ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 жовтня 2011 року м. Київ К-3441/10
( Додатково див. ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду (rs7370842) )
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
Бутенка В.І (доповідач), Гашицького О.В., Лиски Т.О.,
Ситникова О.Ф., Малиніна В.В.,
провівши в порядку касаційного провадження попередній розгляд адміністративної справи за позовом Львівського міського центру зайнятості до ОСОБА_6 про стягнення коштів,
в с т а н о в и в :
У серпні 2008 року Львівський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_6 та просив стягнути кошти, витрачені на допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності у сумі 3429,82 грн.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що ОСОБА_6 було виплачено допомогу з безробіття для організації підприємницької діяльності. Однак, така діяльність відповідачем протягом шести місяців не здійснювалась, а тому, позивачем прийнято рішення, згідно якого передбачено вжити заходів щодо повернення коштів, виплачених їй як одноразова допомога з безробіття для організації підприємницької діяльності у розмірі 3429,82 грн. Оскільки добровільно ця сума не повернута, позивач просить стягнути її в судовому порядку.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2008 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2009 року, в задоволенні позову відмовлено.
В касаційній скарзі Львівський міський центр зайнятості просить скасувати зазначені судові рішення як такі, що ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нове рішення.
Колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що ОСОБА_6 був наданий статус безробітного та згідно заяви від 12 квітня 2007 року їй була виплачена допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності з в розмірі 3429,82 грн.
ОСОБА_6 отримала свідоцтво серії НОМЕР_1 про державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, на підставі чого вона отримала відповідну грошову допомогу.
Після отримання виплати для організації підприємницької діяльності, відповідач подавала до ДПІ у м. Львові передбачену законодавством звітність, що підтверджується деклараціями про доходи, уклала нотаріально засвідчений договір про співпрацю з підприємцем ОСОБА_7, що свідчить про здійснення нею підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 2 Указу Президента України (727/98) "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва"перехід на спрощену систему оподаткування та звітності є правом суб'єктів господарювання, а відбувається він шляхом одержання свідоцтва про сплату єдиного податку. Перебування відповідача на загальній системі оподаткування є правом платника податків і також свідчить про здійснення нею підприємницької діяльності.
Наказом Львівського міського центру зайнятості від 14 травня 2008 року № 108 прийнято рішення про повернення коштів, виплачених ОСОБА_6 як допомога по безробіттю для організації підприємницької діяльності. При цьому позивач посилався на неподання фізичною особою-підприємцем до органу державної податкової служби передбаченої законом звітності та несплати єдиного податку.
Колегія суддів зазначає, що відповідно до "Порядку повернення у 2006 році коштів, виплачених як допомога по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2006 року №511 (511-2006-п) , дію якого продовжено на 2007 рік постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 98 (98-2007-п) , підставою для розгляду комісією питання повернення коштів є неподання юридичною особою та фізичною особою-підприємцем до органу державної податкової служби передбаченої законодавством звітності, що підтверджує факт провадження підприємницької діяльності, або несплата протягом шести календарних місяців з дня отримання коштів єдиного (фіксованого) податку.
Пунктом 6 цього Порядку (511-2006-п) передбачено, що комісія проводить засідання з розгляду питання повернення коштів з підстав, зазначених в абзаці третьому п. 3 цього Порядку (511-2006-п) , у 15-денний строк з дня отримання центром зайнятості інформації від органів державної податкової служби. Про дату засідання комісії зазначені особи повідомляються у письмовій формі не пізніше ніж за п'ять календарних днів до проведення засідання.
Однак, судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідач перебувала на загальній системі оподаткування та нею подавалась передбачена законодавством звітність до Державної податкової інспекції у м. Львові, що підтверджує здійснення ОСОБА_6 підприємницької діяльності.
З огляду на викладене, наведені обставини були правильно враховані судами попередніх інстанцій, які прийняли законні й обґрунтовані рішення про відмову в задоволенні позову Львівського міського центру зайнятості.
Доводи касаційної скарги зроблених судами першої та апеляційної інстанцій висновків не спростовують.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що підстав для скасування чи зміни оскаржених судових рішень не вбачається.
Керуючись ст.ст. 220, 221, 222, 223, 224, 230 КАС України, суд, -
у х в а л и в :
Касаційну скаргу Львівського міського центру зайнятості залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2008 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15 грудня 2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та оскарженню не підлягає.
С у д д і :