ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"23" червня 2011 р. м. Київ К/9991/27296/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.,
Суддів: Костенка М.І., Островича С.Е., Степашка О.І., Усенко Є.А.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Веселівського сільського споживчого товариства
на постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року
у справі №2а-5290/10/0670
за позовом Веселівського сільського споживчого товариства
до Коростенської об’єднаної державної податкової інспекції Житомирської області (надалі –Коростенська ОДПІ Житомирської області)
про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
встановив:
У липні 2010 року позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому поставлено питання про скасування рішення Коростенської ОДПІ Житомирської області №0000282302 від 21.06.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ним ведуться книги надходження товарів в яких робляться записи про надходження товарів на підставі відповідних прибуткових документів з дотриманням відповідних реквізитів згідно затверджених Правил оформлення і обліку руху товарів та готівки у підприємствах, організаціях системи Центральної спілки споживчих товариств України, затверджених постановою правління Укоопспілки №153 від 18.09.1997 року (v0153626-97) .
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2010 року позовні вимоги задоволено. Визнано нечинним та скасовано рішення Коростенської об’єднаної державної податкової інспекції про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000282302 від 21 червня 2010 року.
Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції виходив з того, що порушення позивачем Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (265/95-ВР) вчинено не було.
Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року постанова Житомирського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2010 року скасована, у задоволенні позовних вимог Веселівському сільському споживчому товариству відмовлено.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходив з того, що оскаржуване рішення податкового органу є законним та обґрунтованим, в той час, як висновки суду першої інстанції не відповідають дійсним обставинам справи, оскільки відсутності документів первинного облишу згідно положень ст. 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"на місці реалізації товару нічим спростовано не було.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, позивач звернувся до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року та залишити в силі постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 10 вересня 2010 року, посилаючись на неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального права.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено наступне.
Контролюючим органом була проведена перевірка за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій господарської одиниці "магазин", що належить позивачу, про що складено акт №0051/06/09/23/01749929 від 17.06.2010 року.
Під час проведення перевірки, на думку податкового органу було встановлено порушення позивачем вимог п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
За наслідками проведеної перевірки Коростенською ОДПІ Житомирської області було прийнято рішення про застосування щодо позивача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2500,50грн.
Відповідно до п.12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Як вбачається з акту перевірки, при її проведенні було встановлено, що на місці здійснення розрахунків відсутні накладні на товари на загальну суму 1250,25грн.
Згідно ст.21 зазначеної норми права, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Отже, суд апеляційної інстанції, виконавши всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, постановив обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Веселівського сільського споживчого товариства –залишити без задоволення.
Постанову Житомирського апеляційного адміністративного суду від 14 квітня 2011 року –залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення. Заява про перегляд судового рішення в адміністративній справі Верховним Судом України може бути подана з підстав, в порядку та у строки встановлені ст.ст. 236- 238 КАС України.