ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
"22" вересня 2011 р. м. Київ К-26374/10
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі суддів:
Сіроша М.В., Бим М.Є., Гончар Л.Я., Харченка В.В., Конюшка К.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні адміністративну справу за касаційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 червня 2010 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Східної митниці
про визнання картки нечинною,
ВСТАНОВИЛА:
У січні 2010 року ОСОБА_6 звернувся із позовом до Східної митниці про визнання картки відмови за №700030000/2008/000088 від 31.12.2008 р. у митному оформленні легкового автомобіля марки BMW 530I, об’єм циліндрів двигуна - 2979 куб.см., номер кузова НОМЕР_1, 2003 року випуску, який був ввезений на територію України із США, - незаконною, посилаючись на неправомірне збільшення митним органом ставки акцизного збору при ввезенні автомобіля.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11 травня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 червня 2010 року, у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Обґрунтовуючи своє рішення, суди посилались на те, що митним органом правомірно надано картку відмови у митному оформленні автомобіля, оскільки вантажна митна декларація не підлягала митному оформленню з підстав заниження ОСОБА_6 акцизного збору.
Не погоджуючись із рішенням суду апеляційної інстанції, ОСОБА_6 звернувся з касаційною скаргою із вимогою скасування ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду і задоволення позовних вимог, посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права.
Вивчивши матеріали адміністративної справи, перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами встановлено, що на підставі договору за №1 від 18.08.2005 р. та інвойсу за №16/2008 від 25.10.2008 р., на аукціоні COPART у США ОСОБА_6 придбав у власність легковий автомобіль марки BMW530I, об'єм циліндрів двигуна - 2979 куб.см., номер кузова НОМЕР_1, 2003 року випуску, який був у використанні.
29.12.2008 р. при ввезенні автомобіля до України і митному оформленні вказаного автомобіля ОСОБА_6 подав до Східної митниці вантажну митну декларацію за №700030000/7/009054, у якій зазначив ставку акцизного збору у розмірі 0,06 EUR.
Східною митницею ОСОБА_6 у митному оформленні автомобіля було відмовлено, оскільки він невірно застосував ставку акцизного збору у розмірі 0,06 EUR, замість 2,00 EUR, надано картку відмови у митному оформленні автомобіля за №700030000/2008/000088 від 31.12.2008 р.
Відповідно до ст. 10 Митного кодексу України, при здійсненні митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, застосовуються виключно нормативно-правові акти, чинні на день прийняття митної декларації митним органом України.
Згідно зі ст. Декрету Кабінету Міністрів України за №18-92 від 26.12.1992 "Про акцизний збір" (18-92) , у редакції, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, акцизний збір - це непрямий податок на окремі товари (продукцію), визначені законом як підакцизні, який включається до ціни цих товарів (продукції).
Зі змісту вантажної митної декларації від 31.12.2008 р. вбачається, що до митного оформлення ОСОБА_6 заявлено автомобіль марки BMW, 2003 року випуску, номер кузова НОМЕР_1, з робочим об’ємом циліндрів двигуна 2979 куб. см.
Ст. 1 Закону України "Про ставки акцизного збору на деякі транспортні засоби та кузови до них", яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, передбачено, що ставка акцизного збору з транспортних засобів за кодом УКТЗЕД 8703239031, з об’ємом циліндрів двигуна понад 2200 куб. см., але не більше 3000 куб. см., які використовувались не більш як п’ять років, складає 2,00 EUR за 1 куб. см.
Згідно ч., ч. 2,3 ст. 86 Митного кодексу України, Подання митної декларації повинно супроводжуватися наданням митному органу комерційних супровідних та інших необхідних документів, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.
Митна декларація приймається митним органом, якщо встановлено, що в ній містяться всі необхідні відомості і до неї додано всі необхідні документи. Дата і час прийняття митної декларації фіксуються посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставленням відміток на бланку митної декларації та відповідним записом у документах митного органу
Оскільки ОСОБА_6 подано вантажну митну декларацію із зазначенням невірних необхідних відомостей про транспортний засіб, митний орган правомірно відмовив у митному оформленню заявленого автомобіля.
Колегія суддів вважає, що при вирішенні спору суди першої та апеляційної інстанції прийшли до правильного висновку про відмову ОСОБА_6 у задоволенні позовних вимог.
Згідно ч. 1 ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення –без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст., ст. 210, 220, 220-1, 223, 224, 231, 254 КАС України,
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.
Ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 29 червня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, визначених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Судді: