К/скарга №К-6767/06
ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
01010, м.Київ, вул.Московська, 8
У Х В А Л А
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.01.2007 р. Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Конюшка К.В.
Нечитайла О.М.
Пилипчук Н.Г.
Степашка О.I.
при секретарі: Iльченко О.М.
за участю представників:
позивача: не з'явився.
відповідача: Черніченко I.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові
на ріше ння Господарського суду Харківської області від 05.04.2005 р. та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 16.05.2005 р.
у справі № А-42/53-05
за позовом Закритого акціонерного товариства "Акко-Iнвест"
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові
про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
ЗАТ "Акко-Iнвест" звернулось до суду з позовом до СДПI по роботі з ВПП у м.Харкові про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення №0000070824/0 від 04.02.2005 р., яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції по податку на додану вартість в сумі 59964,60 грн.
Рішенням Господарського суду Харківської області від 05.04.2005 р., залишеним без змін постановою Харківського апеляційного господарського суду від 16.05.2005 р., позов задоволено.
У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою відповідача у якій ставиться питання про скасування судових рішень та про прийняття нового про відмову в позові, з підстав порушення норм матеріального та процесуального права.
Позивач заперечень на касаційну скаргу не надав, представника у судове засідання касаційної інстанції не направив, повідомлення надсилалось за адресою наявною в матеріалах справи, яке повернено без вручення з відміткою поштової установи, що організація вибула, повідомлень про зміну місцезнаходження позивача суду не надано.
Справу розглянуто відповідно до вимог ч.4 ст.221 КАС України ( 2747-15 ) (2747-15) .
Перевіривши у відкритому судовому засіданні повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як встановлено у справі відповідачем була проведена документальна перевірка з питань дотримання позивачем вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.01.2003 р по 30.06.2004 р. за результатами якої складено акт №878/34-4/22709517 від 30.09.2004 р.
Перевіркою правильності визначення суми ПДВ, яка підлягає сплаті до бюджету встановлено, що позивач при здійсненні операцій з імпорту товарів, послуг на митну територію України занизило суму сплаченого податку на додану вартість митним органам у квітні 2003 р. на суму 149853,00 грн., водночас при перевірці правильності визначення податкового кредиту у зв'язку з придбанням товарів визначено, що в порушення пп.7.3.6 п.7.3, пп.7.5.2 п.7.5 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" ( 168/97-ВР ) (168/97-ВР) зависило податковий кредит за рахунок того, що включило у березні 2003 р. до складу податкового кредиту податок на додану вартість сплачений митним органами на загальну суму 149853,00 грн. по імпортованому товару. У зв'язку з чим податок на додану вартість не донараховується, а нараховуються лише штрафні санкції.
При перевірці задекларованої суми ПДВ до відшкодування з бюджету після погашення податкових зобов'язань, встановлено перевищення обсягів придбання товарів (робіт, послуг) над обсягами продажу та включення до складу податкового кредиту ПДВ сплаченого митним органам за імпортований товар, у зв'язку з чим позивачу донараховано ПДВ в сумі 25095,00 грн.
На підставі акту перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000760824/0 від 05.10.2004 р., яким позивачу донараховано податок на додану вартість в сумі 52604,40 грн., у т.ч. основний платіж - 25095,00 грн., штрафні (фінансові) санкції - 27509,40 грн.
Позивачем, згідно платіжного доручення №4543 від 30.09.2004 р. донараховані відповідачем суми сплачені.
04.02.2005р. відповідачем прийнято податкове
повідомлення-рішення №0000070824/0 про застосування відповідно до
пп.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення
зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними
цільовими фондами" ( 2181-14 ) (2181-14) штрафних (фінансових) санкцій по
податку на додану вартість в сумі 59964,60 грн., підставою для
прийняття якого зазначено акт перевірки №878/34-4/22709517 від
30.09.2004 р.
Відповідно до пп. "б" пп.4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (2181-14) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
У разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків згідно пп. 17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (2181-14) зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Суди попередніх інстанцій встановивши, що відповідачем самостійно податкове зобов'язання донараховано не було, дійшли вірного висновку про відсутність правових підстав для застосування до позивача штрафних санкцій передбачених пп. 17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ) (2181-14) .
Доводи, викладені у касаційні скарзі, відхиляються судом касаційної інстанції, оскільки вони суперечать вищевикладеній позиції.
Відповідно до ст.19 Конституції України ( 254к/96-ВР ) (254к/96-ВР) державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та способів, які передбачені Конституцією України ( 254к/96-ВР ) (254к/96-ВР) та законами.
З огляду на викладене, судова колегія вважає, що суди першої та апеляційної інстанції повно та всебічно оцінивши обставини справи, з дотриманням норм матеріального та процесуального права прийняли правильне рішення, і не вбачає підстав для їх скасування.
Керуючись ст. ст. 220, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) , суд -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Харкові залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Харківської області від 05.04.2005 р. та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 16.05.2005 р. - без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.
Головуючий Л.В.Ланченко
Судді К.В.Конюшко
О.М.Нечитайло
Н.Г.Пилипчук
О.I.Степашко
Повний текст складено 01.02.2007 р.