.2011 року № 1210 (1210-2011-п)
.
Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.
Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення, а постанову Краснолуцького міського суду Луганської області від 07.12.2012 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 14.02.2013 року у справі за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Красний Луч Луганської області про визнання протиправним та скасування розпорядження - без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий О.Є. Донець
судді: А.О. Логвиненко
В.Ф. Мороз