ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" лютого 2012 р. м. КиївК-37745/10
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого:Маринчак Н.Є.
Суддів: Костенка М.І., Лосєва А.М.,
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Захід»
на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 30 січня 2009р.
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2010р.
у справі №2-а-5164/08/1770
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ІгроСервіс-Захід»(надалі ТОВ«Ігросервіс-Захід»)
до Державної податкової інспекції у м.Рівне (надалі ДПІ у м.Рівне)
про визнання протиправним і скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
У жовтні 2008р. позивач звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому поставлено питання про скасування рішення ДПІ у м.Рівне №1002062343 від 26.09.2008р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 30 січня 2009р., залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2010р., у задоволенні позову було відмовлено.
Не погодившись з висновками попередніх судових інстанцій, позивач звернувся із касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення та неправильне застосування норм матеріального права, ставить питання про скасування постанови суду першої інстанції та ухвали суду апеляційної інстанції та прийняття нового рішення про задоволення позовних вимог.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено попередніми судовим інстанціями, 09.09.2008р. працівниками ДПА у Чернівецькій області було проведено перевірку залу гральних автоматів, який розташований по вул.Червоноармійській, 184 в м.Чернівці, щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт № 9252/17/16/43/34327701 від 09.09.2008р.
Висновками зазначеного акта перевірки встановлено порушення п. 1,2,3 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»(надалі Закон №265/95-ВР (265/95-ВР)
), та постанови КМ України №121 від 07.02.2001р. (121-2001-п)
«Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій», а саме, застосування при здійснені розрахункових операцій незареєстрованих, неопломбованих та не приведених у фіскальний режим реєстраторів розрахункових операцій у кількості 26 автоматів.
За наслідками проведеної перевірки прийнято оскаржуване рішення про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій № 1002062343 від 26.09.2008р. в сумі 8840,00грн.
Відповідно до ст. 15 Закону №265/95-ВР, контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону (265/95-ВР)
здійснюють органи державної податкової служби в Україні шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Пунктом 4 ч.1 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»на органи державної податкової служби України покладено право здійснення контролю за законністю валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, що видають ці документи, за наявністю торгових патентів.
Згідно п. 1 ст. 3 Закону №265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом (265/95-ВР)
, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
З матеріалів справи вбачається, що позивач надає послуги у сфері грального бізнесу та при здійснені діяльності з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах використовує ігрові автомати, які розроблені на підставі державних стандартів за відсутності фіскальних блоків та сертифіковані Державним комітетом України з питань технічного регулювання та споживчої політики, та які за своєю конструкцією є монетними, тобто, приймають банкноти та монети, видають виграш самостійно, без будь якої участі персоналу.
Статтею 12 Закону №265/95-ВР визначено, що на території України у сферах, визначених цим Законом (265/95-ВР)
, дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Пунктом 2 постанови КМ України від 07.02.2001р.№121 (121-2001-п)
на Міністерство промислової політики було покладено обов'язок забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть зазначеним вимогам, а також запам'ятовуючих пристроїв (фіскальної пам'яті) для оснащення автоматів, що вже діють.
Наказом Державної податкової адміністрації України від 1 липня 2008 року №430 (v0430225-08)
«Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції» до Державного реєстру було включено комп'ютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів, автоматизації збору, обліку і контролю даних про функціонування залів гральних автоматів.
Таким чином, використання гральних автоматів, у яких не реалізовані фіскальні функції, можливе лише до 1 липня 2008 року.
Доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду.
Отже, судами першої та апеляційної інстанцій, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтовані рішення, в яких повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ігросервіс-Захід»залишити без задоволення.
Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 30 січня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 04 жовтня 2010 року залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст. 236- 238 КАС України.
Головуючий: Н.Є. Маринчак
Судді: М.І. Костенко
А.М. Лосєв