ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" березня 2011 р. м. Київ К-8956/07
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
головуючого Гаманка О.І.
суддів Загороднього А.Ф.
Заїки М.М.
Ліпського Д.В.
Тракало В.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Одеської області від 25 травня 2004 року у справі за його позовом до управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси про перерахунок пенсії, -
в с т а н о в и л а:
У листопаді 2003 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси про перерахунок пенсії.
Рішенням Малиновського районного суду міста Одеси від 26 листопада 2003 року позов задоволено.
У касаційній скарзі позивач, посилаючись на неправильне застосування апеляційним судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати судове рішення апеляційного суду, а рішення суду першої інстанції залишити в силі.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши застосування судами норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі в межах, визначених статтею 220 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що ОСОБА_1., як особі льотного екіпажу повітряного судна цивільної авіації, в 1993 році призначено пенсію за вислугу років. В зв'язку з внесенням змін в статтю 53 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 17.11.1999 р. йому було перераховано розмір пенсії. З серпня 2001 року розмір пенсії позивача зменшено до 434,58 грн. На його думку, розмір пенсії було зменшено помилково.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України" від 17.11.99 року (1222-14)
частину 3 статті 53 Закону України "Про пенсійне забезпечення" було викладено у такій редакції: "Працівникам льотно-випробного складу та особам льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотам, штурманам, бортінженерам, бортрадистам, льотчикам-наглядачам) і бортоператорам які виконують спеціальні роботи в польотах, пенсії обчислюються з середньомісячного заробітку за роботу, що дає право на пенсію за вислугу років (частина 1 статті 64 та статей 65, 66, 69), одержуваного перед її припиненням, і призначаються в розмірах, передбачених частинами 1 - 3, статті 19 та статтею 21 цього Закону для пенсій за віком, і не можуть перевищувати 85 % заробітку для працівників льотно-випробного складу та 75 % заробітку для осіб льотних екіпажів повітряних суден цивільної авіації (пілотів, штурманів, бортінженерів, бортрадистів, льотчиків-наглядачів) і бортоператорів, які виконують спеціальні роботи в польотах, не можуть перевищувати 2,5 величини середньої заробітної плати працівників, зайнятих в галузі економіки України, за календарний рік, що передує місяцю, з якого призначається пенсія".
Відповідно до підпункту "в" пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України N 418 від 21.07.92 року (418-92-п)
під час підвищення пенсій відповідно до рішень Уряду України середньомісячний заробіток, з якого призначається (перераховується) пенсія відповідно до підпунктів "а" і "б" цього пункту, збільшується на коефіцієнт зростання середньої заробітної плати працівників народного господарства за місяць, що передує місяцю, з якого перераховуються пенсії, порівняно з середньою заробітною платою працівників народного господарства, яка враховувалась під час призначення (перерахунку) пенсії.
За таких обставин положення зазначеного підпункту застосовуються лише у разі, коли рішення про підвищення пенсії приймає Уряд України.
28.03.2002 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову N 374 (374-2002-п)
"Про підвищення розмірів пенсії, призначених відповідно до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи", а також пенсій, призначених відповідно до інших законів України, які раніше не підвищувалися". Дія цієї постанови поширюється на пенсії, призначені працівникам льотно-випробного складу суден цивільної авіації відповідно до частини 3 статті 54 Закону України "Про пенсійне забезпечення", і передбачає збільшення пенсій з 01.04.2002 року не працюючим пенсіонерам на 12 %.
Інших рішень Уряду України, після внесення 17.11.99 року змін до статті 53 Закону України "Про пенсійне забезпечення", про підвищення розміру пенсії працівникам льотного складу цивільної авіації не приймалось.
Отже, виправлення у 2001 році органами Пенсійного фонду України помилки щодо невірного застосування коефіцієнту збільшення середньомісячного заробітку і приведення розміру пенсії позивача у відповідність із вимогами чинного законодавства не може вважатись зменшенням пенсії і порушенням прав позивача.
З огляду на викладене, колегія суддів погоджується з висновком суду апеляційної інстанції про відсутність правових підстав для задоволення позову.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом апеляційної інстанції норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення спору.
За таких обставин, оскаржуване судове рішення є законним та обґрунтованим, підстав для його скасування немає.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів –
у х в а л и л а:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення апеляційного суду Одеської області від 25 травня 2004 року у справі за його позовом до управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі міста Одеси про перерахунок пенсії –без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий Гаманко О.І.
Судді Загородній А.Ф.
Заїка М.М.
Ліпський Д.В.
Тракало В.В.