ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"09" червня 2011 р. м. Київ К-3855/10
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого судді
|
Головчук С.В.
(суддя-доповідач),
|
розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира
на постанову Богунського районного суду м. Житомира від 28 липня 2008 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2009 року
у справі за позовом ОСОБА_6 до Управління праці та соціального захисту населення (далі –УПСЗН) Богунської районної ради м. Житомира про визнання дій неправомірними та стягнення недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку,
в с т а н о в и л а :
У березні 2008 року ОСОБА_6 звернулась до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира та стягнення заборгованості з виплат допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Позивач зазначила, що вона є матір’ю ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, а тому відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" (2811-12)
має право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленого законом мінімуму для дітей віком до 6 років. Посилаючись на те, що розмір виплачуваної їй допомоги з квітня по грудень 2007 року не відповідає розміру, встановленому вказаним законом, просила суд визнати бездіяльність відповідача неправомірною, зобов’язати відповідача здійснити відповідні перерахунки та виплату вказаної допомоги за період з квітня по грудень 2007 року в розмірі 2988,12 грн.
Постановою Богунського районного суду м. Житомира від 28 липня 2008 року, яку залишено без змін ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2009 року позов задоволено. Визнано неправомірною відмову Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира в проведенні перерахунку виплачених ОСОБА_6 протягом липня - грудня 2007 року сум допомоги на дитину до досягнення нею трирічного віку, зобов’язавши відповідача здійснити перерахунок виплачених позивачці протягом липня - грудня 2007 року сум допомоги виходячи з розміру прожиткового мінімуму на дитину віком до 6 років, визначеного частиною 2 статті 62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".
У касаційній скарзі УПСЗН Богунської районної ради м. Житомира порушує питання про скасування судових рішень та ухвалення нового рішення про відмову у позові, посилаючись на порушення судами норм матеріального права. Зазначає, що судами не враховано вимог Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік" (489-16)
.
Від позивача заперечень не надійшло.
Заслухавши доповідача, перевіривши доводи касаційної скарги, матеріали справи, правильність застосування норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що після народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_7 позивач відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (2811-12)
отримує державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
При нарахуванні та виплаті позивачу цього виду державної допомоги у 2007 році відповідач керувався положеннями Закону України "Про державний бюджет України на 2007 рік" (489-16)
, якими зупинено дію статті 12, частини 1 статті 15 та пункту 3 розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (2811-12)
на 2007 рік.
Проте, рішенням Конституційного Суду України № 6-рп/2007 від 09 липня 2007 року (v0a6p710-07)
пункт 14 статті 71 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік"було визнано таким, що не відповідає Конституції України (254к/96-ВР)
(є неконституційним).
Згідно із ст. 147 Конституції України Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України (254к/96-ВР)
і дає офіційне тлумачення Конституції України (254к/96-ВР)
та законів України.
Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.
Враховуючи викладене, суди дійшли правильного висновку, щодо неправомірності дій відповідача по відмові у виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення трирічного віку з липня 2007 року по грудень 2007 року в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом (в редакції статті на момент виникнення спірних правовідносин).
За правилами статті 224 Кодексу адміністративного судочинства суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Оскаржувані рішення судів першої та апеляційної інстанцій ухвалені з дотриманням норм матеріального та процесуального права, тому підстави для його скасування чи зміни відсутні.
Керуючись статтями 220, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м. Житомира залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду м. Житомира від 28 липня 2008 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2009 року –без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав, у строк та у порядку, визначеними статтями 237, 238, 239-1 КАС України.
Головуючий суддя
|
С.В. Головчук
|
|
Судді
|
О.А. Веденяпін
|
|
В.М. Кочан
|
|
Т.С. Розваляєва
|
|
Ю.І. Цвіркун
|