ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2012 року м. Київ К-42189/10
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Харченка В.В.
Бим М.Є.
Чалого С.Я.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Галеан ЛТД" на постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 березня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року у справі за позовом Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Галеан ЛТД" про стягнення фінансових санкцій,-
в с т а н о в и л а:
Постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 березня 2009 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року, позовні вимоги задоволено. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Галеан ЛТД" в доход Державного бюджету України штрафні санкції в сумі 1700 грн.
На рішення судів першої та апеляційної інстанцій надійшла касаційна скарга, у якій Товариство з обмеженою відповідальністю "Галеан ЛТД" просить рішення судів попередніх інстанцій скасувати та ухвалити нове рішення, при цьому посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає відхиленню, а рішення судів попередніх інстанцій залишенню без змін, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, 16.11.2007 року працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в м.Севастополі складено акт № 034931 про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання ТзОВ "Галеан"послуг з перевезення вантажу. Під час перевірки встановлено таке порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт'як не оформлений дорожній лист в якому відсутня відмітка лікаря про проходження водієм перед рейсового медичного огляду. Водій ОСОБА_4 з актом ознайомився та пояснив, що з актом "Згідний". Також представником відповідача в своєму заперечені вказано, що відповідно до п.38 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (1567-2006-п) працівниками територіального управління Головавтотрансінспекції в м.Севастополі не зроблено відмітку в дорожньому листі про вищевказане порушення вимог законодавства на транспорті, хоча на вимогу суду дорожній лист не подано. Представник відповідача в своєму запереченні вказує на те, що відповідач не був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду позивачем справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, хоча в матеріалах справи міститься повідомлення про вручення поштового відправлення №6918783 від 28.11.2007 року, яке отримано 29.11.2007 року уповноваженою особою ТзОВ "Галеан ЛТД"Бережанською.
06.12.2007 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Івано-Франквській області щодо ТзОВ "Галеан" винесено постанову № 011047 на суму 1700 грн. за порушення, передбачені абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт"від 23.02.2006 року.
У передбачений законом термін сума застосованих фінансових санкцій ТзОВ "Галеан"добровільно не сплачена. Постанова в порядку передбаченому п. 32 "Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (1567-2006-п) до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю протягом 10 днів після їх винесення чи до суду не оскаржувалась. Хоча копія постанови направлялася відповідачу рекомендованою поштою, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення №7017712 від 08.12.2007 року отримано уповноваженою особою ТзОВ "Галеант ЛТД"Бережанська.
Статтею 6 Закону України "Про автомобільний транспорт"встановлено, що державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Відповідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (1567-2006-п) органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі. Відповідно до п. 21, 27 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (1567-2006-п) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. При виявлені порушення законодавства складається акт, на підставі якого керівник органу державного контролю виносить постанову про застосування фінансових санкцій, що є обов'язковою до виконання.
У відповідності до п. 28 Постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2006року №1567 "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті" (1567-2006-п) фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Колегія суддів погоджується з висновком судів попередніх інстанцій щодо правомірності прийнятої постанови начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області № 011047 від 06.12.2007 року на суму 1700 грн. не суперечать вимогам Закону України "Про автомобільний транспорт" (2344-14) , та прийнята на підставі повного, об’єктивного та всебічного врахування обставин, необхідних для прийняття рішення.
При цьому вбачається, що така прийнята на підставі Акту перевірки № 034931 від 16.11.2007 року дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, де зафіксовано порушення зі сторони відповідача вимог абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт". Вказаний вище акт був підписаний водієм ОСОБА_4, який не заперечував, щодо виявлених порушень та з таким був згідний.
Зазначену вище постанову про застосування фінансових санкцій № 011047 від 06.12.2007 року, відповідачем ні до вищого за підпорядкуванням органу державного контролю, ні в судовому порядку не оскаржувалась, така вступила в законну силу.
Відповідач всупереч вимог п. 28 ПКМУ від 08.11.2006 року № 1567 (1567-2006-п) "Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті"вказану вище суму штрафних (фінансових) санкцій в добровільному порядку не сплатив, а тому суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про стягнення такої з відповідача.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків судів першої та апеляційної інстанцій не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи порушено норми матеріального та процесуального права.
Суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо відсутні підстави для скасування судового рішення.
Керуючись ст.ст. 2201, 221, 223, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України,-
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Галеан ЛТД" відхилити, а постанову Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 12 березня 2009 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 19 жовтня 2010 року –залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Харченко