ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
25 січня 2007 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі :
Головуючого - судді Бутенка В. I.,
Суддів : Лиски Т. О.,
Панченка О. I.,
Сороки М. О.,
Штульмана I. В.,
При секретарі - Якименко О. М.,
З участю ОСОБА_1, представника Державної податкової інспекції Таращанського району Якименко Л. П., представника Ріжківської сільської ради Таращанського району Київської області Мокляка О. М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Апеляційного суду Київської області від 26 січня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1 до відділення Державного казначейства у Таращанському районі, треті особи - Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі, Таращанський районний фонд соціального страхування України, Ріжківська сільська рада Таращанського району Київської області, Державна податкова інспекція Таращанського району про повернення надмірно сплаченого фіксованого сільськогосподарського податку, -
В С Т А Н О В И Л А :
Рішенням Таращанського районного суду Київської області від 21 жовтня 2005 року позов задоволено. Зобов'язано відділення Державного казначейства у Таращанському районі повернути ОСОБА_1 надмірно сплачений фіксований сільськогосподарський податок з доходних рахунків місцевого бюджету Ріжківської сільської ради Таращанського району Київської області, відкритих в Управлінні Державного казначейства у Київській області НОМЕР_1 - 32708 грн.; НОМЕР_2 - 63395 грн.
Рішенням Апеляційного суду Київської області від 26 січня 2006 року апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Таращанському районі задоволена. Рішення Таращанського районного суду Київської області від 21 жовтня 2005 року скасовано та ухвалено нове рішення, яким відмовлено в задоволенні позову.
В касаційній скарзі на рішення Апеляційного суду Київської області від 26 січня 2006 року ОСОБА_1 ставить питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції в зв'язку з неправильним застосування норм матеріального і процесуального права та залишення в силі рішення Таращанського районного суду Київської області від 21 жовтня 2005 року.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційне провадження підлягає закриттю з наступних підстав.
З 01 вересня 2005 року набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) , призначення якого полягає у визначенні повноважень адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.
Частиною 2 статті 4 цього Кодексу визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Суб'єктом владних повноважень, відповідно до пункту 7 частини 1 статті 3 цього Кодексу є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, як це передбачено пунктом 1 частини 1 статті 18 Кодексу, підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Отже, спір, що виник між сторонами, є публічно-правовим і відноситься до адміністративної юрисдикції, а тому його розгляд, зокрема, судом апеляційної інстанції повинен був здійснюватися за нормами Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) .
Втім, як вбачається з матеріалів справи, суд апеляційної інстанції переглянув рішення суду першої інстанції за правилами цивільного процесуального законодавства, а тому касаційний розгляд справи має здійснюватися судовою палатою у цивільних справах Верховного Суду України.
Оскільки Вищий адміністративний суд України здійснює перегляд у касаційному порядку рішень місцевих та апеляційних адміністративних судів, за умови їх прийняття за правилами адміністративного судочинства, то касаційне провадження, відкрите за касаційною скаргою ОСОБА_1 підлягає закриттю, відповідно до частини 3 статті 20 КАС України ( 2747-15 ) (2747-15) .
Керуючись ч. 3 ст. 20, ст.ст. 221, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів,-
У Х В А Л И Л А :
Касаційне провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до відділення Державного казначейства у Таращанському районі, треті особи - Управління Пенсійного фонду України у Таращанському районі, Таращанський районний фонд соціального страхування України, Ріжківська сільська рада Таращанського району Київської області, Державна податкова інспекція Таращанського району про повернення надмірно сплаченого фіксованого сільськогосподарського податку - закрити.
Справу надіслати до Верховного Суду України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді :
(підпис) В. I. Бутенко
(підпис) Т. О. Лиска
(підпис) О. I. Панченко
(підпис) М. О. Сорока
(підпис) I. В. Штульман
З оригіналом згідно суддя Т. О. Лиска