ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2008 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:
головуючого: судді Бим М.Є.
суддів: Гончар Л.Я., Харченка В.В., Чалого С.Я., Шкляр Л.Т.
при секретарі: Турчин Д.О.
за участю представників:
Міністерства промполітики України – Суічмезова Р.В.
Личаківської райадміністрації – Сачалу І.Л.
ВАТ "ЕКТІавтопром" - Лозинського І.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за касаційною скаргою Державного Львівського дослідно-експериментального заводу технологічного обладнання на постанову господарського суду Львівської області від 17 липня 2006 року та ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 06 грудня 2006 року у справі №1/438-26/130 за позовом Державного Львівського дослідно-експериментального заводу технологічного обладнання до Личаківської районної адміністрації м. Львова, треті особи – Міністерство промислової політики України, Регіональне відділення фонду Державного майна України по Львівській області, відкрите акціонерне товариство "ЕКТІавтопром", про визнання нечинним рішення та зобов’язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИЛА:
Державним Львівським дослідно-експериментальним заводом технологічного обладнання подано адміністративний позов про визнання нечинним рішення Личаківської районної адміністрації м. Львова про відмову Державному Львівському дослідно-експериментальному заводу технологічного обладнання у видачі свідоцтв про право державної власності на об'єкти нерухомого майна та зобов'язання відповідача видати позивачу у встановленому порядку свідоцтва на право державної власності на майно, розташоване за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 115-б: будівлі столярної майстерні - літ. "Ж-1" та механічної майстерні - літ. "З-1"; нежитлові приміщення №№ 1-4, 17-20, 23, 27-31, 190-200 першого поверху лабораторного корпусу - літ. "Б-4"; нежитлові приміщення №№ 6-16, 18-24, 55-67, 70, 72-81, 85-86, 97, 107-118, 120-129, 131-132, 224-242 першого і третього і поверхів адміністративно-побутового корпусу - літ. " А-6"; нежитлові приміщення лабораторного корпусу - літ. "В-3".
Судом до участі в справі в якості третіх осіб залучено Міністерство промислової політики України, Регіональне відділення фонду Державного майна України по Львівській області та ВАТ "ЕКТІавтопром".
Постановою господарського суду Львівської області від 17 липня 2006 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного господарського суду від 06 грудня 2006 року, закрито провадження у справі в частині позовних вимог Державного Львівського дослідно-експериментального заводу технологічного обладнання до Личаківської районної адміністрації міста Львова про визнання нечинним рішення Личаківської районної адміністрації міста Львова про відмову Державному Львівському дослідно-експериментальному заводу технологічного обладнання у видачі свідоцтв про право державної власності на об'єкти нерухомого майна та відмовлено в задоволенні іншої частини позову.
В касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення судів попередніх інстанцій та ухвалити нове рішення про задоволення позовних вимог, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
Міністерство промислової політики України заявою від 17.07.2008р. №20/5-4-466 приєдналося до касаційної скарги Державного Львівського дослідно-експериментального заводу технологічного обладнання.
В запереченнях на касаційну скаргу треті особи - Регіональне відділення ФДМУ по Львівській області та ВАТ "ЕКТІавтопром" просять залишити касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення, як законні та обґрунтовані, без змін.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, обговоривши доводи касаційної скарги та заперечень на неї, колегія суддів приходить до висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Пунктом 1 частини 1 статті 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Судом встановлено, що листом від 13.02.2006 р. № 33/171-01/1 повідомлено позивача про те, що розпорядження по його зверненню від 19.12.2005 р. № 234, від 21.12.2005 р. № 235, від 22.12.2005 р. № 237 про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна на вул. Зеленій, 115-Б в м.Львові, не може бути підготовленим і прийнятим до часу представлення висновків ОКП ЛОР "БТІ та ЕО" про визначення ідеальних часток між співвласниками будівель, які є у спільній власності для затвердження їх розпорядженням районної адміністрації та якісних копій доданих документів.
Крім того, позивачем не надано суду відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України розпорядження Личаківської районної адміністрації м.Львова про відмову йому в оформленні права власності та у видачі свідоцтв про право державної власності на об'єкти нерухомого майна, зазначені в позовній заяві або доказів його прийняття.
За таких обставин судами підставно закрито провадження у справі в частині позовних вимог про визнання нечинним рішення Личаківської районної адміністрації міста Львова про відмову Державному Львівському дослідно-експериментальному заводу технологічного обладнання у видачі свідоцтв про право державної власності на об'єкти нерухомого майна.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання Личакіської районної адміністрації м.Львова видати позивачу у встановленому порядку свідоцтва на право державної власності на майно, розташоване за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 115-б, згідно переліку, то слід зазначити наступне.
Відповідно до п. 6.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Мін'юсту України від 07.02.2002р. № 75, оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності, зокрема, й місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
Положенням "Про порядок оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб", затвердженого рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 02.07.1999р. № 351, встановлено перелік документів необхідних для оформлення права власності з видачею свідоцтва про право власності, до якого, зокрема, входить й висновок Львівського БТІ та ЕО про визначення ідеальних часток співвласників, а також розпорядження голови районної адміністрації про затвердження цього висновку.
Необхідність подання зазначених документів для оформлення права власності на майно, розташоване за адресою: м. Львів, вул. Зелена, 115-6, було й роз’яснено відповідачем позивачу листом від 13.02.2006року.
Крім того, відповідно до ст.ст. 6, 41 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", п. 5.1 Положення "Про Личаківську районну адміністрацію", затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради від 20.06.2003р. № 501, районна адміністрація видає акти у формі розпоряджень голови районної адміністрації.
Видача свідоцтва на право державної власності на майно можлива лише на підставі відповідного розпорядження голови райадміністрації. Позивачем же не заявлено вимоги про зобов’язання Личаківської районної адміністрації прийняти відповідне розпорядження про оформлення права державної власності на майно та видачу відповідних свідоцтв.
Позивач просить зобов’язати відповідача видати свідоцтва на право державної власності. Особою уповноваженою власником, тобто Державою, на здійснення відповідно до ст. 135 ГК України організаційно-установчих повноважень власника, є Міністерство промислової політики України, яке й відповідно до ст.ст. 1, 21 ГПК України має право на звернення до суду від імені Держави щодо оформлення права державної власності на майно, зазначене в позовній заяві, а тому суди дійшли правильного висновку про необґрунтованість позовних вимог в тій частині позову.
Доводи касаційної скарги зазначених висновків суду не спростовують і не дають підстав для висновку, що судами при розгляді справи неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.
Відповідно до ст. 224 КАС України суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без розгляду, а судові рішення – без змін, якщо суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 220, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Касаційну скаргу Державного Львівського дослідно-експериментального заводу технологічного обладнання залишити без задоволення, а постанову господарського суду Львівської області від 17 липня 2006 року та ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 06 грудня 2006 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді: