ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" лютого 2011 р. м. Київ К-2563/08
|
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
провівши в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами касаційний розгляд адміністративної справи
за касаційною скаргою
|
ОСОБА_6
|
на
|
постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.01.2008
|
до
|
Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі
|
про
|
визнання права на пенсію за віком на пільгових умовах
|
ВСТАНОВИЛА:
У червні 2007 року ОСОБА_6 звернувся з позовом до Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі про визнання права на пенсію за віком на пільгових умовах.
Постановою Міжгірського районного суду Закарпатської області від 06.07.2007 позов задоволено. Визнано рішення управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі від 05.03.2007 про відмову ОСОБА_6 у призначенні пільгової пенсії віку незаконним та зобов’язано відповідача призначити ОСОБА_6 пільгову пенсію за вислугу років із часу звернення та отримання права на даний вид пенсії.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.01.2008 апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі задоволено. Постанову Міжгірського районного суду Закарпатської області від 06.07.2007 скасовано. Прийнято нову постанову про відмову в задоволенні позову.
Не погоджуючись з постановленими по справі рішенням суду апеляційної інстанції ОСОБА_6 звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України.
У касаційній скарзі, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права скаржник ставить питання про скасування постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.01.2008 та просить залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, проаналізувавши правильність застосування судами першої і апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, колегія суддів Вищого адміністративного суду України приходить до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами встановлено, що відповідно до трудової книжки ОСОБА_6 з 29.06.1983 р. працював в Міжгірському ЛК водієм лісовоза, а з 01.03.1990 р. по 20.12.2002 р. водієм лісовоза НПП "Синевир".
Листом №996-09 від 06.03.2007 Пенсійний фонд України повідомив про відмову в призначенні пенсії за вислугу років із-за відсутності необхідного стажу роботи 12 років і 6 місяців, відповідно до ст. 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", оскільки НПП "Синевир"не входить до переліку підприємств лісового господарства, а тому стаж роботи на даному підприємстві не зараховується до спеціального стажу роботи.
Статтею 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення"передбачено, що робітники, майстри (у тому числі старші майстри), безпосередньо зайняті на лісозаготівлях і лісосплаві, включаючи зайнятих на обслуговуванні механізмів і обладнання, - за списком професій, посад і виробництв, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України: чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначеній роботі;
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.10.1992р. №583 "Про затвердження нормативних актів з питань пенсійного забезпечення" (583-92-п)
затверджено список професій і посад працівників підприємств лісової промисловості та лісового господарства, постійно діючих лісопунктів, лісництв, лісозаготівельних дільниць, зайнятих на заготівлі лісу, лісогосподарських роботах, підсочці лісу та лісосплаві, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Згідно зазначеного списку водії автомобілів по вивезенню лісу мають право на пільгову пенсію.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України погоджується з висновком суду першої інстанції стосовно того, що ОСОБА_6 має право на пільгову пенсі за віком як особа, що дійсно працювала водієм лісовоза.
Крім того, згідно Положення про НПП "Синевир"для виконання завдань проведення природоохоронних, господарських та інших заходів адміністрація "Синевир"створює відповідні підрозділи транспорту, зв’язку, заготівлі, переробки деревини та інших природних ресурсів.
Відповідно до ст. 226 КАС України суд касаційної інстанції скасовує судове рішення суду апеляційної інстанції та залишає в силі рішення суду першої інстанції, яке ухвалено відповідно до закону і скасоване або змінене помилково.
Колегія суддів вважає, що доводи судом першої інстанції винесене законне та обґрунтоване рішення, яке помилково скасоване судом апеляційної інстанції, а томі воно має бути залишене в силі..
Керуючись ст.ст. 221, 222, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу ОСОБА_6 задовольнити.
Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.01.2008 скасувати.
Постанову Міжгірського районного суду Закарпатської області від 06.07.2007 залишити в силі.
Ухвала набирає законної сили через п’ять днів після направлення копії особам, які беруть участь у справі та може бути переглянута в порядку ст.ст. 235- 238 Кодексу адміністративного судочинства України.