ВИЩИЙ АДМIНIСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
IМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 жовтня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі :
суддів - Берднік I.С.
Васильченко Н.В.
Кравченко О.О.
Матолича С.В.
Харченка В.В.,
розглянувши у попередньому розгляді
касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області
на постанову господарського суду Черкаської області від 07 квітня 2006 року та ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 01 червня 2006 року
по справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Монастирищенському районі Черкаської області про стягнення 843,70 гривень,
ВСТАНОВИЛА :
У березні 2006 року Управління ПФ України в Монастирищенському районі Черкаської області звернулось в суд з позовом до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Монастирищенському районі Черкаської області про стягнення невизнаної та невідшкодованої заборгованості по нарахованій і виплаченій пенсії по інвалідності на суму 843, 70 грн.
Позивач посилався на те, що Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Монастирищенському районі Черкаської області відмовилось прийняти до заліку пенсійну справу ОСОБА_1, яка отримала пенсію по інвалідності внаслідок трудового каліцтва за період з 01 січня 2005 року по 04 серпня 2005 року, та відшкодувати витрати, пов'язані з виплатою пенсій, мотивуючи це тим, що ОСОБА_1 отримала трудове каліцтво за межами України і відшкодування повинно здійснюватись тим підприємством і тією державою СНД, де зазначена громадянка працювала і на якому вона отримала інвалідність в результаті нещасного випадку на виробництві.
Постановою господарського суду Черкаської області від 07 квітня 2006 року, залишеною без змін ухвалою Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 01 червня 2006 року, в задоволенні позову відмовлено.
В касаційній скарзі Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Монастирищенському районі Черкаської області просить скасувати постанову господарського суду Черкаської області від 07 квітня 2006 року та ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 01 червня 2006 року, ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення норм матеріального права та неправильне застосування норм процесуального права судами першої та апеляційної інстанції.
Заслухавши доповідь судді Берднік I.С., перевіривши правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає відхиленню.
Суди першої та апеляційної інстанції дійшли правильного висновку, що позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області не підлягають задоволенню, оскільки згідно п.п. 5,6 "Порядку відшкодування Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України Пенсійному фонду України витрат, пов'язаних з виплатою пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку із втратою годувальника, який помер внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання" (затвердженого спільною постановою правління Пенсійного фонду України та правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 04. березня 2003 року № 5-4\4 ( z0376-03 ) (z0376-03) ), відшкодування витрат, пов'язаних з виплатою пенсій відбувається виключно на централізованому рівні, між Пенсійним фондом України та Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку, що судами першої та апеляційної інстанції при розгляді справи допущені порушення норм матеріального чи процесуального права, які передбачені статтями 225-229 Кодексу адміністративного судочинства України ( 2747-15 ) (2747-15) .
Оскаржувані судові рішення ухвалені з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст. 220, 220-1, 224, 230, 231 КАС України ( 2747-15 ) (2747-15) , колегія суддів, -
УХВАЛИЛА :
Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Монастирищенському районі Черкаської області відхилити, а постанову господарського суду Черкаської області від 07 квітня 2006 року та ухвалу Київського міжобласного апеляційного господарського суду від 01 червня 2006 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Судді - Берднік I.С.
Васильченко Н.В.
Кравченко О.О.
Матолич С.В.
Харченко В.В.