ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"01" березня 2012 р. м. Київ К/9991/5434/12
Вищий адміністративний суд України у складі: суддя Костенко М.І.–головуючий, судді Ланченко Л.В., Маринчак Н.Є.,
розглянув у письмовому провадженні касаційну скаргу Калуської об’єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області (далі –Калуська ОДПІ)
на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2011
у справі № 132512/11/9104
за позовом Калуської районної організації політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина"
до Калуської ОДПІ
про скасування податкового повідомлення-рішення та зобов’язання вчинити певні дії.
За результатами розгляду касаційної скарги Вищий адміністративний суд України
ВСТАНОВИВ:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.10.2011 позов задоволено; визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Калуської ОДПІ від 15.06.2011 № 0002251501 та зобов’язано відповідача внести зміни до облікових документів Калуської районної організації політичної партії "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" як неприбуткової організації.
Калуська ОДПІ оскаржила названу постанову в апеляційному порядку.
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу Калуської ОДПІ залишено без руху з мотивів відсутності у цій скарзі обґрунтування апеляційних вимог із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права. Апелянтові було надано строк для усунення цих недоліків до 05.12.2011.
Ухвалою названого суду від 13.12.2011 апеляційну скаргу було повернуто Калуській ОДПІ з причин не усунення скаржником недоліків цієї скарги у визначений судом строк.
У касаційній скарзі до Вищого адміністративного суду України Калуська ОДПІ просить скасувати оскаржувану ухвалу апеляційної інстанції та направити справу на розгляд до цього ж суду. На обґрунтування касаційних вимог скаржник зазначає, що у наданий судом строк ним було виконано вимоги ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2011 шляхом надіслання на адресу цього суду доповнення до апеляційної скарги, у зв’язку з чим повернення апеляційної скарги скаржникові є незаконним.
Справу розглянуто в порядку письмового провадження відповідно до статті 222 Кодексу адміністративного судочинства України.
Перевіривши правильність застосування попередніми судовими інстанціями норм процесуального права, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про наявність підстав для задоволення касаційної скарги Калуської ОДПІ з урахуванням такого.
Згідно з частиною другою статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначаються, зокрема, обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права (пункт 4).
В апеляційній скарзі на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду Калуська ОДПІ посилалася, зокрема, на неправильне застосування положень статей 7, 16 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", пункту 2.2 Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997 № 232 (z0291-97) (а.с. 64).
А відтак висновки Львівського апеляційного адміністративного суду про невідповідність поданої апеляційної скарги вимогам процесуального законодавства, відсутність обґрунтування апеляційних вимог та незазначення скаржником суті порушень і неправильного застосування норм матеріального права, спростовуються змістом апеляційної скарги. Наведені Калуською ОДПІ доводи за своєю суттю відповідають вимогам пункту 4 частини другої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
До того ж, як вбачається з матеріалів касаційної скарги, апелянтом було подано доповнення до вказаної апеляційної скарги з уточненням змісту неправильного правозастосування, допущеного судом першої інстанції під час ухвалення оскаржуваної постанови зі спору.
А відтак у апеляційного суду не було законних підстави ані для залишення апеляційної скарги Калуської ОДПІ без руху, ані для подальшого повернення цієї скарги відповідачеві, у зв’язку з чим оскаржувана ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд до цього ж суду.
На підставі викладеного, керуючись статтями 220, 222, 223, 227, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України
УХВАЛИВ:
1. Касаційну скаргу Калуської об’єднаної державної податкової інспекції в Івано-Франківській області задовольнити.
2. Ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 13.12.2011 у справі № 132512/11/9104 скасувати.
Справу направити на розгляд до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі.
Головуючий суддя:
М.І. Костенко
судді:
Л.В. Ланченко
Н.Є. Маринчак