ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"04" червня 2013 р. м. Київ К/9991/74163/12
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Донця О.Є.,
суддів: Логвиненка А.О.,
Мороза В.Ф.,
розглянувши у порядку письмового провадження касаційну скаргу ОСОБА_2 ОСОБА_3 на ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2012 року у справі за позовом ОСОБА_2 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 до Житлової комісії Сімферопольського гарнізону, Начальника Сімферопольського гарнізону, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя, Начальника квартирно-експлуатаційного відділу Сімферопольського району, Військової прокуратури Сімферопольського гарнізону, Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Постійно діючої комісії Міністерства Оборони України з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України, Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа - Перший заступник Міністра Оборони України, про визнання протиправним та скасування протоколів, рішень, визнання дій та бездіяльності протиправними, спонукання до виконання певних дій та утримання від виконання певних дій,
в с т а н о в и л а:
ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 звернулися до суду з позовом до Житлової комісії Сімферопольського гарнізону, Начальника Сімферопольського гарнізону, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя, Начальника квартирно-експлуатаційного відділу Сімферопольського району, Військової прокуратури Сімферопольського гарнізону, Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Постійно діючої комісії Міністерства Оборони України з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України, Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа - Перший заступник Міністра Оборони України, про визнання протиправним та скасування протоколів, рішень, визнання дій та бездіяльності протиправними, спонукання до виконання певних дій та утримання від виконання певних дій.
Постановою окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.10.2009 у задоволенні позову ОСОБА_2 та ОСОБА_4 відмовлено повністю. Позовні вимоги ОСОБА_3 - задоволено частково. Начальника Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя та начальника Сімферопольського гарнізону зобов'язано надати до виконавчого комітету Сімферопольської міської ради необхідні документи для виділення ОСОБА_3 на склад родини з 2 осіб, благоустроєного жилого приміщення у відповідності з встановленими нормами житлової площі. В задоволенні решти позовних вимог ОСОБА_3 відмовлено.
Постановою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року апеляційні скарги ОСОБА_4, ОСОБА_5 та Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя було залишено без задоволення. Апеляційні скарги ОСОБА_3 та ОСОБА_6 - задоволено частково. Постанову окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.10.2009 року скасовано та ухвалено нову постанову, якою у задоволенні позовних ОСОБА_4 відмовлено. Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Сімферополя виділити ОСОБА_3 на склад родини з 2 осіб благоустроєне житлове приміщення у відповідності зі встановленими діючим законодавством нормами житлової площі. Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Сімферополя виділити ОСОБА_2 благоустроєне житлове приміщення у відповідності зі встановленими діючим законодавством нормами житлової площі. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 29.05.2012 року касаційні скарги ОСОБА_2 та ОСОБА_4 було залишено без задоволення, а постанову Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року, додаткові постанови окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 06.11.2009 року та від 27.11.2009 року, ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року - без змін.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.07.2012 року заяви ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про поновлення строку для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 2а2241/08/6/0170 було задоволено. Поновлено ОСОБА_2 та ОСОБА_3 строк для пред'явлення виконавчого листа до виконання по справі № 2а-2241/08/6/0170.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2012 року заяви Залізничного відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про роз'яснення ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.07.2012 року та ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року у справі № 2а-2241/08/6/0170 було задоволено. Роз'яснено Залізничному відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим та ОСОБА_2, що надання благоустроєного житлового приміщення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в порядку виконання судового рішення по справі № 2а-2241/08/6/0170 від 11.11.2010 року повинно здійснюватися в порядку черговості згідно черги Сімферопольського гарнізону, в якій вони перебувають, відповідно до норм діючого законодавства.
У касаційній скарзі ОСОБА_2, ОСОБА_3, не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, посилаючись на допущені судом порушення норм процесуального права, просять скасувати ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2012 року та постановити нову ухвалу, якою в повному обсязі задовольнити заяву про роз'яснення постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року.
Перевіривши наведені в касаційній скарзі доводи, рішення суду апеляційної інстанцій щодо правильності застосування судом норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідально до статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
У заві про роз'яснення постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року ОСОБА_2 просив роз'яснити суд, чи має надаватися йому житло позачергово.
Задовольнивши заяву про роз'яснення рішення суду, суд зазначив, що надання благоустроєного житлового приміщення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в порядку виконання судового рішення по справі № 2а-2241/08/6/0170 від 11.11.2010 року повинно здійснюватися в порядку черговості згідно черги Сімферопольського гарнізону, в якій вони перебувають, відповідно до норм діючого законодавства. Питання щодо позачергового надання житла не вирішувалося судом, тому житлові приміщення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 повинні бути надаванні у порядку черговості відповідно до норм діючого законодавства.
Однак, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, не може погодитися з таким висновком суду апеляційної інстанції, виходячи з наступного.
Судове рішення суду апеляційної інстанції не відповідає вимогам статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України.
Зокрема, відповідно до положень статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, законним є рішення, ухвалене відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно та всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були дослідженні в судовому засіданні.
З позовної заяви, уточнень до неї та постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року вбачається. що у вимогах до суду йдеться про забезпечення позивачів житлом у встановленому законом порядку та строки, із дотриманням строків, встановлених законодавством України по забезпеченню житлом військовослужбовців, які мають право на позачергове отримання житла.
За змістом резолютивної частини постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року, позовні вимоги ОСОБА_3 та ОСОБА_2 задоволені частково. Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Сімферополя виділити ОСОБА_3 на склад родини з 2 осіб благоустроєне житлове приміщення у відповідності зі встановленими діючим законодавством нормами житлової площі. Зобов'язано Квартирно-експлуатаційний відділ м. Сімферополя виділити ОСОБА_2 благоустроєне житлове приміщення у відповідності зі встановленими діючим законодавством нормами житлової площі. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Постановляючи оскаржувану ухвалу, Севастопольським апеляційним адміністративним судом не було враховано вищезазначеного.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку про те, що ухвала Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.07.2012 року підлягає скасуванню, а справа направленню на новий розгляд до суду апеляційної інстанції для нового розгляду заяви ОСОБА_7 про роз'яснення постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року з урахуванням складу заявлених позовних вимог та результату їх розгляду судом.
Таким чином, порушення судом апеляційної інстанції норм процесуального права призвело до ухвалення рішення, яке не відповідає вимогам щодо законності та обґрунтованості і таке неправильне вирішення справи не може бути усунено судом касаційної інстанції, а тому рішення суду апеляційної інстанції підлягає скасуванню, а справа - направленню до суду апеляційної інстанції на новий розгляд заяви Залізничного відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про роз'яснення ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.07.2012 та ОСОБА_2 про роз'яснення постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року.
Під час нового розгляду суду апеляційної інстанції слід врахувати вищенаведене та прийняти обґрунтоване та законне рішення за результатами повного, всебічного та об'єктивного розгляду всіх обставин справи в їх сукупності.
Керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_2 ОСОБА_3 - задовольнити частково.
Ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 23.10.2012 року - скасувати.
Справу за позовом ОСОБА_2 ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_3 до Житлової комісії Сімферопольського гарнізону, Начальника Сімферопольського гарнізону, Квартирно-експлуатаційного відділу м. Сімферополя, Начальника квартирно-експлуатаційного відділу Сімферопольського району, Військової прокуратури Сімферопольського гарнізону, Командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, Постійно діючої комісії Міністерства Оборони України з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України, Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради, третя особа - Перший заступник Міністра Оборони України, про визнання протиправним та скасування протоколів, рішень, визнання дій та бездіяльності протиправними, спонукання до виконання певних дій та утримання від виконання певних дій - направити до суду апеляційної інстанції на новий розгляд заяви Залізничного відділу Державної виконавчої служби Сімферопольського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим про роз'яснення ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 30.07.2012 та ОСОБА_2 Алєксандровіча про роз'яснення постанови Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 11.11.2010 року у справі № 2а-2241/08/6/0170.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий
судді:
|
О.Є. Донець
А.О. Логвиненко
В.Ф. Мороз
|