ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
28 вересня 2011 року м. Київ К/9991/48178/11
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого – судді
суддів:
|
Тракало В.В.,
Амєліна С.Є.,
Кобилянського М.Г.,
Стародуба О.П.,
Юрченка В.В.,
|
секретар Мудрицька Ю.В.,
розглянувши заяву ОСОБА_6 про поновлення строку подачі касаційної скарги на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2011 року у справі за позовом ОСОБА_6 до управління праці та соціального захисту населення Харцизької міської ради про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити певні дії,
в с т а н о в и л а :
Постановою Харцизького міського суду Донецької області від 21 квітня 2011 року позов задоволено частково.
Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2011 року постанову суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове рішення, яким позов задоволено частково.
28 липня 2011 року позивач подав до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу. Одночасно позивач подав заяву, в якій просить поновити строк на касаційне оскарження постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2011 року, посилаючись на те, що копію вказаної постанови суду апеляційної інстанції він отримав лише 21 липня 2011 року.
Перевіривши доводи заяви, колегія суддів приходить до висновку, що вона підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом (2747-15)
, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
Частиною 3 зазначеної статті передбачено, що касаційна скарга, подана після закінчення строку, встановленого частиною другою цієї статті, залишається без розгляду, якщо суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала касаційну скаргу, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається із матеріалів справи, в апеляційному порядку справу розглянуто 16 червня 2011 року за участю позивача, в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повний текст постанови Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2011 року позивачу надіслано лише 6 липня 2011 року, що підтверджується супровідним листом суду, який знаходиться в матеріалах справи.
За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що строк подачі касаційної скарги пропущено з поважних причин, тому він підлягає поновленню.
Керуючись статтями 212, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Заяву задовольнити.
Поновити ОСОБА_6 строк подачі касаційної скарги на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 16 червня 2011 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, оскарженню не підлягає.
Головуючий:
Судді:
|
В.В. Тракало
С.Є. Амєлін
М.Г. Кобилянський
О.П. Стародуб
В.В. Юрченко
|