ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" лютого 2012 р. м. КиївК-37880/10-С
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого:Маринчак Н.Є.
Суддів: Костенка М.І., Лосєва А.М.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 листопада 2010р.
у справі №2а-4952/09/1570
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі ФОП ОСОБА_1)
до Державної податкової інспекції у Біляївському районі Одеської області (надалі ДПІ у Біляївському районі Одеської області), головного Державного податкового ревізора-інспектора ДПА в Одеській області Васильєвої Ірини Олександрівни, головного Державного податкового ревізора-інспектора ДПА в Одеській області Бардук Віталія Івановича
за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2
про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
Позивач звернулася до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, в якому поставлено питання про скасування рішення ДПІ у Біляївському районі Одеської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001322203 від 21.04.2008р.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2010р. позов задоволено. Скасовано рішення ДПІ у Біляївському районі Одеської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001322203 від 21.04.2008р.
Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 листопада 2010р. рішення суду першої інстанції було скасовано та прийнято у справі нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі.
Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанції, позивач звернулася із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення та неправильне застосування норм матеріального права, ставить питання про скасування постанови суду апеляційної інстанції та залишення в силі постанови Одеського окружного адміністративного судувід26 лютого 2010р.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено попередніми судовим інстанціями, 09.04.2008р. контролюючим органом було проведено перевірку господарської одиниці крамниці, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1, в якій здійснює господарську діяльність позивач, про що складено відповідний акт №0001231.
Висновками зазначеного акта перевірки встановлено порушення п.п.1, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме, встановлено не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій (надалі РРО) та не видача розрахункового документу на суму 10,10грн., невідповідності суми зазначеної в Х-звіті сумі наявній на місці проведення розрахунків на 858,35грн.
За наслідками перевірки прийнято рішення 21.04.2008р. №0001322303, якимдо позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 4342,25грн.
Так, під час судового розгляду справи встановлено, що ФОП ОСОБА_1 при проведенні перевірки не була присутня, в крамниці знаходилася продавець ОСОБА_2, особа якої перевіряючими не була встановлена та не зазначена в акті перевірки. Акт перевірки присутній особі не вручений. Разом з тим, заперечуючи факт проведення перевірки, позивачка не спростувала висновків акта перевірки щодо виявлених такою перевіркою порушень.
Відповідно до ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону (265/95-ВР)
здійснюють органи державної податкової служби в Україні шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Пунктом 4 ч.1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»на органи державної податкової служби України покладено право здійснення контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Відповідно до ч. 2 п. 1.3 «Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства»затвердженого наказом ДПА України 10.08.2005р. №327 (z0925-05)
, акт - службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб'єктами господарювання.
За порушення п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», щодо обовязку субєктів господарювання проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведеному у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, штрафна санкція застосована згідно п.1 ст. 17, ст. 22 Закону №265/95-ВР у пятикратному розмірі вартості товарів 10,10грн.х5=50,50грн.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведеної перевірки встановлено, що позивачем не забезпечено відповідність суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО у розмірі 858,35грн. Таким чином штрафна санкція застосована згідно п.1 ст. 17, ст. 22 Закону №265/95-ВР у пятикратному розмірі вартості товарів 858,35грн.х5=4291,75грн.
Отже, застосування податковим органом штрафних санкцій за проведення розрахунків без застосування реєстратора розрахункових операцій та не забезпечення відповідності сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті РРО, є правомірним, їх нарахування відповідає вимогам закону.
Доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду.
Отже, судом апеляційної інстанції, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 залишити без задоволення.
Постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 04 листопада 2010 року залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст. 236- 238 КАС України.
Головуючий: Н.Є. Маринчак
Судді: М.І. Костенко
А.М. Лосєв