ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 червня 2007 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого - судді Фадєєвої Н.М.
Суддів - Бим М.Є., Гордійчук М.П., Леонтович К.Г., Чалого С.Я.
розглянувши у попередньому розгляді касаційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Піщальники" на постанову господарського суду Черкаської області від 04.10.2006р. та ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 14.04.2006р. у справі за позовом Сільського господарського товариства з обмеженою відповідальністю "Піщальники" до Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області, треті особи - ФГ "Софія", ТОВ "Компанія Северин Контракт, СТОIВ "А/о Україна", приватний підприємець ОСОБА_1, приватний підприємець ОСОБА_2, СТ "Відродження", про визнання нечинним рішення, -
В С Т А Н О В И Л А :
Справа №К-21922/06
Доповідач Фадєєва Н.М.
Позивач СТОВ "Піщальники" у листопаді 2005р. звернулось до господарського суду Черкаської області з позовом до Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області про визнання нечинним рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області НОМЕР_1 від 08.08.2004р. "Про застосування фінансових санкцій за порушення в частині додержання державної дисципліни цін".
Постановою господарського суду Черкаської області від 04.01.2006р. відмовлено в задоволенні позовних вимог Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Піщальники".
Ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 14.03.2006р. апеляційна скарга Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Піщальники" залишена без задоволення, а постанова господарського суду Черкаської області від 04.01.2006р. - без змін.
Не погоджуючись з вищезазначеними судовими рішеннями, Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Піщальники" звернулося з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, у якій просить скасувати вищезазначені судові рішення, ухвалити нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права.
Касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав. Як встановлено матеріалами справи, в липні 2004р. згідно з планом роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Черкаській області за II півріччя 2004р. була проведена перевірка дотримання відповідачем мінімальних цін на цукор-пісок при його реалізації, затверджених постановами КМУ № 368 від 02.06.2000р ( 368-2000-п ) (368-2000-п) . та № 142 ( 142-2002-п ) (142-2002-п) від 15.02.2002р. "Про деякі питання державного регулювання виробництва і реалізації цукру", про що було складено акт НОМЕР_2 від 14.07.2004р.. За результатами перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами в Черкаській області 08.08.2004р. було винесено рішення про застосування до позивача штрафних санкцій за реалізацію цукру-піску квоти А з буряків урожаю жовтня-грудня 2003р., в кількості 450 кг. По ціні 2, 316 грн. за 1 кг., 250 кг. Ро ціні 2,20 грн. за 1 кг., 6000 кг. По ціні 2,35 грн. за 1 кг., 1600 кг. По ціні 2,20 грн. за 1 кг., 400 кг. По ціні 2,35 грн. за 1 кг. 2300 кг. По ціні 2,30 грн. за 1 кг., 3700 кг. По ціні 2,06 грн. за 1 кг з урахуванням ПДВ, що є нижчою встановленої мінімальної ціни на нього 2 грн. 37 коп., діючої в визначеному періоді, на загальну суму 33 215 грн. 22 коп.
Відповідно до статті 6 Закону України "Про ціни і ціноутворення" ( 507-12 ) (507-12) передбачено, що в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Статтею 7 та 8 вищевказаного Закону передбачено, що вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. Державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фіксованих цін (тарифів); граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, введеними Кабінетом Міністрів України.
Згідно положень статті 4 Закону, Кабінет Міністрів України забезпечує здійснення в республіці державної політики цін, визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи, на які затверджуються відповідними органами державного управління, крім сфери телекомунікації та визначає повноваження органів державного управління в галузі встановлення і застосування цін (тарифів), а також по контролю за цінами (тарифами).
Статтею 3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" ( 758-14 ) (758-14) № 758-ХIУ від 17.06.1999р. зі змінами і доповненнями визначено, що мінімальна ціна на цукор квоти А визначається щорічно Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Міністерства агропромислового комплексу України з урахуванням базисної цукристості та встановлюється щорічно до 1 січня поточного року із застосуванням щомісячних індексів інфляції.
Постановою Кабінету Міністрів України № 142 від 15.02.2002р ( 142-2002-п ) (142-2002-п) . "Деякі питання державного регулювання виробництва і реалізації цукру" було затверджено мінімальну ціну на цукор, що відповідає вимогам ДСТУ-2316-93, ДСТУ-2213-93, починаючи з 01.09.2002р., на рівні 2370 грн. за 1 тонну.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1977 від 25.12.2002р ( 1977-2002-п ) (1977-2002-п) . "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" з 01.09.2003р. було визначено тотожний рівень мінімальної ціни на цукор квоти А.
Відповідальність за порушення умов реалізації цукру було визначено п. 3 статті 9 Закону України "Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру" ( 758-14 ) (758-14) , в якому чітко визначено, що у разі поставок цукру на внутрішній ринок понад встановлену квоту або реалізації його за цінами, що нижчі від визначеної мінімальної ціни, з суб"єкта підприємницької діяльності стягується штраф у розмірі подвійної вартості цукру, реалізація якого здійснена з порушенням встановленого порядку.
Судами було вірно встановлено, що позивач реалізував цукор-пісок по ціні, що нижча встановленої мінімальної ціни (2, 37 грн. за 1 кг.) на загальну суму 33 215 грн. 22 коп.
Таким чином, суди дійшли вірного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Піщальники".
Відповідно до ст. 224 Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) суд касаційної інстанції залишає касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін, якщо визнає, що суди першої та апеляційної інстанцій не допустили порушень норм матеріального і процесуального права при ухваленні судових рішень чи вчиненні процесуальних дій.
Керуючись ст.ст. 220, 220-1, 221, 224, 231 Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) , колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Касаційну скаргу Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Піщальники" залишити без задоволення, а постанову господарського суду Черкаської області від 04.10.2006р. та ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 14.04.2006р. - без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді :