ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
Іменем України
13 травня 2009 року м. Київ К-8182/07
Колегія суддів судової палати з розгляду справ за зверненнями юридичних осіб Вищого адміністративного суду України в складі:
Головуючого: судді Чалого С. Я.
Суддів: Бим М. Є.
Гончар Л.Я.
Харченка В. В.
Черпіцької Л. Т.
при секретарі: Мудренко А. О.
розглянувши в порядку касаційного провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом прокурора Центрально-Міського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі органа виконавчої влади Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу до відкритого акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничого машинобудування з Дослідним заводом" відкритого акціонерного товариства "КриворіжНДПІрудмаш" про стягнення, -
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 05 березня 2007 року була залишена без задоволення апеляційна скарга відкритого акціонерного товариства "КриворіжНДПІрудмаш" на постанову господарського суду Дніпропетровській області від 02 листопада 2006 року, якою задоволений позов прокурора Центрально-Міського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу та стягнуто з відкритого акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничорудного машинобудування з Дослідним заводом" 432,34 грн. боргу зі сплати різниці пенсії наукового працівника ОСОБА_1.
Не погоджуючись з зазначеними судовими рішеннями першої та апеляційної інстанції, відповідач подав касаційну скаргу, в якій посилаючись на порушення норм матеріального і процесуального права, просить їх скасувати та постановити нове рішення, яким відмовити позивачу в заявленому позові.
Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України, перевіривши доводи касаційної скарги та матеріали адміністративної справи, колегія суддів вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 5 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових
установ, організацій за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктами 3, 6 Порядку фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних бюджетних установ і організацій, науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств і організацій згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (1977-12) , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, фінансування витрат на виплату різниці у розмірі пенсії працівникам державних небюджетних підприємств і організацій здійснюється за рахунок коштів цих підприємств і організацій, які сплачують Пенсійному фонду кошти на виплату зазначеної різниці; у разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації фінансування різниці у розмірі пенсії здійснюється за рахунок коштів їх правонаступників.
Згідно статті 2 Бюджетного кодексу України бюджетною установою є орган, установа чи організація, створена у встановленому порядку органами державної влади, органами влади Автономної республіки Крим чи органами місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.
Із установчих документів відповідача вбачається, що відповідач є державною організацією з загальнодержавною власністю, з формою фінансування - госпрозрахунок.
Вищезазначені положення Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" (1977-12) та Порядку не ставлять сплату різниці у розмірі між сумою звичайної пенсії та сумою наукової пенсії в залежність від результатів фінансово-господарської діяльності підприємств, установ та організацій на яких працювали наукові (науково-педагогічні) працівники.
Враховуючи викладене вище, судова колегія вважає, що суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку, а тому підстав для зміни або скасування зазначених судових рішень колегія суддів не вбачає.
Керуючись ст. ст. 221, 223, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Вищого адміністративного суду України, -
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу відкритого акціонерного товариства "Науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут гірничого машинобудування з Дослідним заводом" відкритого акціонерного товариства "КриворіжНДПІ-рудмаш" залишити без задоволення, а постанову Господарського суду Дніпропетровської області від 02 листопада 2006 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 05 березня 2007 року без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає, крім як в строки та в порядку, передбаченому главою 3 розділу IV КАС України (2747-15) .
С у д д і :